64 osoby zatrzymane na Marszu Wyzwolenia Konopi. Grożą im 3 lata. Za posiadanie

26.05.2013 14:13
Marsz Wolnych Konopi 2013

Marsz Wolnych Konopi 2013 (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Podczas wczorajszego Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie policjanci zatrzymali 64 osoby, także nieletnie - informuje Komenda Stołeczna Policji na stronie internetowej. Większość zatrzymanych odpowie za posiadanie środków odurzających.
Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że przemarsz przebiegał spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów. Uczestnicy marszu zebrali się około godz. 12 na placu Defilad, skąd przeszli pod Sejm. Zorganizowana manifestacja zakończyła się po godz. 20.

Większość zatrzymanych najprawdopodobniej usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Do komendy zostały przewiezione też trzy osoby nieletnie, przy których znaleziono narkotyki. Nastolatkami najbliższym czasie zajmie się sąd rodzinny.

Dwie osoby zostały zatrzymane za usiłowanie kradzieży telefonu oraz za posiadanie telefonu z kradzieży. Jedna - za nielegalne posiadanie amunicji. Wśród zatrzymanych był też mężczyzna, który miał być doprowadzony do zakładu karnego.

Kilka tysięcy osób domagało się legalizacji marihuany

W sobotnim Marszu Wyzwolenia Konopi ulicami Warszawy przeszło kilka tysięcy osób. Imprezę zorganizowała Inicjatywa Wolne Konopie, domagająca się legalizacji w Polsce marihuany. Organizatorzy przekonywali, że legalna marihuana to wpływy do budżetu, natomiast nielegalna to "dochody dla mafii, która tymi pieniędzmi przekupuje polityków, by utrzymali obecny stan". Wśród mówców byli Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke.

Uczestnicy marszów skandowali: "sadzić, palić, zalegalizować!", nieśli m.in. flagi Jamajki i symbole rastafarianizmu. "Uwolnić uwięzionych palaczy" - głosił jeden z transparentów. Manifestacja w eskorcie policji przeszła ulicami: Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi i Piękną pod Sejm.

Zobacz także
Komentarze (138)
Zaloguj się
 • face42

  Oceniono 277 razy 211

  żyjemy w pięknym kraju pełnym zasranych, skorumpowanych mend przy korytach...

 • spock2

  Oceniono 254 razy 198

  Ufff, od razu czuję się bezpieczniejszy że nasi bohaterscy policjanci nie bacząc na koszty i swoje bezpieczeństwo zatrzymali tych groźnych bandytów, mogę teraz spokojnie udać się z rodziną na niedzielny spacer skoro ulice wolne już są od tych podłych i niebezpiecznych dewiantów. BRAWO BOHATERSKO POLICJO !!!!

 • paastafarai

  Oceniono 152 razy 106

  artykuł 31 par.3 Konstytucji RP mówi:

  "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw
  mogą być ustanawiane tylko w ustawie i TYLKO wtedy gdy
  są konieczne w demokratycznym państwie dla jego porządku lub bezpieczeństwa publicznego
  albo wolności praw innych osób
  bądź dla ochrony środowiska
  zdrowia i moralności publicznej"

  Z wniosków raportu WHO:
  "Przy obecnych formach używania konopie stwarzają o wiele mniej poważne, niż alkohol i tytoń, problemy zdrowotne w zachodnich społeczeństwach."

  Czemu więc Państwo Polskie stosuje represje wobec własnych obywateli którzy palą stosunkowo niegroźną roślinę???
  Czy jak się wsadzi do więzienia młodego człowieka bo dwa razy został złapany z jointem to to mu wyprostuje życie?

  Tak to za komuny nie było bo w latach 80tych można było mieć małą ilość przy sobie!

  Ilu jest młodych ludzi z wyrokami lub w więzieniach za odrobinę konopi????

 • koniu800

  Oceniono 121 razy 87

  zamknąć należałoby wszystkich polityków bo na pewno są skorumpowani przez tych, którzy nie chcą dopuścić do legalizacji i obniżki cen, zobaczcie jak szybko rozprawili się z konkurencją w postaci dopalaczy a ile może być wart rynek zielska ? nie wierzę w to żeby świnie przy korycie nie czerpały z niego garściami

 • ketjowr

  Oceniono 98 razy 80

  O rany! Zatrzymano 64 kryminalistow ! Na ulicach bedzie teraz znacznie bezpieczniej !

 • maxnowak

  Oceniono 134 razy 66

  To są właśnie prześladowania polityczne! Za PRL zatrzymywali za próbę zmiany ustroju, a teraz za trawę. To żałosna parodia praktyk rodem z komuny.

 • rasmc

  Oceniono 48 razy 40

  64 zatrzymanych na marszu wolnych konopii, 0 zatrzymanych skinhedów w Białymstoku.

 • rosfita

  Oceniono 48 razy 38

  Zideologizowany kraj gdzie czysciciele kamienic bezkarnie zastraszania ludzi, kiboli straszą obywateli. Ale główny wróg to ludzie z kilkoma gramami konopi. Żenada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje