Wpadają w nocy, aresztują. Brytyjska policja walczy z antymuzułmańskimi wpisami w sieci

Wpadają do mieszkań w środku nocy, wyciągają ludzi z łóżek. W ten sposób brytyjska policja postępuje nie z groźnymi przestępcami, a z autorami wpisów na Facebooku czy Twitterze, które uchodzą za antymuzułmańskie. Za kratki trafiło już trzech mężczyzn - informuje ?Business Insider?.
Po brutalnym morderstwie brytyjskiego żołnierza w Woolwich we wschodnim Londynie w internecie pojawiło się dużo wpisów wzywających do ograniczenia tolerancji wobec imigrantów identyfikujących się z radykalnym islamem. Autorzy niektórych z nich - jak uważają władze - złamali prawo. Dlatego policja traktuje ich jak groźnych przestępców - są w środku nocy wyciągani z łóżek i aresztowani.

To komentarze przeciwko części naszej społeczności

Brytyjska policja aresztowała już trzy osoby za antyislamskie wpisy. Jeden z mężczyzn jest oskarżony o niewłaściwą komunikację na Facebooku, dwaj pozostali są zatrzymani za swoje wpisy na Twitterze.

Zaczęliśmy dochodzenie w sprawie internetowych komentarzy i około 3.20 dwaj mężczyźni w wieku 22 i 23 lat zostali aresztowani w Bristolu - potwierdza brytyjska policja. Zostali zatrzymani pod zarzutem podżegania do nienawiści rasowej lub religijnej.

- Te komentarze były skierowane przeciwko części naszej społeczności. Komentarze takie jak te są całkowicie nie do przyjęcia i mogą tylko spowodować więcej szkód wśród mieszkańców Bristolu - oświadczył przedstawiciel policji. - Ludzie muszą pomyśleć o tym, co piszą w mediach społecznościowych i nauczyć się, że konsekwencje takich komentarzy mogą być bardzo poważne - dodał.

Brutalne morderstwo w Londynie

Antyislamskie nastroje w Wielkiej Brytanii nasiliły się po brutalnym morderstwie, do jakiego doszło w Londynie. Dwaj muzułmanie najpierw potrącili samochodem młodego żołnierza, a później próbowali obciąć mu głowę, wznosząc okrzyki "Allah akbar" (Bóg jest wielki).

Zabójcy wyjaśnili, ze atak jest odwetem za śmierć muzułmanów na świecie. W nagraniu udostępnionym mediom przez świadka widać mężczyznę trzymającego nóż w zakrwawionej ręce, który mówi: "Przykro mi, że kobiety musiały być tego świadkiem, ale u nas kobiety muszą oglądać to samo", po czym dodaje: "Nigdy nie będziecie bezpieczni". Zdaniem brytyjskiego premiera, tak motywowane zabójstwo można uznać za atak terrorystyczny.

Ataki na 10 meczetów, groźby, pobicia >>

Więcej o:
Komentarze (486)
Wpadają w nocy, aresztują. Brytyjska policja walczy z antymuzułmańskimi wpisami w sieci
Zaloguj się
 • werykator

  0

  Ciekawe czy chociaż przesłuchali islamskiego radykała ,który w telewizji twierdził że to sami angole są winni ,że ich muslimi mordują?!

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  0

  Zjednoczone Emiraty Wielkiej Brytanii

 • pare.slow

  Oceniono 1 raz 1

  Ale nie mozna tez ograniczac SLUSZNEGO OBURZENIA SPOLECZENSTWA
  moim skromnym zdaniem.

 • pare.slow

  Oceniono 1 raz 1

  A ja pomyslalam na poczatku czytania, ze to za mlodych radykalnych islamistow sie tak tam wzieli i sie pomylilam. Nie mozna wzywac do nienawisci, ale nie mozna tez ograniczac

 • grzels

  Oceniono 1 raz 1

  Ehhh.. Wspominając działania Jana III Sobieskiego. Nasuwa się jedno stwierdzenie - masa energii psu w d**ę...

 • butlun

  Oceniono 1 raz 1

  Ale zarówno policjanci, którzy aresztowali tych myslo-zbrodniarzy, jak i ich mocodawcy gdzieś mieszkają i maja sąsiadów? Państwa się zaczęły alienować od swoich obywateli i zaczynają coraz bardziej upodabniać do mafii, która zbiera haracz (podatki) nie dając nic w zamian.

 • watyklan

  Oceniono 4 razy 4

  To do muzułmańskich domów powinni wpadać i deportować to ścierwo tam, gdzie będzie im najlepiej - do domu.

 • 2perfecthousewife

  Oceniono 4 razy -2

  Oburzający się tutaj na forum na postępowanie policji brytyjskiej dowodzą, że zasady państwa prawa są im całkowicie obce. Skoro nie wolno siać nienawiści i wzywać do niej, to nie wolno NIKOMU! Także rodowitym , białym Brytyjczykom. Pozwolenie na tę mowę nienawiści doprowadziłoby wkrótce do ataku kolejnego Breivika. Nie może być tak, ze jak mi się ktoś nie podoba, to zmawiam się z innymi, żeby go ukarać lub zabić bez sądu. Nie wolno naśladować tych islamistycznych szaleńców i robić tego samego, za co ich potępiamy i nienawidzimy. To tylko w Polsce są wybrane grupy polityczne i zawodowe, które można bezkarnie lżyć i karać bez winy. I dlatego właśnie jesteśmy takim skłóconym, bulgocącym od nienawiści kłębowiskiem żmij.

 • grba

  Oceniono 2 razy 2

  Paradoksem jest, że rodowity Brytyjczyk singiel, albo z żoną i jednym dzieckiem, pacujący i będący solidnym podatnikiem ma mniejsza wartość dla polityków w systemie demokratycznym niźli pochodząca na przykład z Nigerii samotna matka wychowująca siedmioro dzieci z pomocy socjalnej... Liczą się głosy, nawet te przyszłe i "system" będzie utrzymywał przyszłych wyborców...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX