Przyjazne delfiny? "To niebezpieczne zwierzęta. Atakują ludzi, mordują młode" [WIDEO]

Przyjazne ludziom morskie ssaki? Turyści z całego świata marzą o spotkaniu, sfotografowaniu czy pływaniu z delfinami. A pewne małżeństwo jest tak bardzo zafascynowane delfinami, że postanowiło urodzić swoje dziecko w ich otoczeniu... Okazuje się jednak, że te zwierzęta nie są tak przyjemne, jak się sądzi. Badania pokazują, że delfiny potrafią być bezwzględnymi i okrutnymi zabójcami.
Delfiny to w powszechnej opinii jedne z najprzyjemniejszych zwierząt. Naukowcy co rusz donoszą o kolejnych przejawach ich niezwykłej inteligencji. Na przykład w Australii w pobliżu Tangalooma ssaki te przynoszą ludziom jedzenie. - Naukowcy zaobserwowali 23 przypadki delfinów, które podpływają blisko ludzi i dają im złapane przez siebie ryby i ośmiornice - pisze "Business Insider".

Wiadomo, że zwierzęta te szybko nawiązują bliskie relacje z ludźmi. Znane są przypadki delfinów, które ratowały życie tonącym, którzy wypadli za burtę. W Brazylii ssaki współpracowały i pomagały rybakom, a w delfinarium w Orlando puszczały wodne bańki."To skrajnie niebezpieczne zwierzęta"

To jednak tylko jedna strona medalu. Nie wszystkim ze spotkań z delfinami zostały miłe wspomnienia. Zdarzają się przypadki, w których zwierzęta te próbują gwałcić i topić nurków czy zbiorowo gwałcą swoje samice. Potrafią nawet trzymać je w niewoli całymi tygodniami. Gangi dwóch, trzech samców delfinów butlonosych izolują jedną samicę i kopulują z nią. Gdy ta próbuje uciekać, wydają głośne dźwięki, a nawet biją ją ogonami.

W Szkocji naukowcy odkryli z kolei, że delfiny mordują dzieci morświnów dla zabawy. Odkrycia dokonano, gdy młode zostały wyrzucone przez morze na brzeg z dużymi obrażeniami wewnętrznymi. Uczeni początkowo myśleli, że zginęły przez próby rakietowe, dopóki nie odkryli śladów zębów. Jakiś czas później udało się nagrać podobne ataki tych morskich ssaków na potomstwo morświnów.Spustoszenie w dzień i w nocy

Delfiny zabijają także dzieci rywalizujących z nimi innych samców. Dlaczego? - Bo jak tylko umrze dziecko innego delfina, jego samica jest gotowa do kolejnego zapłodnienia - wynika z badań.

Najbardziej przerażające jest to, że delfiny mogą siać spustoszenie dzień i noc bez snu. Z ostatnich badań wynika, że mogą one nie spać przez pięć dni z rzędu bez straty bystrości umysłu - pisze "Slate".Poród z delfinami?

Ludzi niepokojące doniesienia na temat delfinów jednak nie odstraszają. "The Charlotte Observer" pisał o małżeństwie z Karoliny Północnej w USA, które postanowiło zrealizować swoje marzenie o porodzie z asystą tych ssaków. - Jeżeli będą mieli trochę szczęścia, uda im się urodzić dziecko w wodzie - przekonywał Sirius Institute, organizacja pomagająca przy organizacji "dziwnych porodów".

- Chodzi o ponowne złączenie się ludzi ze zwierzętami. Przekonanie, że możemy współistnieć na świecie i uczyć się od siebie - powiedziała przyszła mama "The Charlotte Observer". - To przynosi matce i dziecku spokój, komfort i siłę podczas porodu - dodała.

Byle tylko trafili na miłe delfiny.

Więcej o:
Komentarze (128)
Przyjazne delfiny? "To niebezpieczne zwierzęta. Atakują ludzi, mordują młode" [WIDEO]
Zaloguj się
 • anafas

  0

  z drugiej strony wsrod ludzi istnieje zoofila, nie tak rzadko wbrew pozorom, wiec o co to zdziwienie, ludzie by chcieli by delfiny byly im posluszne niczym aniolki z nieba,choc i tak wiele przejawów pomocy ludziom ujawniaja.psy tez czasem atakuja dzieci, posuwaja zabawki lub nogi czleka, choc generalnie sa przyjazne. roznie bywa w naturze.najwiekszym zbokiem i tak jest czlowiek

 • anafas

  0

  to tak jak u ludzi, w kazdej grupie zwierzat, szczeg. tych zyjacych w stadach- np.ludzi(bo tez jestesmy zwierzetami), zdarzaja sie zwyrodnienia jak i odwrotnie, objawy empatii itd.

 • Rafał Mielecki

  Oceniono 1 raz 1

  Nurkuje już długi czas z delfinami na Teneryfie i jak na razie nie przejawiały żadnej agresji wręcz przeciwne są bardzo zainteresowane nurkami samice z młodymi podpływają I bacznie nam się przyglądają , jeden samiec czasami podpływa sam i pozwala się dotykać :) Jak dla mnie to wspaniale ssaki :)

 • Natalia Górniak

  0

  Nie widzę w tym nic strasznego w takich zabawach. Sorry, ale każde zwierzę, jak się je wkurzy, to potrafi być niebezpieczne. To jest moje zdanie.
  Zapraszam na mojego bloga o zwierzętach loveanimalsi.blogspot.com/

 • Eustachy Klimiuk

  0

  Nie dziwne ze wyższa inteligencja pojawia się głównie wśród drapieżników? Ślimaki to przeciwstawność inteligencji a zwłaszcza przedsiębiorczości.

 • orm_embar

  Oceniono 1 raz 1

  Rozpiętość zachowań delfinów coraz bardziej przypomina ludzką...

 • nrozsklov

  Oceniono 1 raz -1

  bo kto z kim sie zadaje, takim sie staje

 • nrozsklov

  Oceniono 2 razy 2

  delfiny sa z natury przyjazne, to tylko ludzie nabawili niektore chorob psychicznych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX