Marek Sawicki: Będzie wolna niedziela, to może będzie więcej moralności w polityce

29.05.2013 08:36
- Nie wiem, czy politycy będą mieli odwagę podjąć mądrą decyzję, ale każdy Polak powinien przynajmniej jeden dzień w tygodniu odpoczywać - powiedział w RMF FM Marek Sawicki z PSL.
Marek Sawicki jest jednym z posłów, którzy opowiadają się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. - Polak powinien przynajmniej jeden dzień w tygodniu odpocząć. A tak to i pracujący, i kupujący w tym dniu nie odpoczywają - stwierdził.

Marek Sawicki podkreślił, że wolne niedziele byłyby korzystne dla całego społeczeństwa. - To jest troska i o tego, co idzie do sklepu, i o tego, co w nim pracuje. Jeden dzień bez zgiełku i szumu, dzień bycia z rodziną i najbliższymi jest nam wszystkim potrzebny - stwierdził.

Chodzi o ekonomię i moralność

Sawicki opowiada się za zakazem obejmującym wyłącznie sklepy wielkopowierzchniowe. - To nie jest kwestia tylko dnia wolnego od pracy i tylko problem religijny, ale także problem ekonomiczny. To jest także poszukiwanie sposobu na to, jak wspierać małą i średnią przedsiębiorczość - stwierdził. Nie zgodził się natomiast z argumentem, że zakaz handlu w niedzielę to niższe obroty. - Suma wydatków na zakupy się nie zmienia, niezależnie od tego, w ile dni wydajemy pieniądze - powiedział.

Zdaniem Marka Sawickiego zakaz niedzielnego handlu może być też metodą na podniesienie standardów w polityce. - Moralne zasady wszystkim są potrzebne. I może gdyby ta niedziela była po to, żeby się zatrzymać i z rodziną razem pobyć, a nie hasać tylko i wyłącznie za dobrami dnia codziennego, to może i ta moralność w polityce byłaby zdecydowanie lepsza - powiedział, odnosząc się do skandali obyczajowych w PSL.

Więcej w RMF FM

Zobacz także
Komentarze (206)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 369 razy 259

  Panie Sawicki czy ja idę do sklepu czy do kościoła to jest moja prywatna sprawa i panu g.... do tego . A jeszcze trochę i zrobicie ustawowy nakaz uczestnictwa w mszach i dawanie na tacę byle klechom się przypodobać

 • stenrw

  Oceniono 183 razy 163

  To dlaczego wolne mają mieć tylko pracownicy niektórych sklepów (hipermarketów), a innych to już nie (np. Żabki)? Oni rodzin nie mają?Ixch moralność jest już na takim poziomie, że nie da się jej zwiększyć?
  ps. Biblia nakazuje święcić szabat, czyli sobotę.

 • szats69

  Oceniono 155 razy 129

  Jeśli każdy musi jeden dzień odpoczywać to ktoś mi wytłumaczy dlaczego to musi być niedziela? W sobotę nie można odpoczywać?

 • seboc

  Oceniono 140 razy 126

  Panie Sawicki, chce Pan powiedzieć, że w wolną niedzielę nie będziecie kraść?

 • dewes

  Oceniono 130 razy 118

  PSL i moralność... Buhahahaha... Ja proponuję układ (złe słowo, wiem): w zamian za wolna niedzielę panowie PSL skończą z nepotyzmem w państwowych agencjach. To jak panie Sawicki? Układamy się?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 135 razy 117

  Gumofilec pieprzy o moralności w polityce. Większych politycznych kurtyzan chyba w historii tego kraju nie było.

 • jakbysietupodpisac

  Oceniono 117 razy 101

  Ciekawe czy w takim razie przestaną politycy w niedzielę przychodzić łasić się do Olejnik? W końcu powinni odpoczywać w domu z rodziną zamiast się lansować.

 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 107 razy 97

  O, kolejny zootechnik przystąpił do przedwyborczych prac polowych. A w jakiej sieci nie-wielkopowierzchniowej mamy udziały, co? Lepper robił to samo - ech, "politycy" w gumiokach...

 • sabciasal

  Oceniono 38 razy 36

  nie rozumiem, czemu tylko handel (na dodatek wielkopowierzchniowy). Dlaczego nie usługi? Dlaczego pan z basenu ma patrzeć całą niedzielę, jak poseł z rodzina moczy się w wodzie? On też by chciał (z rodziną a nie w wodzie). Jak wprowadzać zakazy - to konsekwentnie!
  niedziela dniem świętym i tylko spacery wchodzą w grę. a co.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje