Wlk. Brytania: statek wycieczkowy wpadł na skały u wybrzeży Walii

25.05.2013 20:05
Ewakuacja Lady Helen u wybrzeży Walii

Ewakuacja Lady Helen u wybrzeży Walii (Fot. za BBC)

Statek wycieczkowy z 48 osobami, w tym wieloma dziećmi, na pokładzie wpadł dziś na skały u wybrzeży Walii. Pasażerów i załogę ewakuowano. Nikt nie odniósł obrażeń - poinformowała brytyjska straż przybrzeżna.
Do wypadku doszło na wysokości hrabstwa Pembrokeshire w południowo-zachodniej Walii, koło wyspy Skomer, do której zmierzała jednostka Lady Helen. Do statku szybko zaczęła wlewać się woda. Na ratunek pospieszyły znajdujące się w pobliżu jednostki. Uszkodzony statek zdołano doholować do brzegu.

Kierownik Milford Haven Coastguard Barrie Yelland poinformował BBC Wales, że na sygnał Lady Helen odpowiedziało kilka jednostek w okolicy. - Zaczęli ją odholowywać do Martin's Haven, ale niestety w międzyczasie zaczęła tonąć, postanowili więc przemieścić pasażerów do innych jednostek - powiedział. - Nie jest to coś, co robimy, o ile nie ma innego wyjścia - dodał.

Wycieczki na Skomer są bardzo popularne. Wyspa wchodzi w skład parku narodowego Pembrokeshire Coast, słynnego m.in. z kolonii tysięcy morskich ptaków.

Tagi:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX