Tusk: Miałem wrażenie, że Gowin ubiega się o wygraną, ale nie w PO

27.05.2013 14:37
Jarosław Gowin i Donald Tusk

Jarosław Gowin i Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Czy to fortunne rozpoczęcie kampanii, ocenią wyborcy - powiedział Donald Tusk o napisanym przez Jarosława Gowina liście, w którym polityk twierdzi, że w PO "sytuacja się pogarsza". - Każdy wybiera takie metody, jakie uważa za stosowne - dodał premier.
- Nie będę komentował działań moich konkurentów w nadchodzącej kampanii wyborczej - powiedział Donald Tusk podczas dzisiejszej konferencji prasowej. - Z zadowoleniem witam fakt, że się oni pojawiają - dodał. Premier podkreślił, że odpowiada mu, iż w PO znaleźli się politycy, którzy zamierzają ubiegać się o tytuł szefa partii. - Prawdziwa realna konkurencja czyni wybory sensownymi - stwierdził.

Premier odniósł się także do treści listu otwartego, który Jarosław Gowin wystosował do członków PO. "Niestety, wszyscy widzimy, że sytuacja wyraźnie się pogarsza. Tempo wzrostu gospodarczego maleje. Szybko rośnie bezrobocie" - napisał polityk w liście.

- Czy to fortunne rozpoczęcie kampanii, ocenią wyborcy - stwierdził Donald Tusk. - Ja czytając list Jarosława Gowina miałem wrażenie, że jest to polityk, który ubiega się o wygrana, ale w innej partii politycznej. Każdy wybiera takie metody, jakie uważa za stosowne - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (88)
Zaloguj się
 • aa_6

  Oceniono 51 razy 35

  Gowinowi marzy się POPiS bez D. Tuska i innych liberałów z PO, włącznie z PJN i SP. To jest jego najsłodsza "tajemnica".

 • japierdolik

  Oceniono 114 razy 34

  Było się tego agenta PISu pozbyć juz dawno. Gowin to miernota i pokazał to juz wiele razy. A poza tym jego miejsce jest wsród tzw. wszechpolaków lub conajmniej w PIS.

 • vomitorium1

  Oceniono 47 razy 33

  "Ja czytając list Jarosława Gowina miałem wrażenie, że jest to polityk, który ubiega się o wygrana, ale w innej partii politycznej.”
  mam wrażenie
  że pan jest ostatnim
  który na to wpadł
  (chce wykończyć po
  i dostać od prezesa order
  (z kartofla))

 • ggustaw

  Oceniono 63 razy 31

  Kot się wkurzy. Wycieraczka pod drzwiami Prezessimusa staje się jeszcze bardziej zatłoczona.

 • noctivaga

  Oceniono 42 razy 28

  Cóż tak niezdrowego jest w atmosferze Krakowa? Rokita, Ziobro, Gowin... Jakieś złe fluidy tam krążą czy co?

 • panpererinos

  Oceniono 30 razy 22

  Każdy widzi, że Gowin to piąta kolumna PiS-u a w przypadku stworzenia rządu przez PiS zostanie wicepremierem w nagrodę za rozwalanie Platformy od środka.

 • niktwazny126

  Oceniono 49 razy 21

  Jest oczywiste, że w PiSie może być tylko jeden PREZES. Dożywotnio, więc Gowin bez szans. A w PO zechcą tak nielojalnego szefa? Chyba nie bardzo, bo jedyna szansa dla platformy to wyraźna różnica od PiSu. A Gowin pisowski bardzo...

 • eldemon

  Oceniono 39 razy 17

  Jeszcze pół godz. temu było tu 90 komentarzy.
  Chyba ktoś zadzwonił na Czerską?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje