Marek Sawicki: Będzie wolna niedziela, to może będzie więcej moralności w polityce

Minister rolnictwa Marek Sawicki

Minister rolnictwa Marek Sawicki (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

- Nie wiem, czy politycy będą mieli odwagę podjąć mądrą decyzję, ale każdy Polak powinien przynajmniej jeden dzień w tygodniu odpoczywać - powiedział w RMF FM Marek Sawicki z PSL.
Marek Sawicki jest jednym z posłów, którzy opowiadają się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. - Polak powinien przynajmniej jeden dzień w tygodniu odpocząć. A tak to i pracujący, i kupujący w tym dniu nie odpoczywają - stwierdził.

Marek Sawicki podkreślił, że wolne niedziele byłyby korzystne dla całego społeczeństwa. - To jest troska i o tego, co idzie do sklepu, i o tego, co w nim pracuje. Jeden dzień bez zgiełku i szumu, dzień bycia z rodziną i najbliższymi jest nam wszystkim potrzebny - stwierdził.

Chodzi o ekonomię i moralność

Sawicki opowiada się za zakazem obejmującym wyłącznie sklepy wielkopowierzchniowe. - To nie jest kwestia tylko dnia wolnego od pracy i tylko problem religijny, ale także problem ekonomiczny. To jest także poszukiwanie sposobu na to, jak wspierać małą i średnią przedsiębiorczość - stwierdził. Nie zgodził się natomiast z argumentem, że zakaz handlu w niedzielę to niższe obroty. - Suma wydatków na zakupy się nie zmienia, niezależnie od tego, w ile dni wydajemy pieniądze - powiedział.

Zdaniem Marka Sawickiego zakaz niedzielnego handlu może być też metodą na podniesienie standardów w polityce. - Moralne zasady wszystkim są potrzebne. I może gdyby ta niedziela była po to, żeby się zatrzymać i z rodziną razem pobyć, a nie hasać tylko i wyłącznie za dobrami dnia codziennego, to może i ta moralność w polityce byłaby zdecydowanie lepsza - powiedział, odnosząc się do skandali obyczajowych w PSL.

Więcej w RMF FM

Zobacz także
 • Centrum handlowe Alfa w Białymstoku tuż przed Wigilią 2011 Zakaz handlu w niedzielę? "To nie jest zły pomysł" [PYTAMY WARSZAWIAKÓW]
 • Godson: Ludzie sami powinni decydować, czy chcą pracy w niedzielę
Komentarze (206)
Marek Sawicki: Będzie wolna niedziela, to może będzie więcej moralności w polityce
Zaloguj się
 • klinemgo

  0

  Chłopek śpi a "kapusta" mu tylko tylko szeleści z państwowych dotacji.

 • user49

  0

  panie Marku, wolne żarty. Będzie wolna niedziela, będzie więcej czasu, żeby pomyśleć, jak załatwić konkurenta z PSL. Po co to wam? Biznes nie znosi próżni. Zamkniecie centra handlowe? Powstaną bazary, targi staroci i pośród nich stragany, na których producenci będą sprzedawać to samo pieczywo, warzywa, nabiał, wędliny, które poprzednio były w supermarkecie. Nie kijem go to pałką, spoko. Ludzie przestają słuchać czarnych. Coraz więcej ludzi ma dosyć spasionego do niemożliwości Dziwisza, pamięta mu Paetza na pogrzebie Kaczyńskich i ma pytania: a może tych panów cos łączy? Nie mogę dalej o tym indywiduum, bo mam odruch wymiotny.

 • tetradrachma

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Sawicki, prościej: im mniej PSL-u w zyciu publicznym tym mniej w nim hołoty ergo więcej moralnosci !

 • koniu800

  0

  i takie skorumpowane buraki rządzą tym krajem, żal

 • koniu800

  0

  mam nadzieję że to będzie gwóźdź do trumny dla tych skorumpowanych świń z pslu

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  mareczek,wez ty chlopino sie za jakas porzadna robote wez ... warzywniak z jablkami otworz albo sex szop ...

 • yarrrr

  Oceniono 1 raz 1

  Odezwał się "moralny" buc, co zwierzęta bestialsko, "rytualnie" chce mordować.

 • tomtg123

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Sawicki, jak pan masz problem z moralnością w polityce to pana sprawa. Jak pan myślisz, że nie robienie zakupów w niedziele panu w tym pomoże - to nie rób pan tych zakupów, przymusu chodzenia do sklepu przeciez nie ma.
  Ale od innych ludzi - wara.
  Jakim trzeba być chamem, panie Sawicki, żeby z powodu kłopotów z moralnością u siebie samego i garstki polityków zamykać sklepy milionom ludzi ?
  Dlaczego cały naród ma płacić za to, że garstka polityków ma ze sobą problem ?

 • kotecka1

  Oceniono 2 razy 2

  Ależ nie Panie pośle, po prostu mając więcej czasu będziecie więcej pili, czyli będziecie teraz częściej robić to, co najlepiej umiecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje