Sejm broni posła Babalskiego. Nie stracił immunitetu

24.05.2013 12:55
Zbigniew Babalski

Zbigniew Babalski (Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta)

Sejm w dzisiejszym głosowaniu nie uchylił immunitetu Zbigniewowi Babalskiemu z PiS. Wnioskował o to oskarżyciel prywatny Olgierd Dąbrowski, który zarzuca Babalskiemu zniesławienie.
Za uchyleniem posłowi PiS immunitetu w związku z tą sprawą było 70 posłów, 275 było przeciw, 84 wstrzymało się od głosu.

Z wniosku o uchylenie immunitetu posłowi PiS wynika, "że 12 czerwca 2012 roku w Ostródzie na antenie radia Mazury pomówił on Olgierda Dąbrowskiego o dobrowolną współpracę z organami bezpieczeństwa państwa jako tajny współpracownik i stwierdził, że przeprowadzone postępowanie lustracyjne fakt ów potwierdziło".

Wypowiedź mieszczącą się w ramach wolności

Komisja regulaminowa i spraw poselskich rekomendowała nieuchylanie immunitetu Babalskiemu. Większość komisji oceniła, że Babalski sformułował wypowiedź mieszczącą się w ramach wolności i swobody wypowiedzi w kwestiach publicznych oraz, że - jak mówił sprawozdawca komisji Kazimierz M. Ujazdowski z PiS - "jego (Babalskiego - red.) wypowiedź nie pozostaje w sprzeczności z materiałami dostępnymi na stronach internetowych Instytutu Pamięci Narodowej".

Sejm uchyla immunitet bezwzględną większością głosów.

Zobacz także
Komentarze (45)
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 65 razy 63

  Kazdy posel ma klawe zycie .
  Pozazdroscic mozna.

 • wojtusz

  Oceniono 64 razy 60

  R,eka rękę myje...., gnidy sejmowe niezależnie od opcji.

 • wotywa321

  Oceniono 59 razy 51

  Pomawiać wolno?Pomówionemu odmawia się prawa do sprawiedliwości.Na obrzucaniu łajnem daleko nie zajedziecie towarzysze

 • wotywa321

  Oceniono 46 razy 44

  Połowie zajmują się wyłącznie urządzaniem sobie i swoim bliskim na koszt podatnika cudownego życia.Obywateli traktują jak bezradną i naiwną masę

 • t0maszek44

  Oceniono 50 razy 42

  Za kartofla zagraniczną gazetę chcieli ścigać, bełkot pijanego menela był tak istotny, że płowa polskiej policji go ścigała. A tu proszę "Babalski sformułował wypowiedź mieszczącą się w ramach wolności i swobody wypowiedzi w kwestiach publicznych "

 • el_bigos

  Oceniono 40 razy 38

  Idiotyzm. W sprawach pomówienia powinien zając się sąd, a nie sejm decyduje czy koleś może odpowiadać czy nie.

 • jamj

  Oceniono 40 razy 38

  Trudno znaleźć coś, co by było bardziej bronione przez posłów niż immunitet. Kasa i immunitet to priorytety ponad podziałami partyjnymi "wybrańców narodu". Najwięksi krętacze i złodzieje zapewnili sobie bezkarność i pieprzą jeszcze o równości obywateli wobec prawa.

 • a.k.traper

  Oceniono 16 razy 14

  Takie tematy to się szanowni (tfu) posłowie załatwia za stodołą, jak w domu rodzinnym po obiedzie odpustowym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje