Airbus lądował awaryjnie na lotnisku Heathrow z płonącym silnikiem

Airbus A319 linii British Airways lądował awaryjnie na lotnisku Heathrow w Londynie - informuje Sky News. Świadkowie mówią o płomieniach wydobywających się z prawego silnika maszyny. Na nagraniu widać, że silnik dymił.
- Patrzyłem w górę i widziałem dym wydobywający się z silnika. Kiedy go zobaczyliśmy, palił się - opowiada telewizji Sky News świadek awaryjnego lądowania. Należąca do British Airways maszyna niedługo po starcie z Heathrow powiadomiła o "awarii technicznej" i zaczęła podejście do lądowania. Oba pasy startowe zostały zamknięte.

Szczęśliwe lądowanie

Pilotowi udało się szczęśliwie wylądować. 75 pasażerów samolotu wyszło z przykrego incydentu bez szwanku - bezpiecznie opuścili maszynę awaryjnymi wyjściami. Jak informuje straż pożarna lotniska, pożar samolotu udało się ugasić. Jeden z pasów startowych pozostaje zamknięty.

Na razie nie wiadomo, co spowodowało awarię i pożar silnika. Sky News spekuluje, że samolot mógł napotkać na swojej drodze stado ptaków.

Więcej o:
Komentarze (35)
Airbus lądował awaryjnie na lotnisku Heathrow z płonącym silnikiem
Zaloguj się
 • wweg

  Oceniono 7 razy -3

  Ale musieli mieć sranie :D

 • errata_net2

  Oceniono 10 razy 4

  Niesamowite! Czego to ludzie nie wymyślą! Co prawda nie słyszałem jeszcze o takim lotnsku, które miałoby silnik, ale wyraźnie napisano: "... na lotnisku Heathrow z płonącym silnikiem". Ci Anglicy to mają fantazję!

 • unnabujp

  Oceniono 15 razy 3

  Na pewno sprawe szybko moga wyjasnic specjalisci z zespolu parlamentarnego niewatpliwie sympatycznego Antoniego "dwa wybuchy trzech przezylo", dla tej klasy specjalistow to "bulka z maslem".

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 5 razy -5

  Sky News to telewizja poświęcona lotom na niebie?

  A319 to dość rzadki animal ...

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 19 razy 17

  ,,to co ma się popsuć, popsuje się na pewno,, Pocieszające jest to, że pomimo różnych awarii samoloty coraz częściej, szczęśliwie, choć w trybie awaryjnym, lądują.

 • wiesscar

  Oceniono 16 razy 0

  trzeba w samolotach instalowac moduly pasazerskie ktore w razie gdy samolot ma sie rozbic mozna odlaczyc np. pneumatycznie od niego, wtedy taki modul rozlozy spadochron i laduje na ziemi/oceanie/morzu,
  przeciez mozna to opracowac technicznie, technologia jest na poziomie ktory pozwoli wdrozyc takie rozwiazania,

 • taahr

  Oceniono 28 razy -2

  Zapewne to byla BRZOZA !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX