64 osoby zatrzymane na Marszu Wyzwolenia Konopi. Grożą im 3 lata. Za posiadanie

26.05.2013 14:13
Marsz Wolnych Konopi 2013

Marsz Wolnych Konopi 2013 (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Podczas wczorajszego Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie policjanci zatrzymali 64 osoby, także nieletnie - informuje Komenda Stołeczna Policji na stronie internetowej. Większość zatrzymanych odpowie za posiadanie środków odurzających.
Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że przemarsz przebiegał spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów. Uczestnicy marszu zebrali się około godz. 12 na placu Defilad, skąd przeszli pod Sejm. Zorganizowana manifestacja zakończyła się po godz. 20.

Większość zatrzymanych najprawdopodobniej usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Do komendy zostały przewiezione też trzy osoby nieletnie, przy których znaleziono narkotyki. Nastolatkami najbliższym czasie zajmie się sąd rodzinny.

Dwie osoby zostały zatrzymane za usiłowanie kradzieży telefonu oraz za posiadanie telefonu z kradzieży. Jedna - za nielegalne posiadanie amunicji. Wśród zatrzymanych był też mężczyzna, który miał być doprowadzony do zakładu karnego.

Kilka tysięcy osób domagało się legalizacji marihuany

W sobotnim Marszu Wyzwolenia Konopi ulicami Warszawy przeszło kilka tysięcy osób. Imprezę zorganizowała Inicjatywa Wolne Konopie, domagająca się legalizacji w Polsce marihuany. Organizatorzy przekonywali, że legalna marihuana to wpływy do budżetu, natomiast nielegalna to "dochody dla mafii, która tymi pieniędzmi przekupuje polityków, by utrzymali obecny stan". Wśród mówców byli Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke.

Uczestnicy marszów skandowali: "sadzić, palić, zalegalizować!", nieśli m.in. flagi Jamajki i symbole rastafarianizmu. "Uwolnić uwięzionych palaczy" - głosił jeden z transparentów. Manifestacja w eskorcie policji przeszła ulicami: Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi i Piękną pod Sejm.

Zobacz także
Komentarze (138)
64 osoby zatrzymane na Marszu Wyzwolenia Konopi. Grożą im 3 lata. Za posiadanie
Zaloguj się
 • sharn1

  Oceniono 2 razy 0

  Ponoć palacze to ludzie młodzi, wykształceni z wielkich miast a tu widzę niezła patologia się zebrała. Sporo odpadków społecznych, ten poszukiwany, tamten uciekł z kryminału.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 7 razy -1

  Wczoraj pedały dzisiaj ćpuny jutro pedofile będą domagać się swoich praw

 • cyklista

  Oceniono 4 razy 4

  Babci na czerwonym dać mandat, studentkę na rowerze zatrzymać. małolata z jointem spałować. Fajną milicję mamy w tym kraju.

 • illuminatus2

  Oceniono 5 razy -1

  Ruch pedofila to zwykły obciach. Prawdziwemu obywatelowi nie jest potrzebna ta popierdółka moskiewska do jakiejś tam trawy.

 • marsg

  Oceniono 3 razy 3

  W żadnym wypadku państwo nie powinno karać obywateli za posiadanie czy używanie, jedynie za udostępnienie nieletnim. Nie mogę natomiast słuchać argumentów że jest to nieszkodliwa używka, litości.. cukier szkoddzi, sól szkodzi... a trawa robiąca wodę z mózgu nie!? Zafascynowanym dzieciakom radzą poszukać informacji na ten temat. To że niszczy słabiej,inaczej niż inne dostępne na półkach w sklepie uzywki nie jest żadnym argumentem za.

 • yamata

  Oceniono 5 razy 3

  To się wykazali... No no, od razu statystyki "wykrywalności" podskoczą...
  I jednemu "bandycie" nawet paczkę kapiszonów zabrali! Ależ oni dzielni, ci nasi policjanci... ;)

 • feminus

  Oceniono 7 razy 5

  Panstwo opresyjne! Do zatrzymywania za piedoly to policja i ta zakichana straz miejska sa zawsze pierwsze, a jak sie czlowiekowi prawdziwa krzywda dzieje, albo kradzione sa miliony, to oczywiscie za ciency sa!

 • mlot_babilonski

  Oceniono 7 razy 7

  KOŁTUŃSKI, SKURW.AŁY, ZAKŁAMANY KRAJ! NIECH ZDECHNIE Z ZAKŁAMANYMI POLITYKAMI ALKOHOLIKAMI!
  PAN Z AMBER GOLD DOSTANIE MNIEJ!
  Przeprowadziłem się z Wrocka na wieś.
  Tutaj prawie 50% ludzi chleje alkohol (VIP, Złoty Denat i inne nalewki na spirytusie technicznym - akcyza jest - pełen legal). Przynajmniej połowa z nich napierd.la swoje dzieci i żony po wypiciu tych legalnych oakcyzowanych trunków - nikt nie idzie siedzieć. Otrzymując pomoc z opieki społecznej i tak zamieniają to za pół ceny za gotówkę, żeby tylko mieć za co się legalnie nachlać. Pogotowie przyjeżdża pozbierać delikwentów i puszki po VIPach i Złotych Denarach - są przecież legalne. Ci sami w ciągu roku okradli mi budowę 6 razy, żeby mieć na legalne VIPy i inne nalweki. Sam palę zioło kilka- może kilkanaście razy w roku. To tak nie uzależnia (o ile wogóle) jak akcyzowany tani alk. i nasączone jakimś gównem oakzcyzowane papierosy.
  TEN KRAJ I TAK ZDECHNIE W SWOIM ZAKŁAMANIU!

 • martinez027

  Oceniono 4 razy 2

  W złej(wg zyduff i usa)Korei Północnej zwykły człowiek z jointem czy lufką moze podejść do milicjanta czy żołnierza i ów człowiek w mundurze z usmiechem na ustach da mu''ogień''......To chyba najlepszy kraj dla palaczy marychy na świecie--najtańsze,najwyzszej jakości trawa--uprawiana na państwowych polach pod scisłymi rygorami--jest to10x lepsze i 10x tansze niz to samo w Holandii ,nie mówiac o polskim syfie....Byłem tam i polecam--super żarcie,dobre palenie--mówicie ''opiekunowi''ze chcecie zapalic i on kupi--mozna też w restauracjach dla obcokrajowców samemu kupić ale wtedy cena jak w europie...Pozatym ładne kobiety i bardzo bezpiecznie,nikt nie szuka po smietnikach--bylem tamłacznie z pół roku(po kilka razy-w interesach)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje