Wpadają w nocy, aresztują. Brytyjska policja walczy z antymuzułmańskimi wpisami w sieci

28.05.2013 11:41
Żona zamordowanego żołnierza

Żona zamordowanego żołnierza (Fot. OLIVIA HARRIS REUTERS)

Wpadają do mieszkań w środku nocy, wyciągają ludzi z łóżek. W ten sposób brytyjska policja postępuje nie z groźnymi przestępcami, a z autorami wpisów na Facebooku czy Twitterze, które uchodzą za antymuzułmańskie. Za kratki trafiło już trzech mężczyzn - informuje "Business Insider".
Po brutalnym morderstwie brytyjskiego żołnierza w Woolwich we wschodnim Londynie w internecie pojawiło się dużo wpisów wzywających do ograniczenia tolerancji wobec imigrantów identyfikujących się z radykalnym islamem. Autorzy niektórych z nich - jak uważają władze - złamali prawo. Dlatego policja traktuje ich jak groźnych przestępców - są w środku nocy wyciągani z łóżek i aresztowani.

To komentarze przeciwko części naszej społeczności

Brytyjska policja aresztowała już trzy osoby za antyislamskie wpisy. Jeden z mężczyzn jest oskarżony o niewłaściwą komunikację na Facebooku, dwaj pozostali są zatrzymani za swoje wpisy na Twitterze.

Zaczęliśmy dochodzenie w sprawie internetowych komentarzy i około 3.20 dwaj mężczyźni w wieku 22 i 23 lat zostali aresztowani w Bristolu - potwierdza brytyjska policja. Zostali zatrzymani pod zarzutem podżegania do nienawiści rasowej lub religijnej.

- Te komentarze były skierowane przeciwko części naszej społeczności. Komentarze takie jak te są całkowicie nie do przyjęcia i mogą tylko spowodować więcej szkód wśród mieszkańców Bristolu - oświadczył przedstawiciel policji. - Ludzie muszą pomyśleć o tym, co piszą w mediach społecznościowych i nauczyć się, że konsekwencje takich komentarzy mogą być bardzo poważne - dodał.

Brutalne morderstwo w Londynie

Antyislamskie nastroje w Wielkiej Brytanii nasiliły się po brutalnym morderstwie, do jakiego doszło w Londynie. Dwaj muzułmanie najpierw potrącili samochodem młodego żołnierza, a później próbowali obciąć mu głowę, wznosząc okrzyki "Allah akbar" (Bóg jest wielki).

Zabójcy wyjaśnili, ze atak jest odwetem za śmierć muzułmanów na świecie. W nagraniu udostępnionym mediom przez świadka widać mężczyznę trzymającego nóż w zakrwawionej ręce, który mówi: "Przykro mi, że kobiety musiały być tego świadkiem, ale u nas kobiety muszą oglądać to samo", po czym dodaje: "Nigdy nie będziecie bezpieczni". Zdaniem brytyjskiego premiera, tak motywowane zabójstwo można uznać za atak terrorystyczny.

Ataki na 10 meczetów, groźby, pobicia >>

Zobacz także
Komentarze (486)
Zaloguj się
 • wetib

  Oceniono 741 razy 675

  naszej europejskiej cywalizacji.... w Warszawie jest już 5 meczetów. Spróbuj powiedzieć, że to i tak dużo i więcej nie potrzeba, ludzie obrzucą cię błotem i wyzwą od nietolerancyjnego i konserwy

 • sdfsfdsf

  Oceniono 603 razy 565

  pozwalaja nawolywac otwarcie do nienawisci islamskim radykalom
  a ludzi ktorzy wypowiadaja swoje zdanie w internecie po mordestwie wyciagaja z lozek
  jak dla mnie to sensu tutaj za bardzo nie ma
  bardziej coraz bardziej idiotyczna poprawnosc

 • rabin_szechter

  Oceniono 435 razy 407

  Należy brać przykład z Australii, dlaczego nie pokazują tego w TV.

  Tamtejszy premier wypowiedział się publicznie w ten sposób: islamiści, jak chcecie mieszkać z nami musicie nauczyć się naszego języka, pracować sumiennie, nikt nie będzie Wam dawał zasiłków, nie możecie narzucać nam swojej wiary.

  Australia to nasz ziemia i należy do nas. Jeśli tego nie akceptujecie to wyp...do siebie..:))

  Krótko i na temat, tylko oczywiście u nas tego nie pokażą, bo to obraziłoby uczucia religijne....
  Tam sobie nie dają w kaszę dmuchać..

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 361 razy 327

  Policja angielska jest głupia. Jak chcą się wykazać aktywnością to niech pójdą sobie pod meczet i posłuchają do czego nawołują mułłowie. Ach prawda, zapomniałem, bobbies can't speak arabic...

 • vbn53

  Oceniono 330 razy 314

  Pamiętacie ten filmik jak młoda Brytyjka słucha obelg od muzułmanów? Patrole antyalkoholowe i inne wynaturzenia? Oczywiście ta islamska hołota żyjąca w UK dzięki socjalowi może to robić. Normalny Brytyjczyk już nie...

 • pajrat

  Oceniono 320 razy 280

  Naprawdę można komentować? to chyba pierwszy taki artykuł w temacie islamu w ostatnim czasie!
  Czemu na kości katolicki można napisać wszystko co najgorsze , zmieszać z błotem , zwyzywać księży, czym bardziej opluje tym lepiej, a na islam nie mogę napisać nic?

 • konkretna.informacja

  Oceniono 320 razy 244

  @white.beet


  Przykro mi, wolność słowa, wolność jakakolwiek .... tego już dawno tam nie ma.


  Jestes za to POLITYCZNA POPRAWNOŚĆ, jak widzimy lewacki terror trzyma sie w najlepsze.


  Dobrze sie zastanowcie, zanim zgodzicie sie na lewackie popłuczyny, do ktorych wprowadzenie minedzy innymi namawia wyborcza !


  Pamietajcie - imigrant obcina łeb ? Trudno musicie to tolerowac, taka ich kultura. Jesli macie z tym jakis problem jestescie "faszysci i naziole".


  Ale jesli jednak wam sie to nie spodoba i osmielicie sie publicznie skrytykowac taka sytuacje i ludzi ktorzy to zrobili - zostaniecie ukarani.


  Przeciez pod rzadami lewicowymi nie mozna mowic co sie mysli, bo jest to MYŚLOZBRODNIA.


  Tak, dokładnie tak jak w Orwellu - myślozbrodnia.

  Zapytajcie lewackich guru czy nielubienie imigrantów, pedofili, homoseksualistów itp ale nie mówienie tego na głos jest dozwolone. Nie, nie jest bo jest myślozbrodnią.

  Nielegalnym myśleniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje