Rosja chce wysłać rakiety do Syrii, żeby "powstrzymać obcą interwencję"

28.05.2013 13:42
Walki w Syrii

Walki w Syrii (Fot. STRINGER REUTERS)

Rosja oświadczyła, że zamierza dostarczyć Syrii przeciwlotnicze rakiety S-300. - To powstrzyma niektórych narwańców przed włączeniem się do konfliktu - powiedział rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow. - Jeśli rakiety dotrą do Syrii, będziemy wiedzieli, co mamy robić - skomentował izraelski minister obrony Moshe Ya'alon.
Rosja wyraziła też rozczarowanie decyzją UE o nieprzedłużaniu embarga na dostawy broni do Syrii. - To bezpośrednio szkodzi szansom planowanej międzynarodowej konferencji pokojowej - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow.

Rosja: "To ustabilizuje sytuację w Syrii"

- Jesteśmy rozczarowani, że - wbrew wszelkim deklaracjom UE - podejmowane są decyzje, które po prostu nie sprzyjają uregulowaniu politycznemu - powiedział Riabkow na konferencji prasowej. Dodał, że decyzja UE umożliwi dostawy broni syryjskim rebeliantom.

Riabkow powiedział, że umowa na dostarczenie rakiet S-300 do Syrii została podpisana kilka lat temu. - Nie zrobimy niczego, co mogłoby zaostrzyć sytuację w Syrii, te rakiety mają służyć celom obronnym. Uważamy, że dostawy te będą czynnikiem stabilizującym sytuację polityczną w regionie - przekonywał Riabkow.

Izrael: "Mamy nadzieję, że rakiety nie dotrą do Syrii"

Deklaracja Rosjan zaniepokoiła przedstawicieli Izraela, którzy są przekonani, że rakiety mogą zostać wykorzystane do ataków na izraelskie miasta. - Z tego, co wiem, żadne rakiety jeszcze nie zostały wysłane do Syrii i mam nadzieję, że nie zostaną. Jeśli stanie się inaczej, będziemy wiedzieli, co robić - powiedział izraelski minister obrony Moshe Ya'alon, cytowany przez stronę internetową "Guardiana".

Zobacz także
Komentarze (72)
Rosja chce wysłać rakiety do Syrii, żeby "powstrzymać obcą interwencję"
Zaloguj się
 • doni72

  0

  @nie-tak
  Ja wiem,przynajmniej staram sie wiedziec w czy to wszystko tkwi.Moj post to raczej nie opinia czy poglad.Poprostu pozwolilem sobie na pewna forme autorefleksji,dzieki.Pozdrawiam

 • doni72

  Oceniono 1 raz 1

  Coz powiedziec,globalna polityke ogarnia pandemia piromani w imieniu zlotego cielca.Czy ktos chce naprawde podpalic planete czy stracil kontrole i kontakt z rzeczywistoscia,trudno powiedziec.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 4 razy 0

  theuglytruth.wordpress.com/2013/05/28/lol/ :-))

 • nie-tak

  Oceniono 1 raz 1

  Dzen bez Lewandowskiego albo jego managera, Premiera Tuska, Rosji i Niemiec to stracony czas jak i dzien dla mediow w Polsce. Piora wam te mozgownice niesamowicie.

 • zygosz

  Oceniono 6 razy -4

  Juz niebawem Wladimir z ogrodzeniem
  przyjdzie pod Warszawe .

 • yarrrr

  Oceniono 19 razy 13

  "Jeśli rakiety dotrą do Syrii, będziemy wiedzieli, co mamy robić - skomentował izraelski minister obrony Moshe Ya'alon."

  Ciekawe, CO będziecie robić?

  Rosja chce umieścić rakiety DEFENSYWNE, a Izrael chce sobie latać samolotami wojskowymi nad obcym terytorium i bombardować i odgraża się, jak ktoś chce temu zapobiec. Szczyt bezczelności.

 • zigzaur

  Oceniono 16 razy -10

  Izraelski minister obrony użył grzecznego dyplomatycznego języka. W tłumaczeniu na potoczne:
  "Żadnego rosyjskiego badziewia do Syrii nie wpuścimy."

 • supertlumacz

  Oceniono 12 razy -2

  Te rakiety S300 to tylko lekarstewko uspokajające dla Izraela, lek osłonowy.

  Idzie o to aby żądanie ustępstw terytorialnych Izraela na rzecz Palestyńczyków które przedstawi Sekretarz Departamentu Stanu USA John Kerry zostało właściwie odebrane i nie spowodowało fali samobójstw..
  www.debka.com/article/22999/Kerry-wants-major-Israeli-concessions-for-Palestinians-including-sovereign-northern-Dead-Sea-coast-
  Zgłupieliście do reszty między tymi polskimi gojami , a tu takie są plany ze nawet taki cadyk jak ja jest zaskoczony. Kibuc Kalia nad Morzem Martwym, integralna część Izraela od 1948, ma być przekazany Palestynie. Aj waj, toż to to cios w dziedzictwo Stalina. Przecież to Koba był inicjatorem powstania państwa Izrael w jego pierwotnych granicach!.
  O tych $4mld dla Palestyny to nie wspominam, bo liczyć już nie potraficie, Od czasu Okrągłego Stołu wszystko za darmo dostajecie, to i liczyć zapomnieliście.

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 18 razy 16

  Zachodni politycy chyba bardzo kochają islam, bo oto wszelkimi siłami starają się, aby w kolejnym kraju władza przeszła w ręce islamskich radykałów.

  Szkoda tylko, że islamscy radykałowie nie odpłacają im równie wielką miłością...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje