USA: zderzyły się dwa pociągi towarowe. Doszło do zawalenia mostu

USA. W Missouri doszło do zderzenia dwóch pociągów. Maszyny staranowały filar wiaduktu

USA. W Missouri doszło do zderzenia dwóch pociągów. Maszyny staranowały filar wiaduktu (Fot. Michael Mohundro AP)

Dwa pociągi towarowe zderzyły się w stanie Missouri. 20 wagonów się wykoleiło, a przynajmniej 7 osób zostało rannych. Jeden z pociągów uderzył w filar, przez co zawalił się wiadukt autostrady.
- Życiu żadnej z siedmiu rannych osób nie zagraża niebezpieczeństwo. Do szpitala trafiło dwóch pracowników kolei i pięciu kierowców - powiedział Rich Walter z biura szeryfa. - Jeden pociąg wjechał w drugi na przecięciu linii kolejowych. Doprowadziło to do wykolejenia się maszyny, która staranowała wiadukt autostrady - dodał Clay Slipis, dyspozytor.

Po zderzeniu doszło do pożaru, gdy z jednego z pociągów wyciekło paliwo. - Usłyszeliśmy hałas i wybiegliśmy z synem na zewnątrz. Zobaczyliśmy, że wiadukt się zawalił, potem usłyszeliśmy pisk opon i dźwięk klaksonu w samochodzie - powiedział Wayne Woods, świadek zdarzenia. Dodał, że starał się zatrzymać ruch i pomóc poszkodowanym.

Będzie śledztwo

Robert Sumwalt z Narodowego Biura Bezpieczeństwa transportu powiedział, że badanie przyczyn wypadku może potrwać nawet rok. Dodał, że Biuro sprawdzi procedury kolei i zachowanie pracowników. Pociąg firmy Union Pacific przewoził części samochodowe, z kolei druga maszyna, należąca do BNSF, miała 75 wagonów i przewoziła złom.

Komentarze (15)
USA: zderzyły się dwa pociągi towarowe. Doszło do zawalenia mostu
Zaloguj się
 • folwark_polski

  Oceniono 4 razy 0

  USA sie wali

 • stan-1

  Oceniono 4 razy 2

  " Pociąg firmy Union Pacific przewoził części samochodowe, z kolei druga maszyna, należąca do BNSF, miała 75 wagonów i przewoziła złom. "

  No to mają dwa pociągi złomu + wiadukt na złom..

 • kharper

  Oceniono 3 razy -1

  dzien bez buc newsow z buc landi straconym dniem w Bolandii

  Wiadomość nie została wysłana. Powód: blokada antyspamowa. W celu wyjaśnienia proszę się skontaktować z administratorem: forum@agora.pl.

  hahahhahahahhahahhahahhah

 • gralfa00aa11

  0

  jeden wjechal na drugi.. pociagi nie wjezdzaja na siebie. Chyba ze w domu Sally siedzi taki Rudy ,ktory cos im przestawi..Reddish Edy od Biedy.Czyli mozliwe ze komus szukanie i Saly i Edyego w Polsce przyjdzie do glowy-jezeli to polskiego Trumana Capote fabuly i bohaterowie ? Braunshita Kunzel Buze Grande i polskie kwita ! ! Wciaz o obcych terrorystach,Carnajewach,Smolensku,na pustyni miejsca tez malo,i monachijscy w Polsce tropy zostawiaja.Tylko kto by szukal niech sie latac nauczy ? ?

 • wyksztalciuch.jeden

  Oceniono 2 razy 2

  Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na torach. Co oni tam chcą przez rok ustalać? ;-)

 • szachtar.donieck1979

  Oceniono 1 raz 1

  ku... ale strata

 • blue911

  Oceniono 15 razy -1

  Wali sie infrastruktura USA. Panowie szlachta wszystko przepuscili na durne wojenki I budowanie sobie kolejnych palacow. Bawta sie dalej: wrog czuwa. Hahaha.

 • derp972

  Oceniono 11 razy 7

  Jak dostajecie tekst od działu PR np farma korpów, to informacja ląduje na głównej w ciągu minuty (vide cycki Angeliny Jolie i patentowanie ludzkich genów przez Myriad Genetics). Jak macie dostarczyć wiadomość bez priorytetu politycznego albo korporacyjnego, to poślizg dobowy. Brawo :D

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 3 razy 1

  @tokontoniejestwolne
  16 godzin temu informację podał "The Guardian". Speedy Gonazalez gazeciany przed chwilą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje