CBOS: Tuskowi nie ufa prawie połowa Polaków

28.05.2013 14:35
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

Aż 48 proc. Polaków nie ufa Donaldowi Tuskowi. Podobnie nie ufamy Jarosławowi Kaczyńskiemu - 46 proc. - wynika z najnowszego badania CBOS. Najbardziej godnym zaufania politykiem jest według ankietowanych Bronisław Komorowski.
Zaufanie do premiera od dawna nie było tak niskie. Tuskowi ufa 33 proc. Polaków, za to 48 proc. deklaruje brak zaufania do lidera PO. Jarosław Kaczyński w ostatnim badaniu uzyskał podobne wyniki. Szefowi PiS ufa 33 proc. ankietowanych, a nie ufa 46 proc. (to aż o 4 punkty procentowe mniej niż miesiąc temu).

Zaufanie do PO coraz mniejsze

W ciągu ostatniego miesiąca spadło zaufanie do większości polityków PO. Grzegorzowi Schetynie ufa 30 proc. ankietowanych (o 5 punktów procentowych mniej niż w ostatnim badaniu), a Jarosławowi Gowinowi 28 proc. (o 3 pp. mniej). Spadło nawet zaufanie do Bronisława Komorowskiego, który mimo to jest liderem w rankingu zaufania - ufa mu 66 proc. (4 pp. mniej niż miesiąc temu).

Sikorski najbardziej budzącym zaufanie ministrem

Wciąż daleko za prezydentem są następni w rankingu Aleksander Kwaśniewski (47 proc. deklaracji zaufania) i Ryszard Kalisz (45 proc.). Na czwartym miejscu znalazł się najlepiej oceniany spośród przedstawicieli rządu Radosław Sikorski (40 proc.).

Z kolei spośród wszystkich polityków największą nieufność budzi Janusz Palikot (nie ufa mu 54 proc. Polaków). Za nim są wspominany Tusk i Kaczyński, a na czwartym miejscu Antoni Macierewicz (43 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 9-15 maja 2013, na roku na liczącej 1101 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz także
Komentarze (284)
CBOS: Tuskowi nie ufa prawie połowa Polaków
Zaloguj się
 • moro01

  0

  Połowa nie ufa a druga połowa obiecuje że zastrzeli na miejscu jak tylko gnoja zobaczy.

 • hen-live

  Oceniono 7 razy -3

  Zawsze bardziej bede ufal Tuskowi niz Kaczynskiemu ktory wielokrotnie klamal,Nie mowiac juz o Macierewiczu ktory na tacy podarowal nasz wywiad i kontrwywiad sluzbom rosyjskim i narazil naszych zolnierzy uczstniczacych w misjach.

 • dorik2

  Oceniono 3 razy 1

  Każda władza się zużywa, zwłaszcza w czasach kryzysu. Tusk i tak jest fenomenem, wygrał drugą kadencję, jego partia 6 lat prowadziła w sondażach. To się musiało kiedyś skończyć. Dlaczego akurat teraz? Gospodarka zwalnia, rośnie bezrobocie, mnożą się wpadki rządu, i te poważne (bałagan z sześciolatkami, szaleństwo śmieciowe), i duperelne, rozdmuchane przez media. Do tego dochodzi nieustająca kampania nienawiści, brednie smoleńskie, oskarżenia o spisek, morderstwo, zdradę. Pisowcy mają taki prikaz, żeby w każdym zdaniu używać nazwiska Tusk, flekować go przy każdej okazji albo i bez okazji. Jakiś osad w umysłach to zostawia. Z drugiej strony atakuje lewica - za uleganie Kościołowi, tolerowanie Gowina, brak decyzji w sprawach światopoglądowych. A kiedy premier słabnie, rekiny czują świeżą krew i rzucają mu się do gardła, zagryźć na amen. Teraz, cokolwiek Tusk powie, nikt mu nie uwierzy. Jest w takiej sytuacji jak Miller pod koniec rządów - ludzie mają go dosyć.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 5 razy 1

  Czerwone, zalzawione oczy Lwa Nigerii.
  Czy Premieru Tusku cos wie, o czym nie chce nam powiedziec ?

  www.youtube.com/watch?v=XuAaVVPEGoY

 • forgotten_realms

  Oceniono 3 razy 1

  Wniosek z badań jest następujący, im mniej robisz, tym większe masz zaufanie wśród badanych. Dla Kaczyńskiego zaś rekomendacja, powinien przerwać złowrogie milczenie. A dla Donaldu "zielonej wyspy" Tuska - więcej "tik taków", Much, Szumilasów i Bartoszów w rządzie. Nie wolno również zapomnieć o podwyższaniu podatków i zwiększaniu liczby pasożytów (urzędników). Wówczas naród na rękach będzie nosił "słoneczko Peru".

 • poljack

  Oceniono 3 razy 1

  Tajne dane gó...ana ujawnia DWA tygodnie po przeprowadzeniu ankiety macie zajebisty refleks.

 • marj021

  Oceniono 4 razy 0

  MY TEŻ PRZESTALIŚMY UFAĆ TUSKOWI I JEGO KOMBINATOROM NIE BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ NA ZŁODZIEI PANIE TUSK PROSZĘ SCHOWAĆ TEGO SZCZEKAJĄCEGO NIESIOŁOWSKIEGO NIECH IDZIE ZEBRAĆ SZCZAW NA ŁĄCE

 • 111111l

  Oceniono 2 razy 2

  Co mial na mysli , zadajacy pytanie - czy ufasz premierowi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje