Gruzja: Żołnierze rosyjscy odgradzają Osetię Płd. od reszty Gruzji

28.05.2013 13:10
Prezydent Rosji Władimir Putin ściska rękę lidera Osetii Południowej Leonida Tibilowa

Prezydent Rosji Władimir Putin ściska rękę lidera Osetii Południowej Leonida Tibilowa (Fot. POOL REUTERS)

Rosyjskie wojsko stawia ogrodzenie na granicy administracyjnej między Osetią Płd. a pozostałą częścią Gruzji - poinformował gruziński portal civil.ge. Szefowa gruzińskiej dyplomacji Maja Pandżikidze zapowiedziała, że wyśle w tej sprawie notę protestacyjną.
Zobacz także
Komentarze (84)
Gruzja: Żołnierze rosyjscy odgradzają Osetię Płd. od reszty Gruzji
Zaloguj się
 • bogota1-1

  0

  Kilkanascie bomb (IED) w Moskwie by zmienilo nastawienie Rosjan do Putina.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 3 razy -1

  A ja mam wrażenie, że nasi pseudopolitycy boją się by Saakaszwili nie trafił do więzienia, tak jak Tymoszenko.

 • railwaymanonly

  Oceniono 3 razy 1

  Gazetowy redachtor minal sie lekko z prawda.,, Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili powiedział’’……
  Pan Micheil Saakaszwili jest bylym prezydentem Gruzji oskarzonym o tolerowanie tortur w wiezieniach.
  dfwatch.net/torture-still-a-problem-in-georgias-prisons-36064

 • ewiak.r

  0

  Zapewne teraz nic z tego nie będzie. W jakim kierunku to wszystko jednak zmierza? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: “I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem” (Daniela 11:28,29a).

  Powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który skutkami przewyższy Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do rosyjskiej strefy wpływów. Znów stacjonować tu będą rosyjskie wojska.

  Nie powrócą one jednak wszędzie. “I [król północy] wkroczy na południe [Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [1921], lub jak później [2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci” (Daniela 11:29b, 30a).

  Co skłoni “króla północy” do wejścia na południe? Jezus zapowiedział: “Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi”, podobnie jak w 2008, a potem…

  Mojżesz pisał: “I okręty od strony Kittim [z Zachodu] i upokorzą Aszszura [Rosję] i upokorzą Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone” (Liczb 24:24, przekład dosłowny). Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona zdąży także użyć “wielkiego miecza” (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: “początek bólów porodowych” (Mateusza 24:7,8).

  Nie będzie to też koniec walki o wpływy. W drugiej rundzie triumfować będzie Rosja i jej sojusznicy. Zapewne będą wśród nich także Chińczycy. Nikt nie oprze się tej szarańczy (Daniela 11:40-43; Joela 2:1-11). Izrael też będzie wówczas okupowany (por. Ezechiela 39:23-29).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Możemy więc spać jeszcze spokojnie. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10).

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę “króla południa”. Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję “króla północy”, rozciągając swoje wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27). W przyszłości “królem południa” będzie imperium anglo-amerykańskie (Objawienie 13:11).

 • tenare

  Oceniono 4 razy 0

  Niech się Saakaszwili cieszy że żyje, bo Rosjanie mogli po niego pójść i wyciągnąć z nory.

 • zygosz

  0

  Prawdopodobnie juz w Belwederze Wladimir ,
  postawil ogrodzenie,dla Bronka zostala tylko
  tylnia bramka .
  A na wroncie Wladimir ,bedzie legalnym gosciem.
  Gdzie pan tam wladza ,nikt mu nie bedzie przeszkadzal.

 • jankowski1960

  Oceniono 4 razy 2

  Ruscy robia to samo, co "nasi" tworzacy legalnie :) Kosovo (nawet w nazwie jest slowianskie..)

 • chris_yyz

  Oceniono 6 razy 0

  Niestety zabraklo Juliusza Cezara naszych czasow czyli Lecha Kaczynskiego, ktory cala Rosje potrafil trzymac za twarz. A teraz co Putin wyprawia:)

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy -3

  Obejrzyjmy to .
  Po utracie niepodległości na rzecz Rosji film będzie niedostępny.
  www.youtube.com/watch?v=ZAI7Yym9dvY

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje