Biernat ostro o Gowinie: Chłopak odleciał. Ja złożyłbym wniosek o wykluczenie z PO

Andrzej Biernat

Andrzej Biernat (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Gowin jest bardzo nielojalny wobec partii. Gdybym był szefem Platformy Obywatelskiej, złożyłbym do sądu koleżeńskiego wniosek o jego wykluczenie. Do wyrażania opinii jest w naszej partii forum: klub parlamentarny, zjazd partyjny. Tam można zachęcać do dyskusji, tworzyć kluby programowe - mówił w TVN24 Andrzej Biernat, poseł PO.
- Działalność Jarka Gowina trzeba dziś rozpatrywać w dwóch kategoriach. Albo szaleństwo: chłopak odjechał totalnie i nie wie, na czym polega polityka, ambicje zbyt go przeżarły, by zrozumiał, że popełnia błędy. Albo jest to zachowanie chłopczyka, któremu w piaskownicy zabrano zabawkę. Wychodzi z płaczem, odchodzi na bok i skarży na innych - mówił Biernat.

Na sugestię Bogdana Rymanowskiego, że mocno krytykuje byłego ministra sprawiedliwości, Biernat odpowiedział, że gdyby on sam zachował się tak jak Gowin, otoczenie równie ostro potraktowałoby jego. - Gowin poczuł się pokrzywdzony i zaczyna pisać niestworzone rzeczy, kontestować poczynania rządu, którego głównym udziałowcem był przez dwa lata - dodał Biernat.

Gowin podzielił Polskę?

Andrzej Biernat skrytykował też to, co przez dwa lata robił Gowin jako minister sprawiedliwości. - Zafundował nam konflikt z wieloma grupami społecznymi czy zawodowymi. Przez reformę sądów mamy całą "małą Polskę", Polskę powiatową przeciwko sobie.

- Jeżeli odchodzi się z rządu - niezależnie, w jakich okolicznościach - należy dać sobie czas, by przemyśleć, co się zrobiło źle, należy zacząć od oceny samego siebie, dopiero później otoczenia, w którym funkcjonowało się przez wiele lat - przekonywał.

List Gowina

Gowin opublikował swój list otwarty do partii w niedzielę. A w nim wypunktował błędy rządu i zaapelował o powrót do wolnorynkowych idei i tradycyjnych wartości, które leżały u podstaw Platformy. Były minister sprawiedliwości odnotował też, że PO "zaczyna cechować buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy".

- Jeżeli Gowin pisał o sobie, to jakaś prawda może w tym być. Gowin przejawia jakąś butę i arogancję, skrytą pod maską troski o innych i o dobro ogólne. Jarosław Gowin znany jest z tego, że próbuje lokować się w mediach jako główny sprawozdawca wydarzeń politycznych. Teraz zaproponował radosną twórczość, która jest poematem ze strony odrzuconych - dodał.

Biernat powiedział też, że zdaniem Gowina rząd zamiast zajmować się gospodarką, funduje ludziom dyskusję światopoglądową. - A tak naprawdę to on ją zaczyna wewnątrz PO - mówił.

Na opublikowany przez Jarosława Gowina list otwarty dziś ma odpowiedzieć premier. Jego konferencja odbędzie się o 13.30 w Gdańsku. - Odpowiedź pana premiera będzie bardziej stonowana od mojej - powiedział Biernat. Z kolei o godzinie 15.00 konferencję prasową zapowiedział Jarosław Gowin.

Komentarze (216)
Biernat ostro o Gowinie: Chłopak odleciał. Ja złożyłbym wniosek o wykluczenie z PO
Zaloguj się
 • mlodaemerytka

  Oceniono 1 raz 1

  Mysle podobnie, Co ten nieudacznik robi w partii? Zapomina,ze gorzej jest rowniez w gospodarkach dobrze rozwinietych. Ten Krakow zle dziala na umysly zwlaszcza od pogrzebu jednego z nieudacznikow.

 • vdziwny

  Oceniono 3 razy 1

  Wawalić Gowina. Dość jednej ultraprawicoewj partii. Jeśli zostanie, to różnica między PO a PiS będzie tylko między liderami!

 • jkredman

  Oceniono 3 razy 1

  olszewickie pomysły Biernata, pozostało mu to z ROP-u i służby u Jana Olszewskiego, wierne podporządkowanie, żadnej dyskusji, żadnych różnic, tylko wódz może się wypowiadać, to tak naprawdę przesłanie Biernata i coś takiego ma być wyrocznią - tylko dla usłużnych propagandystów, bo na pewno nie dla wolnych ludzi

 • michalpopiel

  Oceniono 4 razy 2

  A ja z uporem maniaka twierdze, ze Gowin i Godson maja racje!
  Polityka to sluzba. W USA aby dostac sie do kongresu trzeba sie sprawdzic spolecznie lub w biznesie. U nas wiekszosc idzie do polityki, ze by sie dorobic. Platforma powinna byc przeciwwaga dla pseudokatolikow z PIS i oszolomow od Palikota. Powinna postawic na Polske rzadzana przez lokalne samorzady, parlament wybierany w JOW-ach, nizsze podatki, liberalizm w gospodarce i podejsciu do obywatela. Taka PO wybralbym raz jeszcze.
  Tusk nie gwarantuje zadnych zmian. Przyssal sie do stolka i na nim siedzi. Jesli jest ktos, kto moze pomoc Kaczynskiemu w powrocie do wladzy to jest to TUSK! Tak jak Kaczynski dotychczas gwarantowal Tuskowi urzad premiera.

 • newyorker77

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Biernat - sladowy IQ, brak jaj , charakteru oraz lizanie wodzowskiego tylka z uwielbieniem w oczach oto Panski wyznacznik. Teraz juz wiadomo, skad w POlskim zyciu POlitycznym slogan: Bierny, mierny, ale wierny.

 • george1955

  Oceniono 3 razy -1

  to miedzy innymi Biernat bolszewik wyrznalby watache

 • pawel_up

  Oceniono 3 razy 1

  Hmmm, jak Gowin odejdzie z PO, to może im wreszcie sondaże w górę pójdą... może i ja zagłosuje na nich.

  Szkoda tylko że tyle namieszał chociażby w tzw. zablokowanych zawodach, nie ruszając tych z którymi faktycznie jest problem.
  A Gowin, do PiSu nie pójdzie bo tam musiałby bić pokłony, więc tylko mu pozostaje założyć kolejną katoprawicową partyjkę - życzę mu szczęścia ;)

 • niklot1160

  Oceniono 3 razy -1

  Gdzie odleci Biernat? Ważne gdzie wyląduje.W czym takim co ,,Orzeł może''-:))

 • romek4805

  Oceniono 4 razy 0

  Gowin nigdy nie był w P.O.on zawsze był v kolumną PIS.u to zwykły pachołek i działał w po jako szpicel mam w ogóle mieszane odczucia co do inteligencji członków po bo tylko głuchy i ślepy nie zauważył na kogo usługach jest Gowin on jest pachołkiem kaczora i elit kleru jego intelekt zatrzymał się w 19wieku i najchętniej widział by stosy gdzie mógłby by spalać kobiety i innych przeciwników politycznych tak samo jak pożal się boże p.PROFESOR (SZMATA) NIKOGO NIE OBRAŻAJĄC sama się tak nazwała w wypowiedziach radiowych i telewizyjnych .

  swoich wypowiedziach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje