Policjant z zimną krwią. Uratował dziecko przez telefon

Mł. asp. Sylwester Telak

Mł. asp. Sylwester Telak (Fot. Policja)

Dyżurny komisariatu policji w Łochowie przekazał matce rocznego dziecka instrukcje, co ma robić, by przywrócić oddychanie. Dziewczynka połknęła kawałek folii
Mł. asp. Sylwester Telak tego dnia pełnił dyżur w komisariacie policji w Łochowie (pow. węgrowski, 60 km od Warszawy). Wieczorem odebrał telefon od bardzo zdenerwowanej kobiety, jak się okazało matki rocznej Jagody. Dziewczynka połknęła kawałek folii i przestała oddychać.

- Policjant poinstruował matkę, jakie czynności ma wykonać, by przywrócić funkcje życiowe - relacjonuje mł. asp. Rafał Sułecki z mazowieckiej policji. - Spokojnie poprosił, aby ułożyła dziecko na kolanach, twarzą do dołu, tak, aby głowa była niżej i by w takiej pozycji uderzała dziecko delikatnie w plecy.

Rady poskutkowały. Dziecko zaczęło oddychać, mimo że folia nie wyleciała. Dyżurny cały czas pozostawał w kontakcie z matką dziewczynki i mówił, co ma robić, gdyby dziecko ponownie straciło oddech. Zakończył rozmowę dopiero, gdy upewnił się, że na miejsce dojechała karetka pogotowia. Dziewczynka została przewieziona do szpitala.

Podobnym opanowaniem policjant wykazał się w kwietniu ub.r., gdy odebrał telefon na nauczycielki jednego z łochowskich przedszkoli. Dziewczynka, która była pod jej opieką na placu zabaw, nagle straciła przytomność. Dzięki instrukcjom asp. Telaka udało się przywrócić jej oddech.

Dwa miesiące później, w czerwcu ub.r. w ten sam sposób uratował życie 2-letniego Patryka, który stracił przytomność w domu.

Zobacz także
 • Drogówka w akcji: uratowali kaczą mamę i jej dzieci
 • Policja Rzucił petardę pod wózek z dzieckiem. Nie wie dlaczego
 • Marsz Wolnych Konopi 2013 Zatrzymani na Marszu Wyzwolenia Konopi już zwolnieni
Komentarze (32)
Policjant z zimną krwią. Uratował dziecko przez telefon
Zaloguj się
 • rezo1984

  0

  Brawo ! Wiadomo - w policji pracuje dużo ludzi. Są rożni... Ale ten pan okazał się wspaniałym człowiekiem. Wykazał się ludzkim podejściem i wiedzą. No i ktoś zawdzięcza mu życie :)

 • malabardzomyszka

  0

  Gratulacje

 • 2pyralginy

  0

  Zabrakło tu informacji, czy doczekał sie jakiegoś uznania ze strony przełożonych. Myślę, że podwyżka byłaby tu wskazana.

 • stawonog

  0

  gratulacje :) super że się udało, jeszcze lepiej ze to już kolejny raz

 • marpiosko

  Oceniono 1 raz 1

  Jakiś wyczynowiec-trzecie z kolei.
  Ma chłop szczęście,a łebki swoją drogą też,że na niego trafiało

 • ted_imigrant

  Oceniono 9 razy 9

  Piszcie o TAKICH policjantach, a nie ku......rwach w generalskich mundurach urządzających sobie z podwładnymi bunga-bunga

 • jerry.uk

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby aspirant Telak przywdział skrzydła, byłby bardzo podobny do anioła.

  Ale serio - gratulacje z powodu uratowania kolejnego życia.

 • wojtusz

  Oceniono 2 razy 2

  Porządne chłopisko, gdyby olał zagadnienie, przełączył by na pogotowie - a tam...
  Powinien zostać odpowiednio doceniony. Najlepiej kopertą (nie pustą).

 • pakujewalizki

  Oceniono 22 razy 22

  Policjant zrobil swoje, a mama, niestety, nie znala podstaw pierwszej pomocy. U dzieci zadlawienia wystepuja czesto, dlatego kazdy rodzic powinien wiedziec jak reagowac w takiej sytuacji. Skoro takie przypadki opisywane sa kolejny raz, to moze Gazeta, oprocz wzmianki o bohaterstwie poda chociaz podstawowe informacje na temat co zrobic zanim nadejdzie fachowa pomoc. Czy to juz za wiele?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje