Pożar na pokładzie luksusowego wycieczkowca płynącego na Wyspy Bahama

28.05.2013 06:58
Wycieczkowiec, na którym wybuchł pożar, płynął na Wyspy Bahama

Wycieczkowiec, na którym wybuchł pożar, płynął na Wyspy Bahama (Fot. STRINGER Reuters)

Pożar, który wybuchł wczoraj na pokładzie luksusowego wycieczkowca "Grandeur of the Seas", odbywającego rejs z Baltimore na Wyspy Bahama, zmusił kapitana do przerwania rejsu. Nie było ofiar.
Wycieczkowiec o długości 280 metrów z 2224 pasażerami i 796 członkami załogi płynął na turystyczną wysepkę CocoCay w archipelagu Bahamów, kiedy w pomieszczeniach windy kotwicznej pojawiły się płomienie.

Sytuacja opanowana, ale rejs przerwany

Po 2 godzinach pożar udało się opanować, ale armator statku Royal Caribbean Cruises wydał polecenie przerwania rejsu i udania się do Freeport - największego portu na Bahamach. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pasażerom zwrócono pieniądze i zaoferowano gratisowy rejs w przyszłości.

Był to kolejny incydent w trwającej od kilku miesięcy złej passie wycieczkowców. W lutym br. ponad 3 tys. pasażerów przez 5 dni dryfowało na pokładzie wycieczkowca "Carnival Triumph", w którego maszynowni wybuchł pożar. Przestały działać silniki, statek pozbawiony został prądu i zawiódł system wodno-kanalizacyjny.

W marcu br. 108 gości zachorowało na schorzenia układu pokarmowego na statku należącym do Royal Caribbean Cruises, a na początku ubiegłego roku zatonął u wybrzeży Włoch wycieczkowiec "Costia Concordia".

Zobacz także
Komentarze (9)
Pożar na pokładzie luksusowego wycieczkowca płynącego na Wyspy Bahama
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 6 razy 2

  Nigdy na taki palac na wodzie bym nie wsiadl! A poza tym co to za przyjemnosc wypoczywac w gronie 5000 pasazerow,z rozkrzyczanymi dzieciakami I pijanymi facetami?? Jak ktos glupi I ma ekshibicjonistyczne zapedy to niech cierpi,haha.

 • robin1507

  Oceniono 10 razy 6

  Ludzie, to apropos komentarza stachkaz47, co mają "muslimy" do zatarcia silnika, który wciąga linę cumowniczą. Przecież te urządzenia pracują dzień w dzień rano i wieczorem, kiedy statek przybija do portu i kiedy odbija. Czy za zapalenie się silnika w samochodzie na ulicy Warszawy, czy Poznania też odpowiadają "muslimy"? Ten statek ma 17 lat - zbudowany został w 1996 r., więc są elementy techniczne, które zwyczajnie mogły się zużyć na tym statku. Drodzy komentatorzy, ruszcie czasami mózgownicą, zanim cokolwiek napiszecie!!

 • hunter1111

  Oceniono 10 razy 4

  zatrudniaja coaraz tansze zalogi maja coraz wiecej wypadkow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje