Biernat ostro o Gowinie: Chłopak odleciał. Ja złożyłbym wniosek o wykluczenie z PO

27.05.2013 08:39
Andrzej Biernat

Andrzej Biernat (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Gowin jest bardzo nielojalny wobec partii. Gdybym był szefem Platformy Obywatelskiej, złożyłbym do sądu koleżeńskiego wniosek o jego wykluczenie. Do wyrażania opinii jest w naszej partii forum: klub parlamentarny, zjazd partyjny. Tam można zachęcać do dyskusji, tworzyć kluby programowe - mówił w TVN24 Andrzej Biernat, poseł PO.
- Działalność Jarka Gowina trzeba dziś rozpatrywać w dwóch kategoriach. Albo szaleństwo: chłopak odjechał totalnie i nie wie, na czym polega polityka, ambicje zbyt go przeżarły, by zrozumiał, że popełnia błędy. Albo jest to zachowanie chłopczyka, któremu w piaskownicy zabrano zabawkę. Wychodzi z płaczem, odchodzi na bok i skarży na innych - mówił Biernat.

Na sugestię Bogdana Rymanowskiego, że mocno krytykuje byłego ministra sprawiedliwości, Biernat odpowiedział, że gdyby on sam zachował się tak jak Gowin, otoczenie równie ostro potraktowałoby jego. - Gowin poczuł się pokrzywdzony i zaczyna pisać niestworzone rzeczy, kontestować poczynania rządu, którego głównym udziałowcem był przez dwa lata - dodał Biernat.

Gowin podzielił Polskę?

Andrzej Biernat skrytykował też to, co przez dwa lata robił Gowin jako minister sprawiedliwości. - Zafundował nam konflikt z wieloma grupami społecznymi czy zawodowymi. Przez reformę sądów mamy całą "małą Polskę", Polskę powiatową przeciwko sobie.

- Jeżeli odchodzi się z rządu - niezależnie, w jakich okolicznościach - należy dać sobie czas, by przemyśleć, co się zrobiło źle, należy zacząć od oceny samego siebie, dopiero później otoczenia, w którym funkcjonowało się przez wiele lat - przekonywał.

List Gowina

Gowin opublikował swój list otwarty do partii w niedzielę. A w nim wypunktował błędy rządu i zaapelował o powrót do wolnorynkowych idei i tradycyjnych wartości, które leżały u podstaw Platformy. Były minister sprawiedliwości odnotował też, że PO "zaczyna cechować buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy".

- Jeżeli Gowin pisał o sobie, to jakaś prawda może w tym być. Gowin przejawia jakąś butę i arogancję, skrytą pod maską troski o innych i o dobro ogólne. Jarosław Gowin znany jest z tego, że próbuje lokować się w mediach jako główny sprawozdawca wydarzeń politycznych. Teraz zaproponował radosną twórczość, która jest poematem ze strony odrzuconych - dodał.

Biernat powiedział też, że zdaniem Gowina rząd zamiast zajmować się gospodarką, funduje ludziom dyskusję światopoglądową. - A tak naprawdę to on ją zaczyna wewnątrz PO - mówił.

Na opublikowany przez Jarosława Gowina list otwarty dziś ma odpowiedzieć premier. Jego konferencja odbędzie się o 13.30 w Gdańsku. - Odpowiedź pana premiera będzie bardziej stonowana od mojej - powiedział Biernat. Z kolei o godzinie 15.00 konferencję prasową zapowiedział Jarosław Gowin.

Komentarze (216)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 449 razy 211

  Gowin nigdzie nie odleciał on cały czas był i jest w IV RP razem ze swoim guru Jarkiem a do PO trafił przez pomyłkę i się zakamuflował jako pisior

 • 7ogamihcra

  Oceniono 358 razy 150

  Gowin po prostu pomylił zawód, jako biskup byłby świetny i nawet za bardzo świętoszkowaty.
  A teraz to faktycznie mógłby ten swój święty ryj zamknąć, bo niby zdjęcie z ministerstwa go nie obeszło, ale wątroba jednak gniecie.

 • vomitorium1

  Oceniono 178 razy 94

  chciał mieć tusk
  świętobliwego centusia
  to ma
  (widziały gały
  co brały)

 • block-buster

  Oceniono 223 razy 83

  Tusku!Tylko obciecie jaj Gowinowi uzdrowi sytuacje w PO.I to przy samej nasadzie...Przekroczyl Rubikon...

 • zwid

  Oceniono 94 razy 52

  Jarek i Platforma, to jak patologiczne małżeństwo.
  On ją leje z piąchy po gębie i kopie po brzuchu, a ona tłumaczy go, że skoro bije, to znaczy, że kocha!

 • centurionblackcard

  Oceniono 116 razy 42

  No jak to to nie ma demokracji w PO hehehe? To co to za ściemy w TVN pokazują jako to demokratyczna partia!
  Niech członkowie PO zdecydują czy chcą Tuska czy Gowina!

 • sdc_k71

  Oceniono 164 razy 38

  Facet powiedział to co wszyscy myślą, a że ma złoty spadochron to znaczy, że jest dobrym politykiem i przygotował sobie "odwrót na z góry zaplanowane pozycje".

  I to tyle abstrahując od dość jego zacofanych poglądów na in vitro - ale to jego prawo do własnego zdania.
  (chyba o to również donek walczył na styropianach - możliwość wypisywania dowolnych haseł na kominach? czyż nie??!!!!!)

  Poza tym wysłał ten otwarty list do członków PO - tak więc zrobił to do odpowiedniej grupy, a to, że ktoś tam jeszcze go przeczyta to chyba dobrze ponieważ wszyscy jesteśmy obywatelami Polski a platforma jest z nazwy "obywatelska". Tak więc każdy ma prawo wiedzieć i wypowiadać się w niej do ogółu, a nie tylko wielbiciele zegarków i im podobni.

 • totyczyja

  Oceniono 66 razy 30

  Ten "napoczety" embrion zawsze był nawiedzony.
  Nadaje się do pis-u i niech tam idzie.
  Pytanie tylko, czy oni go tam wezmą?
  Koń trojański pis-u w PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje