Mazowsze: Wyciek gazu na stacji LPG

24.05.2013 20:39
Jak zimą zadbać o Diesla | Poradnik

Jak zimą zadbać o Diesla | Poradnik (Jak zimą zadbać o Diesla | Poradnik)

Opanowano wyciek gazu na stacji LPG, do którego doszło wieczorem w miejscowości Chudolipie pod Żyrardowem (Mazowieckie). Przywrócono też ruch pojazdów na drodze krajowej nr 50, który został wstrzymany w związku z wcześniejszym dużym stężeniem gazu.
Jak poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie Piotr Grzelecki, sytuacja na stacji została opanowana. - W tej chwili gaz już się nie ulatnia - podkreślił. Grzelecki dodał, że w związku z likwidacją wycieku gazu na stacji LPG w Chudolipiu do pobliskich domów będą mogli powrócić ewakuowani wcześniej mieszkańcy - w sumie około 15 osób.

Do wycieku gazu doszło, gdy po tankowaniu samochód osobowy odjeżdżając ze stacji zerwał przewód dystrybutora LPG. W wyniku uszkodzenia instalacji nastąpił wyciek gazu. Jego stężenie było bardzo duże. Na miejsce przyjechało 9 jednostek straży pożarnej oraz ekipa ratownictwa chemicznego z Warszawy. By ograniczyć rozprzestrzenianie się wyciekającego gazu i postawiono kurtyny wodne.

W związku wyciekiem z gazu na stacji w Chudolipiu ruch pojazdów na drodze krajowej nr 50 był czasowo wstrzymany. W piątek przed godz. 22. ruch na trasie został wznowiony - poinformował oficer dyżurny policji w Żyrardowie.

Wcześniej, podróżujący autami osobowymi drogą krajową nr 50 - zarówno od strony Żyrardowa, jak i Białobrzegów - kierowani byli na objazdy. Samochody ciężarowe były zawracane w kierunku Warszawy.

Zobacz także
Komentarze (8)
Mazowsze: Wyciek gazu na stacji LPG
Zaloguj się
 • hosimin

  Oceniono 9 razy 3

  Co to za cudowny gaz, który pod ciśnieniem atmosferycznym jest cieczą i wypływa? Za moich czasów był ulot gazu z nieszczelnego zbiornika a wyciekała benzyna z baku, czy woda z dziurawej rury. Tak mnie uczyli w szkole na fizyce.
  Teraz to nawet gazy zmieniły swe obyczaje, takie czasy, ale nie widzę w tym winy Tuska.

 • hoczyk

  Oceniono 11 razy 7

  Ciekawe maja te pistolety do tankowania w chudolipiu... Jako zyje to takim nie tankowalem LPG.

 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 2

  Szybkowary w Bostonie, tasaki w Londynie, nocne grille w Sztokholmie i .............
  wyciek gazu w Chudolipiu.
  Strach iść do łóżeczka.

 • sselrats

  Oceniono 9 razy 3

  No prosze, mamy gaz glupkowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje