Pożar domu opieki pod Żyrardowem. 54 osoby ewakuowane

W domu opieki społecznej dla osób starszych w Henryszewie koło Żyrardowa wybuchł pożar. Strażacy dogaszają budynek, ewakuowano 54 osoby. Nie było ofiar.
Ogień pojawił się na poddaszu budynku domu opieki społecznej w miejscowości Henryszew koło Żyrardowa. W budynku przebywało wówczas kilkadziesiąt osób, głównie osób starszych i chorych wymagających opieki. - Na miejsce wezwano natychmiast kilka zastępów straży pożarnej, 3 podnośniki oraz 2 śmigłowce ratownicze. W tej chwili pożar jest już opanowany, strażacy dogaszają ogień - informuje brygadier Krzysztof Tryniszewski z komendy straży pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, który dowodzi akcją.

Z budynku ewakuowano 54 pensjonariuszy oraz personel domu opieki. Jedna osoba jest w ciężkim stanie. - Żadna z osób nie ucierpiała bezpośrednio w pożarze, natomiast są to osoby starsze, w różnym stanie zdrowia. Dlatego wiele potrzebuje pomocy medycznej - mówi Tryniszewski. Na miejscu zorganizowano już tymczasowy namiot dla poszkodowanych, w którym pomocy udzielają ratownicy medyczni. Karetki i śmigłowce zabiorą najbardziej potrzebujących do szpitali.

Przyczyny pożaru nie są na razie znane, ich ustaleniem zajmie się policja po zakończeniu akcji gaśniczej. Wówczas będzie też można ocenić stan techniczny budynku.


Wyświetl większą mapę

Zobacz także
 • Zdjęcia z pożaru na Koralowej pokazaliśmy w relacji z dnia na żywo 4 kwietnia 2013 Raperzy zagrają dla ofiar pożaru. Dziś koncert
 • Akcja strażaków podczas pożaru kamienicy na Pradze Północ, w której mieścił się klub "Sen Pszczoły" Koniec śledztwa w sprawie pożaru w Śnie Pszczoły
 • Pożar pustostanów w Wołominie Pożar w opuszczonej fabryce ciastek [ZDJĘCIA]
Komentarze (4)
Pożar domu opieki pod Żyrardowem. 54 osoby ewakuowane
Zaloguj się
 • krzyzak289

  0

  Szukam informacji o pożarze gdzieś obok Katowic bo widziałem z dzielnicy Katowice-Podlesie dym gdzieś za lasem i jechało dużo straży pożarnej z stronę Tych

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 4 razy -2

  Pewnie Pierwszy Strażak w RP podłożył ogień. To wszystko z nudów?

 • topiramax

  Oceniono 5 razy 3

  To nie do pomyślenia aby takie miejsca jak domy opieki nie musiały spełniać bardzo rygorystycznych zasad przeciwpożarowych (głównie materiałów wykończeniowych we wnętrzach). Co robili opiekunowie i pilnujący gdy doszło do zajęcia się poddasza. Co tam było składowane jeśli nie była to część mieszkalna?
  Bardzo współczuję wszystkim pensjonariuszom i życzę zdrowia. Kłopot teraz będzie miał szpital. Może się okazać, że najbardziej potrzebujący długo nie będą mieli gdzie wrócić, może się pojawią rodziny ale obawiam się , że niestety nie....miejsca w szpitalach dla przechowania nawet schorowanych starszych ludzi to nie jest dobre rozwiązanie na każdą taką ewakuację i na dłuższy czas...to bardzo trudne zmiany dla starszych osób..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje