Gowin: Nie biorę pod uwagę odejścia z PO. Będę walczyć o duszę Platformy

27.05.2013 15:44
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. PETER ANDREWS REUTERS)

- W PO jest miejsce dla takich ludzi jak ja - powiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Gowin. - Pod warunkiem że ta partia pozostanie taka, jaka była u swoich korzeni - zaznaczył. Polityk podkreślił, że nie ma zamiaru odchodzić z PO, ale będzie walczył o "jej duszę"
- Nasze korzenie to usuwanie barier hamujących energię Polaków, postawienie na obywatelski, a nie partyjniacki sposób uprawiania polityki. To także zdrowy rozsądek w sprawie pojmowania rodziny, sprawach wartości - powiedział Jarosław Gowin. - Dzięki wewnętrznej debacie jesteśmy w stanie podnieść jakość polskiej polityki. Możemy też wspólnie poprowadzić PO do kolejnego zwycięstwa. Do odnowienia zaufania Polaków - dodał.

Zapytany o to, czy rozpoczął kampanię o zdobycie przywództwa w partii, odparł: - Kampania nie tyle o przywództwo w PO, co kampania dotycząca oblicza Platformy jest nam potrzebna. Powinna odbywać się nie tylko w zaciszu gabinetów partyjnych wśród cygar i lampek wina. Powinna być kampanią prowadzoną w sposób transparentny na oczach wszystkich Polaków - stwierdził.

Polityk zapowiedział, że jego udział w wyborach na szefa partii to przede wszystkim walka o "tożsamość Platformy, o jej duszę, program".

Godson: Nie wykluczam odejścia z PO

Jarosław Gowin zaprzeczył sugestiom, że mógłby opuścić szeregi PO. - Nie bierzemy pod uwagę możliwości odejścia z partii - powiedział w imieniu konserwatywnego skrzydła PO. Jednak również biorący udział w konferencji John Godson stwierdził, że sam "nie wyklucza odejścia".

- Platforma, którą widzę dzisiaj, jest inna niż ta, do której wstępowałem 10 lat temu. Jest to ogromna różnica i wydaje mi się, że zamiast zajmować się problemami zwykłych ludzi, wdaliśmy się w niepotrzebne dyskusje np. o związkach partnerskich - powiedział Godson. Jesteśmy wybrani do służby, a nie po to, żeby być baronami pijącymi wino i palącymi cygara. Czas powrócić do służby - dodał.

Zobacz także
Komentarze (219)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 195 razy 81

  Pewnie że nie ma zamiaru odchodzić tylko będzie tak długo brużdził aż go wywalą tak jak z ministra a wtedy zrobi z siebie męczennika . Łajza

 • balbina1_0

  Oceniono 111 razy 59

  Panie Gowin po co walczyć w PO, wszystko co jest bliskie pana sercu i duszy znajdzie pan w PiSie, i tam ze spokojnym sumieniem będzie pan mógł realizować swoje sny o "Wielkiej Katolickiej Polsce", w zacisznym gabinecie prezesika głaskając kota, i wszyscy będą zadowoleni.

 • faustino1

  Oceniono 59 razy 45

  Kalisz też opowiadał że NIC mu nie może SLD zrobić, że zostanie, że będzie działał, itd itp... Ani Kalisza w SLD ani na scenie politycznej za rok już nie będzie. Gowin się przeliczy i jak trafi do PiS lub innej partii prawicowej to z obawy o konkurencję wykończą go zaraz starzy wyjadacze.

 • tadek-1

  Oceniono 121 razy 37

  Panie Godson, jezeli dla pana debata o zwiazkach partnerskich, jest niepotrzebna debata, to spieprzaj pan z PO. Jest pan glupszy niz normy uczciwego posla przewiduja. Jest pan czlowiekiem ktory zgubil rozum, a inni od czasu do czasu go kopia. Nie zapomnij pan zabrac ze soba te cioty koscielne, Gowina i Zalka. Mamy zdrajcow trzech.

 • realistas

  Oceniono 70 razy 36

  PO ma duszę i program Gowina. Nic czemu sprzeciwia się Gowin nie jest przez PO realizowane.

 • lonelyboy1989

  Oceniono 82 razy 32

  Godson odejdzie z PO, bo ma już zaklepane miejsce w Akademickim Klubie Obywatelskim im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Będzie zasiadał w Loży Nauk o Gabonie im. Premiera Jarosława Kaczyńskiego i Katedrze Nauk o Małpach w Czerwonym.

 • jerjar

  Oceniono 55 razy 27

  W starych czasach komentatorzy od polityki międzynarodowej mawiali, że nie należy wierzyć w żadną pogłoskę, póki nie zostaje zdementowana.

  Podobnie jest z transferami politycznymi. Zbyt wczesna zapowiedź może rzecz całkowicie spalić. Więc będzie Gowin niby mościł się w PO, ale już widać, że szykuje się większy transfer, łącznie z osławionym Żalkiem.

  Nie ma nic w tym złego, bo cokolwiek by powiedzieć o Gowinie, to jednak jest osobowość i konserwatysta prawdziwy, a nie intelektualne zero jakich cała masa wokół prezesa.

  Gowin na szefa PiS? To nie byłaby najgorsza wiadomość dla Polski, bo przecież prawica musi być i lepiej, jeśli obliczalna jest.

  A Żalka to już wcale nie żal.

 • kniazwitold

  Oceniono 63 razy 21

  W po nie ma miejsca dla kotoli i oszołomów religijnych żadnej maści.

  PO sprzedawało się jako partia nowoczesna i liberalna, a teraz jej twarzą jest średniowieczny mutant-oszołom, z krwawiącymi ranami na nogach od używania celice - Gowin.

  Jeżeli PO chce przetrwać kryzys, to musi wydalić element katofaszystowski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje