Czechy: pękła szyba w kokpicie samolotu premiera

26.05.2013 18:52
Premier Czech Petr Neczas

Premier Czech Petr Neczas (Fot. Yves Logghe AP)

W samolocie, którym dziś premier Czech Petr Neczas leciał do Moskwy, pękła szyba w kokpicie. Airbus 319 CJ wylądował bezpiecznie w rosyjskiej stolicy.
Kancelaria premiera Neczasa poinformowała, że incydent ten wydarzył się w okolicach Mińska. Ujawniono, że piloci rozważali awaryjne lądowanie, ale ostatecznie zdecydowali się kontynuować lot na znacznie mniejszej wysokości.

Neczas udał się do Moskwy z czterodniowa wizytą. Towarzyszą mu minister przemysłu i handlu Martin Kuba oraz kilkudziesięciu czeskich przedsiębiorców, którzy jednak do Moskwy lecieli innym samolotem.

Zobacz także
Komentarze (44)
Czechy: pękła szyba w kokpicie samolotu premiera
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Z Mińska do Smoleńska niedaleko...

 • losiu4

  0

  dobrze że nie lustro...

  Pozdrawiam

  Losiu

 • maruti800

  Oceniono 1 raz -1

  Jak zwykle u polskich komentatorów natychmiast nasuneło się tylko jedno skojarzenie. Czy jest w tym coś dziwnego, że politycy skrzętnie wykorzystują tę sytuację do nabijania punktów wyborczych? Pan Macierewicz wstrzelił się idealnie w potrzeby pewnej grupy społecznej i ma za darmo kampanię wyborczą. Pytanie tylko jest takie, czy to wystarczy, żeby umiejętnie sprawować władzę nad państwem, gdy jego partia wygra wybory?
  ===

 • zyks

  Oceniono 3 razy 1

  Znowu Putin z Tuskiem przy robocie a pomagał Komoruski. Ale tym razem się nie udało... :(( Czechy wezwą ONZ do wyjaśnienia sprawy ?

 • jkal

  Oceniono 4 razy 0

  ale PO co lecieli do MOskwy? POwskazówki do zegarka? Ale jak szkło pęknie, to musimy POpatrzec jakie będą jej skutki!

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 4 razy 2

  Znowu ruskie strzelali - jutro Neczasa w szpitalu dobiją :D

 • kerimil86

  Oceniono 4 razy 0

  oj tam maciorowiczowcy i trolle - artykuł nie ma nic wspolnego z naszym syfem ze smolenskiem... ot po prostu dreamlinery co drugi dzień się palą i musza awaryjnie lądować więc wielki koncern posmarował i dla równowagi usłyszecie przez najbliższy miesiać o każdej awarii spłuczki w dowolnym airbusie dowolnego przewoźnika

 • 2we3

  Oceniono 2 razy 0

  Dziwne. W rosyjskich doniesieniach agencji prasowych minister Kuba i premier lecieli razem. Czy przypadkiem w tumaczeniu z angielskiego na polski nie pojawilo sie jakies znieksztalcenie informacji o 100%? Zdania złożone tak trudno tłumaczyć?

 • mr.knox

  Oceniono 7 razy 1

  Dlczego na zdjeciu do artykulu pokazujecie demokratycznie wybranego prezydenta Czech z mianowana przez brukselski rezim marionetka Hermanem Van Rompuy? Czy ma to zwiazek a moze jest to aluzja do spotkania prezydenta Czech z kremlowskim rezimem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje