Airbus lądował awaryjnie na lotnisku Heathrow z płonącym silnikiem

24.05.2013 10:53
Samolot z dymiącym silnikiem ląduje na Heathrow

Samolot z dymiącym silnikiem ląduje na Heathrow (fot. Sky News)

Airbus A319 linii British Airways lądował awaryjnie na lotnisku Heathrow w Londynie - informuje Sky News. Świadkowie mówią o płomieniach wydobywających się z prawego silnika maszyny. Na nagraniu widać, że silnik dymił.
- Patrzyłem w górę i widziałem dym wydobywający się z silnika. Kiedy go zobaczyliśmy, palił się - opowiada telewizji Sky News świadek awaryjnego lądowania. Należąca do British Airways maszyna niedługo po starcie z Heathrow powiadomiła o "awarii technicznej" i zaczęła podejście do lądowania. Oba pasy startowe zostały zamknięte.

Szczęśliwe lądowanie

Pilotowi udało się szczęśliwie wylądować. 75 pasażerów samolotu wyszło z przykrego incydentu bez szwanku - bezpiecznie opuścili maszynę awaryjnymi wyjściami. Jak informuje straż pożarna lotniska, pożar samolotu udało się ugasić. Jeden z pasów startowych pozostaje zamknięty.

Na razie nie wiadomo, co spowodowało awarię i pożar silnika. Sky News spekuluje, że samolot mógł napotkać na swojej drodze stado ptaków.

Zobacz także
Komentarze (35)
Zaloguj się
 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 19 razy 17

  ,,to co ma się popsuć, popsuje się na pewno,, Pocieszające jest to, że pomimo różnych awarii samoloty coraz częściej, szczęśliwie, choć w trybie awaryjnym, lądują.

 • errata_net2

  Oceniono 10 razy 4

  Niesamowite! Czego to ludzie nie wymyślą! Co prawda nie słyszałem jeszcze o takim lotnsku, które miałoby silnik, ale wyraźnie napisano: "... na lotnisku Heathrow z płonącym silnikiem". Ci Anglicy to mają fantazję!

 • elkipan

  Oceniono 8 razy 4

  Silnik przez okno był widoczny, więc pasażerowie pewnie wymagali uspokojenia...

 • unnabujp

  Oceniono 15 razy 3

  Na pewno sprawe szybko moga wyjasnic specjalisci z zespolu parlamentarnego niewatpliwie sympatycznego Antoniego "dwa wybuchy trzech przezylo", dla tej klasy specjalistow to "bulka z maslem".

 • wiesscar

  Oceniono 16 razy 0

  trzeba w samolotach instalowac moduly pasazerskie ktore w razie gdy samolot ma sie rozbic mozna odlaczyc np. pneumatycznie od niego, wtedy taki modul rozlozy spadochron i laduje na ziemi/oceanie/morzu,
  przeciez mozna to opracowac technicznie, technologia jest na poziomie ktory pozwoli wdrozyc takie rozwiazania,

 • r1234_76

  Oceniono 2 razy 0

  to już drugi podobny wypadek w tym tygodniu. najpierw lufthansa, teraz BA...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje