"Toalety są zamknięte, a podróż z Warszawy to 10 godz."

- Zachowanie kierowców na trasie Warszawa - Wisła jest skandaliczne. Ostatnio na moją prośbę o pomoc przy wyjęciu bagażu z luku kierowca odpowiedział: "Jest tam na dole, pani sobie weźmie" - pisze czytelniczka Alicja.
Mam 66 lat, jestem bardzo aktywna, dużo podróżuję, m.in. do Wisły. Odkąd zlikwidowano bezpośredni pociąg, korzystam z PKS Polonus. Zachowanie kierowców na trasie Warszawa - Wisła jest skandaliczne. Ostatnio na moją prośbę o pomoc przy wyjęciu bagażu z luku kierowca odpowiedział: "Jest tam na dole, pani sobie weźmie". Ja sobie poradziłam, ale co, jeśli spotkałoby to osobę mniej sprawną? Zastanawiam się też zawsze, czy do Wisły dojadę z własnym bagażem, czy ktoś go po drodze wyciągnie. Kierowców jest zawsze dwóch. Żaden z nich nie kontroluje bagaży. Pasażerowie sami wkładają i wyciągają je z luku.

Toalety w autobusach są zamknięte, a podróż z Warszawy to 10 godzin. Kiedy ostatnio po 5 godzinach jazdy zgłosiłam kierowcy, że chcę skorzystać z toalety, to po godzinie zwrócił się z zapytaniem, czy nadal tego chcę. W drodze powrotnej jeden z pasażerów na pytanie, czy możemy się zatrzymać, usłyszał odpowiedź, że najpierw musimy nadrobić opóźnienie. Nie przeszkadzało jednak ono kierowcy najpierw pojechać na myjnię, a dopiero potem zatrzymać się przy toalecie. Dodam, że wnętrze autobusu było zapuszczone od brudu. Gdy zadzwoniłam do PKS Polonus ze skargą, powiedziano mi, że tamci kierowcy są z oddziału w Radomiu, sugerując, że dzwonię pod zły adres. Przeraża mnie myśl, że znów będę musiała korzystać z usług tej firmy. Żałuję, że PolskiBus po drodze do Zakopanego nie staje w Wiśle. Mogłabym jechać w komforcie i za niższą cenę.

Alicja Viewger

Zobacz także
 • Lotnisko Chopina Pasażerka na Okęciu potraktowana jak terrorystka [LIST]
 • Autobus komunikacji miejskiej List 83-letniej pasażerki: Linia 117 na Marszałkowską
 • Kontrola biletów ZTM: pasażerka nas oszukała. I żali się w mediach
Komentarze (48)
"Toalety są zamknięte, a podróż z Warszawy to 10 godz."
Zaloguj się
 • madzia78-ltd

  Oceniono 1 raz 1

  a to polska wlasnie place na poziomie rownowartosci 100 euro a panowie z tych autobusow to banda oszolomow i kretynow

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy -2

  Warszawa - Zakopane przez Wisłę??? Kiedy ta "podróżniczka" ostatnio widziała mapę?
  Problemy z zatrzymywaniem się co 3 godziny w celu odpoczynku, sikania czy posiłku?
  Bareja...
  Tylko wszechobecny brud.

 • zwyczajnae

  Oceniono 2 razy 2

  To ja dorzuce "moj kwiatek"...
  trasa Kolobrzeg-Warszawa i znany przewoznik z PKS...
  kierowca stosuje praktyki"bede pani winny 3 zl.......",czyli nie wydaje reszty......i liczy ,ze osoba sie nie zglosi....
  czekalam do konca trasy...i.....no wlasnie.....nawet slwa nie bylo przepraszam........

  chamstwo i tyle,
  a to Polska wlasnie,
  w innym kraju.......od nastepnego dnia juz by szukal sobie innej pracy taki kierowca....ale na pewno juz nie jako kierowca.

 • swietypentagram

  Oceniono 6 razy -6

  " Zachowanie kierowców na trasie Warszawa - Wisła jest skandaliczne"
  Skandaliczne jest zachowanie Kościoła Katolickiego i wszystkich jego reprezentantów - oszukują swoją całą teologią - nauka Jezusa została bezczelnie skradziona Jezusowi i jego żonie Magdalenie przez kolonizatorów Rzymu i narzucona ludom świata - czas przeczytać "święty Graal święta krew" i inne książki i zrozumieć wypaczenia katolickiej wersji chrześcijaństwa i ją zreformować - i tak ta organizacja się rozpada - bo inaczej być nie może - to co jest oparte na fałszu padnie wcześniej czy później.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 2 razy 2

  To jest dzisiejszy "polski koszmar." Chamstwo dławiące, zabijające dusze! W Częstochowie, "panowie" [chamy] kierowcy ryczą ludziom w twarz, gdy ktoś o coś pyta. Gdy ludzie protestują, to policja się dowiaduje od nich, że "to ich normalny głos." Wnieś sprawę do sądu", mówi. Śmierdzące zbuntowane chamy! A w Krakowie, od paru lat nie mogę zmusić MPK, by usunęło pasażerów, którzy strasznymi słowami przeklinają przy dzieciach w autobusach! Chamy, chamy, chamy, śmierdzący naród dzisiejszy! A gdzie władze? A gdzie władze? A gdzie władze?

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Pewnie facet by go osikał. Taka jest niestety prawda. Związki awodowe ich zatrudniają to tak wyglądają te Firmy. B.Klimkiewicz.

 • rowno

  Oceniono 2 razy 2

  Po co jeździć takim syfem? (Wiem, wiem; pewnie nie ma innej opcji...) Może przeczyta to prężna firma Polski Bus i wejdzie na tę trasę? Kto korzystał, ten wie jaki u nich jest komfort jazdy i jak się zachowują zawsze eleganccy kierowcy. (Odpukać - jak dotychczas! )

 • alejagwiazd

  Oceniono 2 razy 2

  czesto jezdzie Polonusem z WWY do Lwowa. Tragedia. Brud, smrod i chamstwo kierowcow. Brudne i smierdzace i spocone cielska. Kibel zamkniety. Kreca lody z przygranicznym mrowkami , biora pasazerow na lebka.

 • lot-condora

  Oceniono 13 razy 13

  @wysokiej-klasy-specjalista.

  "Klima nie działa - ,,bo akurat coś się zepsuła,, ( czytaj kierowca zaoszczędzi kilka litrów paliwa). "

  Ach, zapomniałem - i złodzieji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje