Czechy: pękła szyba w kokpicie samolotu premiera

26.05.2013 18:52
Premier Czech Petr Neczas

Premier Czech Petr Neczas (Fot. Yves Logghe AP)

W samolocie, którym dziś premier Czech Petr Neczas leciał do Moskwy, pękła szyba w kokpicie. Airbus 319 CJ wylądował bezpiecznie w rosyjskiej stolicy.
Kancelaria premiera Neczasa poinformowała, że incydent ten wydarzył się w okolicach Mińska. Ujawniono, że piloci rozważali awaryjne lądowanie, ale ostatecznie zdecydowali się kontynuować lot na znacznie mniejszej wysokości.

Neczas udał się do Moskwy z czterodniowa wizytą. Towarzyszą mu minister przemysłu i handlu Martin Kuba oraz kilkudziesięciu czeskich przedsiębiorców, którzy jednak do Moskwy lecieli innym samolotem.

Zobacz także
Komentarze (44)
Zaloguj się
 • miastomakow

  Oceniono 149 razy 83

  Jestem teraz w Mińsku. Rano szedłem do sklepu po alkohol na śniadanie, gdy nagle nad moją głową przeleciał ogromy samolot. Teraz wiem że to był ten samolot. W tym samym momencie gdy go zobaczyłem rozległy się 3 potężne eksplozje, a na ziemię spadła szyba z pleksiglasu. Teraz wiem że to była ta szyba. Jednocześnie okazało się że wszyscy ludzie na ulicy to nie zwykli ludzie ale jacyś robotnicy, statyści, funkcjonariusze. Zaczęli ustawiać na parkingu przed sklepem atrapę drzewa, stalową atrapę. Inny biegali z jakimiś pojemnikami z których wydobywał się dym. Doszedłem do sklepu. Wchodzę do środka i widzę kilku mężczyzn z bronią. Pytam się znajomej sprzątaczki, kim oni są. "To odział egzekucyjny z Moskwy, będą dobijać tych co przeżyją upadek tego samolotu". Teraz znacie prawdę. Jak jutro zginę, zachowajcie tę wiedzę. Ale teraz oni przyjdą po każdego kto przeczyta ten komentarz. Panowie, za Polskę, wasze zdrowie!

 • osnick

  Oceniono 44 razy 26

  Czesi nie ryzykowali, rozdzielili członków delegacji na dwie maszyny.
  Polonusi, uczmy się od Słowian znad Wełtawy! Bizantyjskim eskapadom powiedzmy: basta!

 • 31.februarius

  Oceniono 47 razy 25

  "Ujawniono, że piloci rozważali awaryjne lądowanie, ale ostatecznie zdecydowali się kontynuować lot na znacznie mniejszej wysokości."

  Na mniejszch wysokościach znacznie łatwiej, w razie konieczności, wstawić nową szybę.

 • renifer_lopez

  Oceniono 70 razy 18

  Przy okazji dowiedzieliśmy się, że małe Czechy mają duży samolot rządowy i to nie wyprodukowany w Rosji tylko w UE i tam tez serwisowany. Jak się okazuje Czechy nie są kolonią, ten kraj naprawdę jest niepodległy.

 • plafar

  Oceniono 48 razy 18

  No i proszę!!! znowu zamach! ale im się udało wylądować a mieli aż pękniętą szybę.
  w naszym samolocie usterka (uderzenie w jakieś drzewo i urwanie skrzydła) i wszyscy giną. dziwne....

 • jaklucz

  Oceniono 27 razy 17

  Ha, porucha na letadle!

  Przypadek? Nie sądzę ;)
  Tak się składa, że bratni naród polski ma wykwalifikowanych speców od takich "przypadków". Podobno Antoni już uczy się czeskiego a prezes uczy kota żreć knedliki. U nich takich mistrzów to ze świecą szukać*

  * Wyznawców uprasza się o sprawdzenie znaczenia tego słowa w języku czeskim...

 • komercjuszek

  Oceniono 26 razy 12

  Posłać im Macierewicza, bez najmniejszych wątpliwości udowodni, że najpierw były dwa wybuchy, znajdzie TNT, jednym słowem znajdzie niezbite dowody na to, że to był zamach.
  Putin już jest w sprawę zamieszany automatycznie, a Tuska i Merkel jakoś się też w to wplącze.
  Polak, sorry, Macierewicz potrafi.

 • prof-antoni

  Oceniono 20 razy 8

  historyk antoni musi to zbadac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje