"DGP": Kopacz z wizytą w Chinach. W rocznicę masakry na Tiananmen

28.05.2013 09:17
Ewa Kopacz

Ewa Kopacz (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

4 czerwca przedstawiciele polskich klubów parlamentarnych spotkają się w Pekinie z chińskimi politykami. Polską delegację poprowadzi Ewa Kopacz. Data dyplomatycznego spotkania zbiega się w czasie z 24. rocznicą tragicznych wydarzeń na placu Tiananmen, gdzie chińskie władze zabiły kilkuset protestujących zwolenników demokracji.
24 lata temu na placu Tiananmen w Pekinie doszło do masakry. Chińskie władze zabiły kilkuset protestujących studentów (według Chińskiego Czerwonego Krzyża zginąć mogło nawet 2600 osób). W rocznicę tych wydarzeń w Pekinie odbędzie się spotkanie polskiej delegacji z Ewą Kopacz na czele z chińskimi politykami - informuje serwis "Dziennik Gazeta Prawna"

Przedstawiciele polskich klubów parlamentarnych najwyraźniej nie widzą w dacie niczego niestosownego. - Rocznicowe daty musimy czcić, ale nie mogą paraliżować rytmu naszej pracy - powiedział "Dziennikowi" wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, jeden z uczestników delegacji. Innego zdania są politycy opozycji, którzy twierdzą, że wybór takiego terminu wizyty to "absolutny brak wyczucia".

Co więcej, jak nieoficjalnie donosi "Dziennik", polska ambasada w Pekinie bezskutecznie starała się przekonać Sejm, że data wizyty jest "niezręczna".

Cały tekst w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Zobacz także
Komentarze (66)
Zaloguj się
 • websterrr

  Oceniono 70 razy 50

  Rządzą nami debile bez żadnego wyczucia i ogłady! Pojedźcie do Moskwy 17 września i zróbcie "misia" z Putinem. Jeszcze ponad dwa lata mam się z nimi męczyć?!?

 • czynnik.rakotworczy

  Oceniono 51 razy 39

  Niech Kopacz zaprosi w delegację przedstawicieli PKW, mogą się sporo nauczyć także od chińskich towarzyszy

 • phillip_lee_81

  Oceniono 38 razy 20

  A wypomniała Chińczykom masakrę ?
  Nie wierzę,kawioru mogła by nie dostać na podwieczorek

 • kesik001

  Oceniono 8 razy 8

  Zapewne pojechała jako przedstawiciel naszego rządu.
  Będzie uczyła władze Chin jak można jeszcze bardziej wykorzystać ludność.
  Bo Chińczykom to jeszcze daleko do naszej "demokracji".....

 • srool

  Oceniono 8 razy 8

  Ucz się Narodzie jak się z życia korzysta !!!!
  Marszałek Sejmu RP : Kopacz .

 • wiezet

  Oceniono 14 razy 6

  W Polsce to nie byłoby żadnej wizyty nikogo z zewnątrz, bo co drugi dzień mamy jakąś pamiątkę jakiejś klęski czy innej martyrologii.

 • padraig6

  Oceniono 4 razy 4

  Chytra Baba z Radomia pojechala zalatwiac zegarki dla ministra Nowaka chinskie podroby zeby sie biednego Slawka nie czepiali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje