Papież wzywa do modlitwy "za mafiosów, bo czynią z naszych braci niewolników"

26.05.2013 14:43
Papież Franciszek

Papież Franciszek (Fot. Riccardo De Luca AP)

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w Watykanie wezwał wiernych do modlitwy o nawrócenie mafiosów. Wskazał, że to mafie stoją za zmuszaniem ludzi do niewolniczej pracy i prostytucji.
Zwracając się do blisko stu tysięcy wiernych zebranych w południe na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, papież przypomniał, że w Palermo odbyła się beatyfikacja księdza Giuseppe Puglisiego, zamordowanego w 1993 roku przez sycylijską mafię i uznanego za męczennika. Mówiąc o tym proboszczu z kontrolowanej przez cosa nostra dzielnicy Palermo, który otwarcie się jej sprzeciwiał, papież powiedział: "Ksiądz Puglisi był wzorcowym kapłanem, oddanym szczególnie duszpasterstwu młodzieży".

"Wychowując nastolatki w duchu Ewangelii, odbierał je światu przestępczemu, a ten, chcąc go pokonać, zabił go. W rzeczywistości jednak on wygrał, razem ze zmartwychwstałym Chrystusem" - mówił Franciszek. Przypomniał o "świetlanym świadectwie" błogosławionego księdza Puglisiego i apelował, by uczynić z niego "skarb".

Następnie papież dodał słowa, których nie było w przygotowanym wcześniej tekście jego rozważań: "Myślę o wielkim bólu wyrządzonym mężczyznom i kobietom, także dzieciom, wykorzystywanym przez wiele mafii, które zmuszają ich do niewolniczej pracy, do prostytucji, za pomocą licznych nacisków socjalnych".

"Za tym wykorzystywaniem, za tym niewolnictwem stoją mafie. Módlmy się do Pana, aby nawrócił serca tych osób. One nie mogą tego robić, nie mogą czynić z naszych braci niewolników" - mówił Franciszek. Podkreślił: "Musimy modlić się do Pana, aby ci mafiosi nawrócili się na Boga". Słowa te uznano za nawiązanie do słynnego apelu Jana Pawła II, który w Agrigento na Sycylii w 1993 roku wezwał mafiosów: "Nawróćcie się, pewnego dnia przyjdzie Sąd Boży".

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (25)
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 14 razy 10

  Wszystkie apele i modlitwy Papieża Franciszka , w taki czy inny sposób informują , co mu się w kościele katolickim nie podoba.

  Na razie , to tylko słowa, czy przyjdzie czas na konkretne czyny naprawcze ?

 • bjuras

  Oceniono 18 razy 6

  Dlaczego się czepia polskich hierarchów?

 • yani-51

  Oceniono 4 razy 4

  cyt.wezwał wiernych do modlitwy o nawrócenie mafiosów.

  rozumiem ze maja sie modlic za biskupow I kardynalow....;-))

 • al-bundy

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Papieżu, rozumiem troskę o hierarchię kościelną, ale na nawrócenie ich już bym nie liczył.

 • zebymniezapomnial

  Oceniono 3 razy 3

  chyba dostal objawienia:P

 • anty_globalista

  Oceniono 8 razy 2

  To znaczy - to w swojej intencji się dziś modlił?

  o_O

 • kaczkodan

  Oceniono 10 razy 2

  Czyli bank watykański ma przejąć jeszcze większą część mafijnych pieniędzy?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 1 raz 1

  A na południu Włoch to kto na obiadki chodził?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje