Aktywistka uparcie przerywa wystąpienie Obamy. A prezydent na koniec jej dziękuje. "Ważny głos"

24.05.2013 19:51
Przemówienie Baracka Obamy zostało kilkakrotnie zakłócone przez Medee Benjamin

Przemówienie Baracka Obamy zostało kilkakrotnie zakłócone przez Medee Benjamin (Fot. Youtube.com)

- A niewinne muzułmańskie dzieci, które zginęły w wyniku waszych ataków? A odszkodowania? Kiedy skończycie z dronami? - tak przekrzykiwała Baracka Obamę antywojenna aktywistka Medee Benjamin. Prezydent USA wpierw prosił kobietę, by pozwoliła mu skończyć, ale gdy stało się jasne, że działaczka takiego zamiaru nie ma, uprzejmie dał jej się wypowiedzieć. - Na głos tej kobiety warto zwrócić uwagę - tak potem skwitował jej słowa.
To było bardzo ważne wystąpienie prezydenta Obamy. W Akademii Obrony Narodowej mówił m.in. o więzieniu dla podejrzanych o terroryzm w bazie Guantanamo. To tam przekonywał, że "nigdy nie powinno się go było otwierać". I publiczność przyjmowała jego słowa z entuzjazmem - poza jednym wyjątkiem: aktywistki antywojennej organizacji Code Pink.Obama: "Proszę pozwolić mi dokończyć"

Medee Benjamin konsekwentnie przerywała Obamie, zakłócając przebieg jego oficjalnego przemówienia. - Proszę pozwolić mi mówić - apelował z początku prezydent, który znalazł się pod ostrzałem niewygodnych pytań kobiety. - Proszę usiąść... Proszę usiąść i pozwolić mi dokończyć. Zaraz miałem powiedzieć o tym, o co pani pyta - przekonywał.

Kiedy jego słowa po raz kolejny nie spotkały się ze zrozumieniem Benjamin, Obama podniósł głos: - To jest wolność słowa i polega ona na tym, że może pani wyrażać swoje poglądy. Ale polega też na tym, że powinna pani słuchać, kiedy ja wyrażam swoje.

Aplauz publiczności, który nagrodził słowa amerykańskiej głowy państwa, chwilowo zagłuszył aktywistkę i prezydent mógł przez moment kontynuować swoje przemówienie.

"Na głos tej kobiety warto zwrócić uwagę"

Kobieta dalej jednak przerywała Obamie, a prezydent dalej ciągnął swoje wystąpienie. W pewnym momencie jednak nie dał rady i razem z resztą widowni postanowił posłuchać działaczki.

- Co z nielegalnymi działaniami CIA? Dlaczego zabija i torturuje się ludzi, którzy są tylko podejrzani w sprawie? Co z zabitymi podczas nalotów? Czy rodziny ofiar otrzymają jakieś zadośćuczynienie za utratę bliskich? To dopiero by sprawiło, że my we własnych domach będziemy bezpieczniejsi! - krzyczała Medee Benjamin, kiedy wyprowadzano ją z sali. - Kocham mój kraj! Kocham państwo prawa! - to były jej ostatnie słowa.

- Na głos tej kobiety warto zwrócić uwagę. Oczywiście, nie zgadzam się z większością tego, co powiedziała. A ona oczywiście nie słuchała tego, co ja powiedziałem. Ale to są trudne problemy - skonstatował Obama. Publiczność ponownie nagrodziła go oklaskami.

Zobacz także
Komentarze (121)
Aktywistka uparcie przerywa wystąpienie Obamy. A prezydent na koniec jej dziękuje. "Ważny głos"
Zaloguj się
 • iwonamichigan

  Oceniono 1 raz -1

  Prawdziwa kultura polityczna.

 • hardy1

  Oceniono 2 razy 0

  Typowa fanatyczka, która wolność uważa za wolność tylko dla siebie. Nie słyszała, że wolność kończy się tam, gdzie zaczyna wolność drugiego człowieka. W tym wypadku dyskusja. Jej nie interesowała dyskusja, ona chciała tylko swoje fanatycznie wykrzyczeć.
  Ot, typowa fanatyczka. Bezrozumne, z klapkami na mózgu.

 • metenburg

  Oceniono 1 raz 1

  Najpierw wszelakiej masci krytycy i wyszukiwacze lewakow do spolki z hasbara poczytajcie sobie troszke o Medea Benjamin i wtedy wypisujcie glupawe opinie. Gazeta mogla by sprawdzic poprawnosc pisowni imienia i nazwiska tej pani zamiast bezmozgowo tlumaczyc tekst z" Radia Erewan". Oh, by the way she is jewish too.

 • wyksztalciuch.jeden

  Oceniono 7 razy 3

  Piękny przykład opanowania i kultury politycznej.

 • plumgazeta

  Oceniono 3 razy 1

  Nie używać dzieci w polityce.

 • dupekwarszawski

  Oceniono 5 razy -1

  to jest demokracja .
  ma takie prawo!!!!!

 • stefan4

  Oceniono 5 razy -3

  ,,W Akademii Obrony Narodowej mówił m.in. o więzieniu dla podejrzanych o terroryzm w bazie Guantanamo.''

  Czyli był wśród swoich rzezimieszków. Nikt dziwnego, że tam oklaskami nagrodzono jego stwierdzenie, że zerwanie z wieloletnią zbrodnią wojenną to ,,trudne problemy''.

  I ten herszt oprychów jest laureatem pokojowego Nobla...

 • wiesscar

  Oceniono 3 razy -1

  Izraelczycy - porzadni ludzie, Zydzi duzo wnosza do swiatowej nauki i kultury, ale maja w sobie jakies cos co wkurza innych, nie wiem czym jest to cos, jakies takie maja mentalnosciowe poczucie wyzszosci,
  nie mozna tez zapominac co wyprawiala w Polsce tzw. zydokomuna szczegolnie w czasach stalinowskich,
  no i ci wszyscy Zydzi ktorzy sfiksowali i zaprowadzali komunizm w Rosji bolszewickiej, setki milionow ofiar,

 • aghrra

  Oceniono 9 razy 7

  Biedne islamskie dzieci zawsze mogą przyjechać do srocjalistycznej Europy Jak podrosną będą obcinać głowy białym rdzennym mieszkańcom a lewactwo będzie urządzać idiotyczne marsze przeciwko przemocy i kwiczeć że to wina odrzucenia rasizmu i nietolerancji europejczyków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje