Tomczykiewicz: To czas Tuska. Podważanie jego przywództwa nie ma sensu

Tomasz Tomczykiewicz

Tomasz Tomczykiewicz (Fot. Wojciech Olkusnik/AG)

- Dziś jest czas premiera Donalda Tuska. To jest czas, w którym rządzi, w którym wygrał kolejne wybory parlamentarne. Wydaje się, że pozycja premiera jest silna, podważanie jego przywództwa nie ma dzisiaj sensu - powiedział w RMF FM członek zarządu PO Tomasz Tomczykiewicz.
- Lider musi mieć zdyscyplinowanych członków partii. Po wyborach wszyscy muszą wspierać zwycięzcę. Przynajmniej publicznie - powiedział w RMF FM pytany o słowa Tuska Tomasz Tomczykiewicz. Premier na zarządzie partii miał powiedzieć: - Jak wygram, to sam sobie wybiorę otoczenie w partii. Kto krytykuje, ten wylatuje.

- Dla mnie to oczywistość. Jestem liderem struktury na Śląsku. Jeśli lider ma sprawnie zarządzać organizacją, a jeszcze lider partii rządzącej w tym czasie, to musi mieć zdyscyplinowanych członków partii - powiedział wiceminister gospodarki. Jego zdaniem "jest czas wyborów, wtedy więcej można - można dyskutować, można się spierać". - Potem, po wyborach, wszyscy muszą wspierać zwycięzcę. To normalne - dodał.

Tomczykiewicz uważa, że "debata wewnątrz partii burzliwa jest i będzie". - To jest zupełnie naturalne i dozwolone. Nigdy w Platformie przez te kilkanaście lat to nie było zakazane - powiedział.

Gość Przesłuchania w RMF FM nie jest pewien, czy Grzegorz Schetyna wystartuje w wyborach na szefa PO. - Dobry polityk zawsze ma wyjście. A Schetyna jest dobrym politykiem. To czas Tuska. Jego pozycja jest silna. Podważanie przywództwa premiera nie ma sensu - dodaje. Na kogo Tomasz Tomczykiewicz zagłosuje w wyborach na szefa PO? - Następne pytanie poproszę - mówił radia.

Nowy szef PO podczas wakacji

Na czwartkowym posiedzeniu zarządu premier podał kalendarz wewnętrznych wyborów w Platformie. Partyjna konwencja, która ma zmienić statut i umożliwić przeprowadzenie bezpośrednich wyborów szefa PO, odbędzie się 29 czerwca, a nie we wrześniu, jak początkowo planowano. To oznacza, że nowy szef Platformy zostanie wybrany podczas wakacji, a nie w lutym 2014 r.

Według rozmówców "Gazety Wyborczej", podczas czterogodzinnej dyskusji premier mówił, że przyspieszenie wyborów ma przeciąć wewnętrzne napięcia. W nieoficjalnych rozmowach politycy oskarżają się wzajemnie o inspirowanie medialnych publikacji stawiających w niekorzystnym świetle ministra transportu Sławomira Nowaka czy polityków z dawnej spółdzielni Cezarego Grabarczyka - Andrzeja Biernata i Ireneusza Rasia.

Zobacz także
 • "Jeśli PO przegra wybory do PE i samorządowe, Tuska czeka abdykacja" Politolog: Tusk, gdyby mógł, doprowadziłby teraz do wcześniejszych wyborów parlamentarnych
 • Grzegorz Schetyna, Donald Tusk, Jarosław Gowin O co Tusk starł się ze Schetyną na zarządzie PO
Komentarze (25)
Tomczykiewicz: To czas Tuska. Podważanie jego przywództwa nie ma sensu
Zaloguj się
 • gosc_ktos189

  0

  O wy o tym nic nie wiecie?!!!
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

 • luckatwarz

  0

  To mój premier i możecie pisać co tylko Wam ślina na język przyniesie. Ani przedtem ani potem nie będzie lepszego. Wspomnicie moje słowo. Nagonka na Tuska to negatywna kampania i to zmasowana ze strony PiSu.
  Jeśli naokoło i ciągle mówią, że jest żałosny, skandaliczny, nieudolny to reszta sfrustrowańców to powtarza bez sprawdzenia ile w tym prawdy. To są triki Kaczyńskiego i ta socjotechnika im wychodzi ale Ci co cieszą się z jej powodzenia tak Wam dokopią, że przypomną się Wam najcięższe czasy komuny. Posłuchajcie wystąpień Jarka to usłyszycie echa wystąpień Gomułki. To facet wychowany na tym Kapitale.
  Ahoj - popapraniec to ja ;)

 • zygosz

  Oceniono 2 razy 0

  Kolaborant- zwloennik rozerwalenia Polski ,ograniczyc wplywy polityczne.

 • bezczel666

  Oceniono 10 razy 6

  Facet ma racje, to faktycznie czas Tuska. Czas dla niego na spakowanie zabawek i do domu....

 • uzdek98

  Oceniono 9 razy 5

  japa tego goscia POwinna ilustrowac w encyklopedii hasla: WAZELINA oraz wchodzenie w d..e bez mydla

 • iremus

  Oceniono 6 razy 4

  No co ty chopie? Ambicji nie mosz? Czy cie miękkim pulusiem zrobili? No to skocz po ogórki? Jak to jakie? Kiszone! Ale sznela!

 • leon.bzykacz

  Oceniono 6 razy 0

  To czas Tuska. Podważanie jego przywództwa nie ma sensu <

  Dlaczego?
  Przecież jest to osobnik POzbawiony jakichkolwiek talentów i umiejętności

 • phillip_lee_81

  Oceniono 11 razy 3

  Tomczykiewicz robi ostatnio za wazeliniarza Tuskowi bo w Katowicach poległ na całej linii
  Zawaliła mu się koalicja w Sejmiku i teraz muszą na każde głosowanie kupować w SLD głosy
  A trzeba przypomnieć że ci menadżerowie z Kolei Śląskich to protegowani Tomczykiewicza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje