Przyjazne delfiny? "To niebezpieczne zwierzęta. Atakują ludzi, mordują młode" [WIDEO]

29.05.2013 18:10
Delfiny są bardzo inteligentnymi zwierzętami

Delfiny są bardzo inteligentnymi zwierzętami (Fot. Wikimedia Commons CC0)

Przyjazne ludziom morskie ssaki? Turyści z całego świata marzą o spotkaniu, sfotografowaniu czy pływaniu z delfinami. A pewne małżeństwo jest tak bardzo zafascynowane delfinami, że postanowiło urodzić swoje dziecko w ich otoczeniu... Okazuje się jednak, że te zwierzęta nie są tak przyjemne, jak się sądzi. Badania pokazują, że delfiny potrafią być bezwzględnymi i okrutnymi zabójcami.
Delfiny to w powszechnej opinii jedne z najprzyjemniejszych zwierząt. Naukowcy co rusz donoszą o kolejnych przejawach ich niezwykłej inteligencji. Na przykład w Australii w pobliżu Tangalooma ssaki te przynoszą ludziom jedzenie. - Naukowcy zaobserwowali 23 przypadki delfinów, które podpływają blisko ludzi i dają im złapane przez siebie ryby i ośmiornice - pisze "Business Insider".

Wiadomo, że zwierzęta te szybko nawiązują bliskie relacje z ludźmi. Znane są przypadki delfinów, które ratowały życie tonącym, którzy wypadli za burtę. W Brazylii ssaki współpracowały i pomagały rybakom, a w delfinarium w Orlando puszczały wodne bańki."To skrajnie niebezpieczne zwierzęta"

To jednak tylko jedna strona medalu. Nie wszystkim ze spotkań z delfinami zostały miłe wspomnienia. Zdarzają się przypadki, w których zwierzęta te próbują gwałcić i topić nurków czy zbiorowo gwałcą swoje samice. Potrafią nawet trzymać je w niewoli całymi tygodniami. Gangi dwóch, trzech samców delfinów butlonosych izolują jedną samicę i kopulują z nią. Gdy ta próbuje uciekać, wydają głośne dźwięki, a nawet biją ją ogonami.

W Szkocji naukowcy odkryli z kolei, że delfiny mordują dzieci morświnów dla zabawy. Odkrycia dokonano, gdy młode zostały wyrzucone przez morze na brzeg z dużymi obrażeniami wewnętrznymi. Uczeni początkowo myśleli, że zginęły przez próby rakietowe, dopóki nie odkryli śladów zębów. Jakiś czas później udało się nagrać podobne ataki tych morskich ssaków na potomstwo morświnów.Spustoszenie w dzień i w nocy

Delfiny zabijają także dzieci rywalizujących z nimi innych samców. Dlaczego? - Bo jak tylko umrze dziecko innego delfina, jego samica jest gotowa do kolejnego zapłodnienia - wynika z badań.

Najbardziej przerażające jest to, że delfiny mogą siać spustoszenie dzień i noc bez snu. Z ostatnich badań wynika, że mogą one nie spać przez pięć dni z rzędu bez straty bystrości umysłu - pisze "Slate".Poród z delfinami?

Ludzi niepokojące doniesienia na temat delfinów jednak nie odstraszają. "The Charlotte Observer" pisał o małżeństwie z Karoliny Północnej w USA, które postanowiło zrealizować swoje marzenie o porodzie z asystą tych ssaków. - Jeżeli będą mieli trochę szczęścia, uda im się urodzić dziecko w wodzie - przekonywał Sirius Institute, organizacja pomagająca przy organizacji "dziwnych porodów".

- Chodzi o ponowne złączenie się ludzi ze zwierzętami. Przekonanie, że możemy współistnieć na świecie i uczyć się od siebie - powiedziała przyszła mama "The Charlotte Observer". - To przynosi matce i dziecku spokój, komfort i siłę podczas porodu - dodała.

Byle tylko trafili na miłe delfiny.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (123)
Zaloguj się
 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 274 razy 248

  Tak jakby rzeczywiście agresja i cała ta "ciemna strona" osobowości były ceną za inteligencję, za przerost zdolności myślenia w stosunku do tego, co niezbędne do przetrwania. Delfiny, szympansy, Homo sapiens - wszystkie są gatunkami wysoce inteligentnymi i jednocześnie nierzadko skłonnymi do agresji.

 • vomitorium1

  Oceniono 225 razy 209

  "Zdarzają się przypadki, w których zwierzęta te próbują gwałcić i topić nurków ... "
  a to świnie
  (i udają ryby)

 • 1234qwerty

  Oceniono 150 razy 138

  Są podobne do nas tylko nie mają tej techniki zabijania.

 • nedlog123

  Oceniono 191 razy 91

  wina tuska

 • pszczy2000

  Oceniono 216 razy 78

  Po prostu,zadziwiajace podobienstwo do ludzi,zwlaszcza do Hindusow.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 107 razy 75

  na żadnym z filmików nie było "niebezpiecznych zachowań"... normalny podryw, normalna zabawa, zero agresji... no tylko jeden z nich to był chyba gejlfin :-))

 • 3-kuleczka

  Oceniono 146 razy 62

  chorzy to sa niby- dziennikarze tego portalu co wyszukują "sensacji" - to skandal, taki niski poziom artykułów, szukanie sensacji na siłę, a może wśród pracowitych i wartosciowych mrówek znajdziecie jakiegoś gwałciciela? na przykład bedzie sie dobierał do zdechłej larwy???
  delfin chciał zgwałcić człowieka/ rybaka czy kogos tam? co za chore insynuacje, skąd wiecie co on chciał zrobic. takie artykuły powinny byc usuwane a ich chorzy twórcy karani

 • kamyk39

  Oceniono 85 razy 35

  Delfiny so trenowane do minowania statkow - w imie przjazni.

 • emilsierpien

  Oceniono 22 razy 22

  Popatrz na nurkujące z delfinami ludzkie dziecko - www.youtube.com/watch?v=TCCxqqXJ2Vw - i dalej opowiadaj mi o agresji. Mnie ten filmik za pierwszym razem powalił na kolana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje