Boeing 777 przymusowo lądował w Moskwie z powodu pożaru silnika

25.05.2013 12:54
Boeing 777-224ER linii Continental Airlines. W Moskwie lądował samolot linii UT-Air

Boeing 777-224ER linii Continental Airlines. W Moskwie lądował samolot linii UT-Air (Fot. Chrumps/Creative Commons)

Należący do rosyjskich linii lotniczych Transaero samolot pasażerski Boeing 777 w sobotę przymusowo lądował na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie z powodu pożaru silnika. Na pokładzie było 221 pasażerów. Nikt nie doznał obrażeń.
Do zdarzenia doszło o godz. 12.25 czasu moskiewskiego (10.25 czasu polskiego). Maszyna leciała z Moskwy do Nowego Jorku. Wystartowała o godz. 11.23 (9.23) z innego moskiewskiego lotniska - Wnukowo. W powietrzu w samolocie zapalił się lewy silnik. Pilot go wyłączył i zawrócił do stolicy Rosji. Boeing 777 to dwusilnikowa szerokokadłubowa maszyna. Jest to największy na świecie samolot dwusilnikowy. Zabiera na pokład ponad 300 pasażerów.

To już drugi w ciągu ośmiu dni incydent lotniczy w Moskwie. W zeszłą sobotę podczas lądowania na lotnisku Wnukowo zapaliło się podwozie samolotu pasażerskiego Boeing 737-400 należącego do rosyjskich linii lotniczych UT-Air. Na pokładzie było 129 pasażerów i 7 członków załogi.

Maszyna ta przyleciała ze Stawropola na południu Rosji. W czasie lądowania uszkodzeniu uległy i zapaliły się opony lewego podwozia. Po chwili w ogniu stanęło całe podwozie. Po zatrzymaniu samolotu załoga sprawnie ewakuowała pasażerów przez wyjścia awaryjne. Nikomu nic się nie stało.

Zobacz także
Komentarze (26)
Boeing 777 przymusowo lądował w Moskwie z powodu pożaru silnika
Zaloguj się
 • harperk

  Oceniono 4 razy -4

  ciekaWE kiedy GWedahtrury dokopiom sie ze jest panika w GE w zwiazku z pierwszymi 50 777 ktorych silniki maja te saem problemy, co na to HENIA?

 • teaforme

  Oceniono 10 razy -6

  Pewnie bimber pilotow przecielk do silnika, a moze wymioty? Nawet masszyny latajace odmawiaja wozenia muskalsiego bydla, tym bardziej nie mozna sie dziwic pedantycznemu Boeing 777

 • kawa_i

  Oceniono 1 raz 1

  Wlaczcie lepiej komentarze pod artykulem o m**** z Londynu bo pelno tam bledow a jak wam czytelnicy nie powiedza to sami sie nie zorientujecie.

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy 1

  Tymczasem transfer technologii z Niemiec przebiega bez awarii...

  Ogromny kontrakt na dostawę elektrowozów JASÓŁKA z Niemiec. Takie pociągi będą na początek obsługiwać 3 światowe Imprezy: Universiada w Kazaniu, IO Soczi, Mistrzostwa Świata 2018 w piłce nożnej, a później cały kraj...
  www.vesti.ru/only_video.html?vid=510526
  Najpierw niemieckie, a od 2015 rosyjskie, licencyjne.

 • miskidomleka

  Oceniono 19 razy 17

  Tymczasem w rzetelnych doniesieniach:

  "Maintenance determined the fire indication was false as result of the malfunction of electronic circuitry."

  avherald.com/h?article=462cc7cf&opt=0

 • zz-4

  Oceniono 29 razy 23

  Nie było żadnego pożaru. Trzeba tylko trochę się przyłożyć do pracy a nie zajmować przyciąganiem tłumu żądnego sensacji. W tym samolocie była awaria systemu elektronicznego, który błędnie poinformował o pożarze. I tyle w temacie.
  Te media elektroniczne to totalny dezinformujący chłam. Wstyd Gazeta !

 • voyager747

  Oceniono 8 razy 4

  Na wikipedii jest też zdjęcie 777 Transaero, to czemu tego nie wzięli ?

  pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Transaero_Boeing_777-200ER.jpg

 • voyager747

  Oceniono 3 razy 3

  to zdjęcie z Wikipedii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje