Brytyjska policja aresztowała trzy kolejne osoby wz. z zabójstwem żołnierza

Policja na miejscu zbrodni w Woolwich

Policja na miejscu zbrodni w Woolwich (Fot. STEFAN WERMUTH Reuters)

Trzech kolejnych mężczyzn zostało aresztowanych w sobotni wieczór przez brytyjską policję w związku z makabrycznym zabójstwem żołnierza w Londynie. Jak podał przedstawiciel antyterrorystycznej komórki, wszyscy trzej podejrzani są o współudział w planowaniu zabójstwa w Woolwich.
Dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 28 lat, zostało zatrzymanych w domu na południu Londynu. Trzeciego, 21-latka, aresztowano w południowo-wschodniej części stolicy, ok. półtora kilometra od miejsca, w którym w środę dwóch podejrzanych dokonało makabrycznego mordu maczetą na 25-letnim brytyjskim żołnierzu.

Policja, która dokonała aresztowań między godz. 18 a 18.30 czasu lokalnego, przeszukała też cztery inne budynki mieszkalne w Woolwich.

Podejrzani nadal przebywają w szpitalach

Podejrzani o zabicie Drummera Lee Rigby'ego to 28-letni Michael Adebolajo i 22-letni Michael Adebowale. Obaj przebywają w szpitalach po tym, jak zostali postrzeleni przez policję na miejscu zbrodni. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dochodzenie ws. ataku prowadzi komórka antyterrorystyczna Scotland Yardu. Do tej pory eksperci sądzili, że atak mógł być dokonany z inspiracji Al-Kaidy, ale sprawcy najprawdopodobniej działali w pojedynkę, a nie w ramach zorganizowanego spisku.

Cameron: Nie ugniemy się przed terroryzmem

Po ataku w Woolwich premier David Cameron powiedział, że istnieją "mocne przesłanki" świadczące o tym, że zabójstwo było atakiem terrorystycznym. Zwołał w trybie pilnym spotkanie sztabu kryzysowego Cobra. "Nigdy nie ugniemy się przed terrorystami" - napisał Cameron na Twitterze.

Zobacz także
  • Policyjni eksperci na miejscu zbrodni w Woolwich    
"Akt terroryzmu? To często gest rozpaczy ludzi, którzy nie mogą pogodzić się ze swoją krzywdą" [WYWIAD]
  • Ingrid Loyau-Kennett Wlk. Brytania: Kobieta, która przeciwstawiła się napastnikom z Woolwich. Media okrzyknęły ją bohaterką

Najnowsze informacje