Przewrócili policjantów i kopali, bo nie dali im pić piwa

kad
27.05.2013 13:18
Zabudowania przy ul. Turystycznej 3. Tam miało dojść do ataku na policjantów

Zabudowania przy ul. Turystycznej 3. Tam miało dojść do ataku na policjantów (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

Posterunkowa i sierżant z ósmego komisariatu policji w Lublinie mieli zostać skopani tylko dlatego, że próbowali uspokoić bandę młodych ludzi urządzających sobie popijawę przy wejściu do baraku przy ul. Turystycznej 3
Funkcjonariusze z komisariatu dworcowego (tak popularnie określa się policyjną ósemkę) wczoraj po godz. 20 przyjechali na wezwanie do grupy ok. 10 osób, które piły piwo i zachowywały się dość głośno przy wejściu do mieszkań socjalnych przy ul. Turystycznej 3, w pobliżu hipermarketu Leclerc.

Radiowóz otoczony

Posterunkowa i starszy sierżant z "ósemki" zaczęli po kolei legitymować osoby stojące przed wejściem na klatkę do jednego z domów.

Jeden z mężczyzn nie potrafił podać swoich pełnych danych. Mundurowi poprosili go do radiowozu, aby sprawdzić go w systemie.

W tym czasie do auta podszedł 44-letni Sławomir S. Zarzucał policjantom, że się czepiają, bo nie dzieje się nic złego. Po chwili do Sławomira S. dołączyli kolejni "piwosze", w tym kobieta. Otoczyli i kopali radiowóz, wyzywali mundurowych.

Posterunkowa, widząc, co się dzieje, wezwała posiłki, a potem razem ze starszym sierżantem wyszła z auta. Oboje prosili agresorów, aby się uspokoili. Nie poskutkowało.

Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Napastnicy tylko na chwilę się rozpierzchli. Po chwili próbowali znowu otoczyć mundurowych. - Wymachiwali rękami, próbowali nas kopać i bić pięściami - wynika z relacji posterunkowej.

Starszy sierżant został pchnięty na maskę stojącego obok samochodu. Bronił się, rozpylając gaz. Miał też dostać w twarz od jednego z mężczyzn.

Razem z policjantką zostali przewróceni na ziemię i przez krótką chwilę kopani. W tym momencie przyjechały pierwsze posiłki. W sumie pięć samochodów z 10 policjantami. W ciągu półtorej godziny wyłapano pięciu napastników, którzy zdążyli się rozbiec. Szósty został zatrzymany w poniedziałek.

Napadnięci funkcjonariusze mają siniaki na plecach i klatce piersiowej. Przebadano ich w szpitalu MSWiA przy ul. Grenadierów i zwolniono do domów. Starszy sierżant narzeka na ból rogówki oka spowodowany gazem. Wiadomo, że jeden z mężczyzn wyrwał policjantowi miotacz gazu.

Zatrzymani to 18-letni Marcin P., 21-letni Paweł P., 24-letni Marcin G., 24-letni Kamil P., 26-letni Tomasz S. oraz 44-letni Sławomir S. Ten ostatni miał się chwalić po zatrzymaniu, że w więzieniach spędził już 20 lat. W rzeczywistości odsiedział za różne przestępstwa 14 lat. Marcin G. też nie jest aniołem. Ma wyrok w zawieszeniu za narkotyki i zarzuty w sprawie o usiłowanie rozboju.

"Całe baraki za nich poświadczą"

Dziś po południu z redakcją skontaktowała się kobieta przedstawiająca się jako mieszkanka baraków przy ul. Turystycznej 3a.

Stwierdziła, że zaatakowani policjanci sami byli agresywni. Kazali młodemu mężczyźnie przeliterować jego nazwisko, ale starszy sierżant nie potrafił go zapisać. To dało początek awanturze. - Dzieci gazem potraktowali - upiera się kobieta. - Całe baraki za nich poświadczą. A policjantki nikt nie kopał. Wymyśliła to sobie - dodaje.

Tymczasem w komendzie miejskiej poturbowani policjanci rozpoznają i określają rolę w napaści każdego z zatrzymanych. Być może jeszcze dziś zostaną przewiezieni do prokuratury. Śledczy mogą postawić im zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, za co grozi do 10 lat więzienia.

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (92)
Zaloguj się
 • morfeusz_1

  Oceniono 162 razy 124

  To tylko w Polce możliwe bo w U.S.A. to by była ręka noga mózg na ścianie gleba, gleba i kujawiaczek

 • droch

  Oceniono 98 razy 92

  Cóż, w USA ci z bandytów, którzy przeżyliby, mieliby co najmniej 15 lat przerwy od przebywania na wolności.

 • tschort

  Oceniono 67 razy 59

  Poza pierdlem to oni nie bardzo wiedzą co robić...

 • washner

  Oceniono 62 razy 58

  W takie właśnie uliczki ,,Turystyczne" powinna wchodzic straż miejska ale oni wolą zakładać blokady i łapać na radary.

 • iremus

  Oceniono 94 razy 46

  .....Starszy sierżant został pchnięty na maskę stojącego obok samochodu. Bronił się, rozpylając gaz. Miał też dostać w twarz od jednego z mężczyzn......
  To są jakieś absurdalne jaja. Jak policjant uzbrojony w broń palną i tonfę mający wsparcie drugiego policjanta dał się popchnąć a później skopać. Takie ewenementy powinny być przegonione w pisdu z policji. No chyba, że to byli rzecznicy prasowi albo ci co noszą w czasie procesji baldachim nad biskupem.
  Teraz to już tylko trzeba podziwiać że w latach '80 pojedyńczy tajniak uzbrojony w pistolet nie pozwolił się zlinczować tłumowi solidaruchów.

 • heliheli

  Oceniono 58 razy 24

  do bandytow sie strzela z przydzialowego pistoletu . A ze spokojnymi ludzmi sie rozmawia bez gazu . Wydaje mi sie ze ci policjanci byli zle wyszkoleni i nieprzygotowani do swojej sluzby (pracy) .

 • darekfordon

  Oceniono 34 razy 16

  polscy policjanci nie przekraczaja 1,6m wzrostu wiec czego sie boja przestepcy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX