Kiszczak zbyt chory. Zawieszona apelacja ws. stanu wojennego

27.05.2013 12:13
Czesław Kiszczak opuszcza IPN po postawieniu zarzutów ws. stanu wojennego - 2006 r.

Czesław Kiszczak opuszcza IPN po postawieniu zarzutów ws. stanu wojennego - 2006 r. (Fot. Krzysztof Miller / AG)

Z powodu złego zdrowia Czesława Kiszczaka Sąd Apelacyjny w Warszawie zawiesił postępowanie apelacyjne wobec b. szefa MSW w sprawie wprowadzenia w 1981 r. stanu wojennego.
Obrońca nieobecnego w poniedziałek w SA 88-letniego Kiszczaka mec. Grzegorz Majewski wniósł, by z powodu jego złego zdrowia zawiesić postępowanie apelacyjne wobec niego. Przeciw był przedstawiciel IPN.

SA uznał, że Kiszczak ma prawo bronić się osobiście i ma prawo do udziału w rozprawie apelacyjnej, co obecnie uniemożliwia mu zły stan zdrowia. SA prowadzi rozprawę już tylko wobec b. I sekretarza PZPR Stanisława Kani.

Kiszczak skazany na dwa lata za udział w tajnej grupie przestępczej

W 2012 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kiszczaka na 2 lata więzienia w zawieszeniu za udział w tajnej grupie przestępczej, która na szczytach władzy PRL przygotowała wprowadzenie stanu wojennego.

Katowicki pion śledczy IPN nie zaskarżył do SA wyroku wobec Kiszczaka - apelację na jego korzyść złożył zaś jego obrońca. IPN w swej apelacji chce natomiast uchylenia uniewinnienia Kani.

12 stycznia 2012 r. Sąd Okręgowy uznał, że stan wojenny nielegalnie wprowadziła tajna grupa przestępcza pod wodzą gen. Wojciecha Jaruzelskiego w celu likwidacji NSZZ "Solidarność", zachowania ówczesnego ustroju komunistycznego oraz osobistych pozycji we władzach PRL.

Zobacz także
 • Czesław Kiszczak "Kiszczak uciekł w starość"
 • Czesław Kiszczak Sąd: Kiszczak bezterminowo niezdolny do udziału w procesie
 • Czesław Kiszczak Wyrok: Kiszczak winny wprowadzenia stanu wojennego. Kania uniewinniony
Komentarze (32)
Kiszczak zbyt chory. Zawieszona apelacja ws. stanu wojennego
Zaloguj się
 • dryl1

  Oceniono 4 razy 2

  Kiszczak chory, durny trep Jaruzelski chory tylko ofiary komuchów w grobie. I jeszcze Palikot ze sińskim ryjem i Wałęsa w odwiedzinach w szpitalu, żałosne

 • rmr190

  Oceniono 1 raz 1

  " Czlowiek honoru " Adama Michnika obronil sie ! Brawo ! Podzekujmy viceprezydentowi za skuteczny " lobbing "prokuratury i sadow przez ostatnie 23 lata !

 • blski

  Oceniono 2 razy 0

  Nie udalo sie nam rozliczyc z tymi zbirami. Skorzystali z zamieszania po upadku PRLu gdy bylo tak wiele wazniejszych spraw. Teraz chowaja sie uzywajac wszystkich mozliwych legalnych wykretow jakie daje im do dyspozycji panstwo oparte na prawie. Nalezy pamietac, ze to oni stworzyli system bezprawia i arbitralnych rzadow, nie liczac sie z niczym i uzywajac bezprawia i gansterskich sposobow utrzymywali sie u wladzy przez dziesiatki lat. Na koniec zlupili kraj rozkradajac wszystko co mialo jakakolwiek wartosc przeistaczajac sie w biznesmenow, niektorzy zwykle mlodsi w demokratow.
  Matactwa, oszustwa, niszczenie dokumentow spowodowaly, ze udalo im sie zatrzec slady. Ochoczo tez korzystaja z amnestii, ktora miala na celu uwolnienie czy niesciganie dzialaczy opozycyjnych. Wystarczy poprawka i amnestia nie bedzie ich obejmowala.
  Gansterzy podbili kraj, wykorzystywali wszystko co sie dalo dla wlasnej korzysci, teraz kreuja sie na mezow stanu.
  Dodatkowa tragedia naszego narodu jest, ze obecnej propagandzie udalo sie wmowic ludziom, ze ten okres mial cos wspolnego z socjalizmem, czy komunizmem.

 • braunal

  Oceniono 9 razy 5

  Staniesz zdrajco przed sądem bożym,tam zwolnień lekarskich nie uznają.

 • nemo1914

  Oceniono 5 razy 3

  Bandyta komunistyczny chory...Teraz strasznie rosyjski pachołek zachorował...

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 4 razy 4

  zawsze się biedaczkowi pogardza w czasie procesów i musi zostać na swojej daczy

 • wuetend

  Oceniono 4 razy 2

  Podobno nasz Wymiar "sprawiedliwości" również należy do gangu "Ludzie Honoru".

 • m-kow

  Oceniono 14 razy 10

  Wszystko jest możliwe, skoro wyroki za Grudzień 70 są w zawiasach bo to były ... pobicia ze skutkiem śmiertelnym ( przy pomocy T-55 i AK-47 ) to w polskim wymiarze sprawiedliwości poprzeczka LOL'a jest już bardzo wysoko.

 • kkes

  Oceniono 8 razy 4

  On był tylko kucharzem. Odpieprzcie się od "człowieka honoru"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje