Gowin: Nie biorę pod uwagę odejścia z PO. Będę walczyć o duszę Platformy

- W PO jest miejsce dla takich ludzi jak ja - powiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Gowin. - Pod warunkiem że ta partia pozostanie taka, jaka była u swoich korzeni - zaznaczył. Polityk podkreślił, że nie ma zamiaru odchodzić z PO, ale będzie walczył o ?jej duszę?
- Nasze korzenie to usuwanie barier hamujących energię Polaków, postawienie na obywatelski, a nie partyjniacki sposób uprawiania polityki. To także zdrowy rozsądek w sprawie pojmowania rodziny, sprawach wartości - powiedział Jarosław Gowin. - Dzięki wewnętrznej debacie jesteśmy w stanie podnieść jakość polskiej polityki. Możemy też wspólnie poprowadzić PO do kolejnego zwycięstwa. Do odnowienia zaufania Polaków - dodał.

Zapytany o to, czy rozpoczął kampanię o zdobycie przywództwa w partii, odparł: - Kampania nie tyle o przywództwo w PO, co kampania dotycząca oblicza Platformy jest nam potrzebna. Powinna odbywać się nie tylko w zaciszu gabinetów partyjnych wśród cygar i lampek wina. Powinna być kampanią prowadzoną w sposób transparentny na oczach wszystkich Polaków - stwierdził.

Polityk zapowiedział, że jego udział w wyborach na szefa partii to przede wszystkim walka o "tożsamość Platformy, o jej duszę, program".

Godson: Nie wykluczam odejścia z PO

Jarosław Gowin zaprzeczył sugestiom, że mógłby opuścić szeregi PO. - Nie bierzemy pod uwagę możliwości odejścia z partii - powiedział w imieniu konserwatywnego skrzydła PO. Jednak również biorący udział w konferencji John Godson stwierdził, że sam "nie wyklucza odejścia".

- Platforma, którą widzę dzisiaj, jest inna niż ta, do której wstępowałem 10 lat temu. Jest to ogromna różnica i wydaje mi się, że zamiast zajmować się problemami zwykłych ludzi, wdaliśmy się w niepotrzebne dyskusje np. o związkach partnerskich - powiedział Godson. Jesteśmy wybrani do służby, a nie po to, żeby być baronami pijącymi wino i palącymi cygara. Czas powrócić do służby - dodał.

Więcej o:
Komentarze (219)
Gowin: Nie biorę pod uwagę odejścia z PO. Będę walczyć o duszę Platformy
Zaloguj się
 • bog43

  0

  Jak ten Gowin nie jest koniem trojańskim to ja nie jestem sobą

 • edza4

  0

  Na co Tusk czeka? jeżeli zawczasu nie spuści takiego delikwenta ze schodów to ten tylko bardziej będzie się czuł bezkarny.Przecież z daleka widać że Gowin to szpieg cesarza,z tym ze obecnie cesarz jest goły.

 • praw-dzic

  0

  niech najpierw sam zrobi rachunek sumienia ''kto jest bez grzechu niech rzuci kamieniem'' Gowin zachowujesz się jak podła istota nie Boska.

 • tot14

  Oceniono 1 raz 1

  Czym się będzie różnić Platforma od SLD kiedy konserwatyści opuszczą partię lub zostaną zdominowani przez lewe skrzydło?

  Platforma bez prawego skrzydła, którego twarzą jest Gowin skończy jak Unia Wolności z kilkunastoprocentowym poparciem!

 • illuminatus2

  Oceniono 3 razy -1

  vod.gazetapolska.pl/4305-zajmujmy-sie-gowinem-nie-bezrobociem
  zasrane peło

 • orion57

  Oceniono 4 razy 4

  Panie Gowin o duszę, to powinien Pan się pomodlić ale swoją. Bo Pana poglądy gdyby stały się faktem zabijały by dzieci. W sprawie sądów powiatowych pokazał Pan swoją rogatą duszę, skasował Pan kilkanaście stanowisk a powołał znacznie więcej nowych stanowisk. Pomijając fakt,ze w większości sądów były budowane czy rozbudowane przez samorządy gminne. Pan je UKRADŁ i nie pieprz Pan że to kłamstwo, bo zarzuca Pan Polakom że czytać nie umieją. Jeśli w miejscowości x jest napisane,że to sąd rejonowy w y to tylko obłuda każde Panu mówić,że Pan nic nie ukradł.
  Panie Gowin pytanie czy tzw dół chce Pana w PO, bo każdy spad jeśli nie zebrany zaczyna z czasem śmierdzieć, i każdy z tzw dołu wie, że spady zabierają miejsca na listach wyborczych ludziom, którzy wiele lat pracują na rzecz danej partii.

 • tadeusz1939

  Oceniono 3 razy 3

  Godson wracaj do domu

 • madznun

  Oceniono 4 razy 4

  Jak pan Godson nie "wykucza", to niech dalej nie wykucza odejścia z PO. Niech w końcu odejdzie razem z Gowinem i "pożal się Boże" Żalkiem (ten pan to wykapany katol, jak mąż mojej kuzynki, który na randki z nią przynosił zmywacz do paznokci).

 • 12jane

  Oceniono 4 razy 2

  błaszczak aż się posikał w spodnie z radości ,po twoim liście........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX