"DGP": Kopacz z wizytą w Chinach. W rocznicę masakry na Tiananmen

4 czerwca przedstawiciele polskich klubów parlamentarnych spotkają się w Pekinie z chińskimi politykami. Polską delegację poprowadzi Ewa Kopacz. Data dyplomatycznego spotkania zbiega się w czasie z 24. rocznicą tragicznych wydarzeń na placu Tiananmen, gdzie chińskie władze zabiły kilkuset protestujących zwolenników demokracji.
24 lata temu na placu Tiananmen w Pekinie doszło do masakry. Chińskie władze zabiły kilkuset protestujących studentów (według Chińskiego Czerwonego Krzyża zginąć mogło nawet 2600 osób). W rocznicę tych wydarzeń w Pekinie odbędzie się spotkanie polskiej delegacji z Ewą Kopacz na czele z chińskimi politykami - informuje serwis "Dziennik Gazeta Prawna"

Przedstawiciele polskich klubów parlamentarnych najwyraźniej nie widzą w dacie niczego niestosownego. - Rocznicowe daty musimy czcić, ale nie mogą paraliżować rytmu naszej pracy - powiedział "Dziennikowi" wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, jeden z uczestników delegacji. Innego zdania są politycy opozycji, którzy twierdzą, że wybór takiego terminu wizyty to "absolutny brak wyczucia".

Co więcej, jak nieoficjalnie donosi "Dziennik", polska ambasada w Pekinie bezskutecznie starała się przekonać Sejm, że data wizyty jest "niezręczna".

Cały tekst w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Zobacz także
 • Chiny: 24-latek zmarł z przepracowania?
 • Wojna na raporty. USA i Chiny o prawach człowiek Wojna na raporty. Skrytykowane przez USA Chiny chcą się odgryźć
 • Prof. Piotr Gliński, minister kultury Gliński porównuje polską demokrację do Chin i Korei. Ekspert: Kompromitujące
Komentarze (66)
"DGP": Kopacz z wizytą w Chinach. W rocznicę masakry na Tiananmen
Zaloguj się
 • quosoo

  Oceniono 1 raz 1

  @vogon.jeltz
  " Kontrowersyjne? Tylko dla przygłupów"

  Kontrowersyjne - znaczy wzbudzające spory, niepodlegające jednoznacznej ocenie. Skoro są tacy dla których rocznice są ważne i tacy, którzy uważają tych pierwszych za przygłupów - to definicja słowa kontrowersyjne została spełniona.

 • placebo99

  Oceniono 1 raz 1

  A może by tak coś merytorycznego napisać o tej wizycie?
  Po co jadą? Jakie sprawy omówić? Jakie mogą z tego wyniknąć korzyści?
  Widać za trudny temat?

 • skok

  Oceniono 2 razy 0

  jak mozna bylo takie cos zrobic Marszalkiem????????

 • jedrek490

  Oceniono 4 razy 2

  Wyjątkowa kretynka!

 • vogon.jeltz

  Oceniono 1 raz 1

  No i co właściwie z tego, że w rocznicę masakry na placu Tiananmen? O tych wydarzeniach świat, zajęty robieniem interesów z Chińczykami, już dawno zapomniał. Jak nie znoszę tej francy Kopaczowej, tak wypominanie jej terminu wizyty jest skrajnym debilizmem.

  Przy okazji pytanie: ilu Irakijczyków i Afgańczyków zabijają rocznie miłujące wolność i demokrację USA w prowadzonych przez siebie wojnach?

 • newyorker77

  Oceniono 2 razy 0

  nie od dzis wiadomo, iz poziom inteligencji polskich parlamentarzystow daleki jest od sredniego IQ. Ta "wizyta" jest tego najbardziej wymownym potwierdzeniem. A pozniej wielkie zdziwienie, ze opinie o Polsce sa tak zdecydowanie negatywne. Niestety, swiat ma dobra pamiec.

 • padraig6

  Oceniono 4 razy 4

  Chytra Baba z Radomia pojechala zalatwiac zegarki dla ministra Nowaka chinskie podroby zeby sie biednego Slawka nie czepiali

 • xtalatx

  Oceniono 3 razy 3

  Taka właśnie jest Platforma. Gada o prawach człowieka, obywatela bardzo ładnie, ale wy nie słuchajcie gadania, tylko patrzcie na czyny.

 • inzynier007

  Oceniono 2 razy 2

  Jest ponoć pełna transparentność wydatków publicznych. To poprosimy szanownych dziennikarzy aby ujawnili ile leci osób, ile w tym krewnych posłów i jaki jest ogólny koszt wizyty.
  Bo cel to chyba niestety jasny - fajna wycieczka za publiczną kasę.
  I założę się, że wszystkie opcje - o ile jadą - będą broniły celowości takiego wyjazdu...

  Kiedyś to przyszedł Naczelnik i zrobił prządek....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje