Tusk: Miałem wrażenie, że Gowin ubiega się o wygraną, ale nie w PO

Jarosław Gowin i Donald Tusk

Jarosław Gowin i Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Czy to fortunne rozpoczęcie kampanii, ocenią wyborcy - powiedział Donald Tusk o napisanym przez Jarosława Gowina liście, w którym polityk twierdzi, że w PO "sytuacja się pogarsza". - Każdy wybiera takie metody, jakie uważa za stosowne - dodał premier.
- Nie będę komentował działań moich konkurentów w nadchodzącej kampanii wyborczej - powiedział Donald Tusk podczas dzisiejszej konferencji prasowej. - Z zadowoleniem witam fakt, że się oni pojawiają - dodał. Premier podkreślił, że odpowiada mu, iż w PO znaleźli się politycy, którzy zamierzają ubiegać się o tytuł szefa partii. - Prawdziwa realna konkurencja czyni wybory sensownymi - stwierdził.

Premier odniósł się także do treści listu otwartego, który Jarosław Gowin wystosował do członków PO. "Niestety, wszyscy widzimy, że sytuacja wyraźnie się pogarsza. Tempo wzrostu gospodarczego maleje. Szybko rośnie bezrobocie" - napisał polityk w liście.

- Czy to fortunne rozpoczęcie kampanii, ocenią wyborcy - stwierdził Donald Tusk. - Ja czytając list Jarosława Gowina miałem wrażenie, że jest to polityk, który ubiega się o wygrana, ale w innej partii politycznej. Każdy wybiera takie metody, jakie uważa za stosowne - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (88)
Tusk: Miałem wrażenie, że Gowin ubiega się o wygraną, ale nie w PO
Zaloguj się
 • mlodaemerytka

  0

  Bierze na mdlosci widzac tego "narcyza" bez wstydu zadufanowego w sobie. Szkoda,ze czlowiek ten nie ma zyczliwych ludzi, ktorzy "otworzyliby Mu oczy". jest slepy, jak kocie nowonarodzone.

 • soldadura104

  Oceniono 2 razy 0

  Tusk zawsze znajdował chętnego który atakował osobę do wywalenia. Tym razem nie znalazł takich którzy chcą atakować Schetynę. Może by tak przejął jakąś babę z SLD.
  Chyba, na zasadzie że wojna z Jarosławem daje dużo punktów to i walka z Gowinem da mu dużo partyjnych punktów. Oznacza to że członków partii traktuje jak głupie "bydło wyborcze".

 • balbina1_0

  Oceniono 4 razy 2

  Gowina sny o potędze, widać że teka ministra zaostrzyła jego apetyt na władzę. Plan jest prosty; najpierw wykończyć Tuska od wewnątrz, potem połączyć PO z PISem i stanąć na czele Wielkiej Katolickiej Prawicy.

 • gomelsky66

  Oceniono 4 razy 0

  Gowin lądując w partii wichrzyciela Kaczyńskiego będzie musiał się okreslić,czy daje wiarę paranoicznym bredniom o zamachu,które upowszechnia Maciarewicz,czy też nie.Będzie trudno mu złamać"dyscyplinę partyjną" i nie brać udziału w rajdach po Krakowskim Przedmieściu każdego dziesiątego dnia kolejnego miesiąca.Jako klakier typu Hofman,też nie stanie na ściance PiS obok "Polskę zbaw"Jarosława,kiedy on wygłasza w tv dyrdymały a Hofman kiwa główką z aprobatą co do swej partyjnej roli.Ale jak się powiedziało a,to brnąć trzeba dalej.Miejsca obok "Premiera z Krakowa"(Rokity dla przypomnienia) są już przgotowane,Jaś czeka.

 • reali-sta1

  Oceniono 8 razy 2

  Jak się zacz pisać tekst niechlubny o Tusku, to natychmiast są kłopoty z pisownią,która się blokuje a potem znika.Mimo wszystko napiszę co mam na myśli.Tusk nie znosi jeśli mu się ktoś sprzeciwi, robi groźną minę, oczy z orbit mu wyłażą, a z ust toczy się jad. Powiedzenie, że Gowin jeśli kandyduje to z innej partii - przecież wiemy, o jaka partię Tuskowi chodzi. On tak jak i Niesiołowski nie potrafił by się wypowiedzieć bez splunięcia. Moim zdaniem walą jak krowa o beton. Czas pokaże kto będzie górą. Tuska czas już się kończy. Gowin nawet sympatyczny facet i przejawiający wysoką kulturę osobistą co u w/w brak.

 • kniazwitold

  Oceniono 7 razy -1

  Wye.bać Gowina z całym katofaszystowskim klanem typu Goodson.

  Tylko wtedy PO dostanie głosy liberalnych wyborców, bo teraz jest już postrzegana jak PIS BIS.

 • peloxxx

  Oceniono 6 razy 2

  Wyjebac warcholstwo w pizdu koniec POszamba bliski na szczaw pora chamy ruszac

 • i-tyle

  Oceniono 6 razy 4

  ale fakt, że zdjęcie do artykułu bardzo dobre. Wesoły Donek słodziutko się marszczy w uśmiechu, a górujący nad nim Gowin, z wyższością obrońcy życia zmusoznego do sojuszu z nieświadomym niczego trampkarzem mierzy wzrokiem "kolegę" z partii.

  Tusku, Gowin cię przeżuje i wypluje, POwcy już pewnie szykują się na marsz obrony życia, hehehe

  DO wsyzstkich starających się o dziecko metoda in vitro. Nie zwklekajcie bo za parę miesięcy może być za późno. W zachodniej Europie to jest dużo droższe z tego co wiem!

 • i-tyle

  Oceniono 5 razy 1

  nie ma co zwalać na rozbiory, hitlerowców, sowietów. Skoro głupotę Polaków pewien mędrzec zauważył już pół tysiąca lat temu.

  Polacy już dawno powinni odsunąć w wyborach do parlamentu postsolidarnościowe badziewie i pozwolić mu sobie robić wybory wewnętrzne nawet codziennie, wybierając nowego nagiego na króla. Moga mieć swoich świętych, papieży, do wyboru do koloru.

  Niestety nie wierzę w nagłe zmądrzenie Polaków. WIęc nową przypowieść Polak sobie kupi...

  A POPISowe przygłupy dalej będą "rządzić". Kaczor Donald wiecznie żywy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje