Polański ostro w Cannes: Równość płci to idiotyzm

26.05.2013 07:26
Reżyser Roman Polański z żoną Emmanuelle Seigner w Cannes

Reżyser Roman Polański z żoną Emmanuelle Seigner w Cannes (Fot. ERIC GAILLARD REUTERS)

Reżyser Roman Polański, którego nowy film "Wenus w futrze" ma premierę w czasie tegorocznego festiwalu w Cannes, stwierdził, że równość płci to "idiotyzm", a tabletka antykoncepcyjna powoduje, że kobiety zyskują cechy mężczyzn.
Pigułka "zmieniła miejsce kobiety w naszych czasach" - powiedział w sobotę reżyser. Skarżył się, że "wręczenie kwiatów damie" stało się "nieprzyzwoite". - Sądzę, że te trendy, dążące do zrównania ze sobą mężczyzn i kobiet, są czystym idiotyzmem - powiedział Polański. - Uważam, że to rezultat (...) postępu medycyny. Pigułka mocno zmieniła kobiety w naszych czasach, maskulinizując je.

"Wenus w futrze" to film na podstawie sztuki Davida Ivesa. Polański porusza w nim temat uległości i dominacji, w którym następuje zaburzenie ról płci i rzeczywistości. Główną rolę odgrywają w nim żona reżysera Emmanuelle Seigner, wcielająca się w aktorkę Vandę, oraz Mathieu Amalric, grający reżysera Thomasa.

Film jest jednym z 20, które ubiegają się w tym roku o Złotą Palmę. Recenzent brytyjskiego "Guardiana" Peter Bradshaw nazwał najnowsze dzieło Polańskiego obrazem zabawnym, nawet jeśli miejscami brutalnie rozprawia się z tematem ról płci. 66. festiwal filmowy w Cannes kończy się w niedzielę. Gala finałowa rozpocznie się o godz. 19, ok. godz. 20 ogłoszenie laureata głównej nagrody.

Komentarze (219)
Polański ostro w Cannes: Równość płci to idiotyzm
Zaloguj się
 • enedue3

  Oceniono 3 razy -1

  Brawo Polanski ! Wreszcie odkupies swoje winy.

  Dal mocnego kuksanca lewactwu temu od ideologii gender !!!!!!

 • plumgazeta

  0

  Komunizm to każdemu według potrzeb.

 • plumgazeta

  0

  Pcha się na łono Abrahama.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz -1

  Romuś już zapomniał z jakim poświęceniem cała lewica z Gazetą na czele broniła pedofilii i jego imienia. A tu takie "kuku" socjalistom tego świata zrobił.

 • ayouseptim

  Oceniono 5 razy -1

  A kto skubnął zakazany owoc w Edenie? I jaka w związku z tym wydarzeniem była decyzja Pana Boga? Moim zdaniem Polański ma rację.

 • wiktoridanna

  Oceniono 6 razy 4

  Taki niby niegłupi, a jak co do czego, to płacze, jak osesek, że nie starcza mu męskości, gdy kobiety z kucht i wiecznych cięzarnych samic stają się ludźmi - w każdym sensie. Smętne biedaczysko. Tęskno za rolą pana i władcy, co? Jakie to bylo urocze i proste: można bylo skopać, przelecieć, kiedy się chce, zrobić dzieciaka i pójść sobie w diabły, albo łaskawie dawać się obslugiwać (albo i utrzymywać), a tu proszę - wynaleźli jakieś pigułki antykoncepcyjne. I kobiety odkryły, że istnieje świat poza kuchnią i wózkiem dziecięcym... No, niech to! BABY KOCHANE, SAME WIDZICIE, JAKIE POSTĘPOWE są niektóre SAMCE, GDY TYLKO ZACZYNAJĄ COŚ TRACIĆ. iLE SAMCA W SAMCU, NO ILE?

 • ppo

  Oceniono 7 razy 3

  W jego przypadku równość płci to abstrakcja- od własnej żony jest niższy!

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy -5

  Jestem optymistą.

  Wprawdzie powoli, z lokalnymi zmianami w przeciwną stronę, ale ogólnie rola GOSPODARKI RYNKOWEJ wzrasta, a to wymusza odejście od przepisów i zwyczajów NADMIERNEGO UPRZWILEJOWANIA KOBIET.
  Wszystkie poniżej wymienione zmiany POGARSZJĄ pozycję kobiety;
  1. Wzrastająca rola TESTÓW przy wszelkiego rodzaju kwalifikacjach
  2. Oparcie zaopatrzenia emerytalnego na rachunku ekonomicznym - zasada wypracowania zaopatrzenia na starość, tabele długowieczności
  3. Zmniejszanie sektora sfery budżetowej
  4. Coraz lepsze definiowanie obowiązków pracowniczych, różnicowanie płac pracowniczych w oparciu o MIERZALNE wskaźniki
  5. Uwzględnianie obserwacji statystycznych w polityce oświatowej, kadrowej itp. Niedawno wśród budżetowych idiotów sensację wywołał pewien Hindus, doktor informatyki, który UDOWODNIŁ że nauczyciele początkowi są zbędni. Oczywiście Polska będzie ostatnim krajem na kuli ziemskiej który uzna zawód nauczycielki nauczania początkowego za wymarły...
  ............................
  6. Separacja kwestii POMOCY SOCJALNEJ od kwestii UMOWY O PRACĘ.
  Tylko ten punkt omówię szczegółowo aby zaprezentować oryginalny punkt widzenia.

  Wszelkie urlopy macierzyńskie, wychowawcze itp. są idiotyzmem. Nawet zwolnienia chorobowe to anachronizm. Pracownik obdarzony tak zwanym końskim zdrowiem dla którego praca zawodowa jest JEDYNYM celem życiowym ma moralne prawo do wyższego wynagrodzenia bo przysparza więcej korzyści pracodawcy. Przerzucanie na pracodawcę tak zwanych KOSZTÓW SPOŁECZNYCH to polskie wynaturzenie.
  Podoba mi się rosyjskie rozwiązanie, pakiet dla kobiet pod nazwą FUNDUSZ MACIERZYŃSKI bo mimo że bardzo hojny to w żaden sposób nie wiąże korzyści z macierzyństwa z ulgami w pracy zawodowej.

 • strange_email

  Oceniono 10 razy 4

  Rownosc plci to taki sam idiotyzm jak rownosc ras, prawda Polanski? Czuje obrzydzenie do tego dwulicowego odtylcowego zapinacza dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje