Rosja: Silne trzęsienie ziemi. Ostrzeżenie przed tsunami odwołane

24.05.2013 09:37
W Rosji odwołano ostrzeżenie przed tsunami, wystosowane po trzęsieniu ziemi w rejonie wyspy Sachalin na Dalekim Wschodzie

W Rosji odwołano ostrzeżenie przed tsunami, wystosowane po trzęsieniu ziemi w rejonie wyspy Sachalin na Dalekim Wschodzie (Google Maps)

W Rosji odwołano ostrzeżenie przed tsunami, wystosowane po trzęsieniu ziemi w rejonie wyspy Sachalin na Dalekim Wschodzie - podało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Informację o odwołaniu ostrzeżenia podano krótko po jego wystosowaniu.
Wstrząsy o magnitudzie 8,3 wystąpiły na Morzu Ochockim; potencjalnie mogły rozprzestrzenić się bardzo daleko - podała stacja sejsmologiczna w rosyjskim Obnińsku. Ich ognisko znajdowało się na głębokości 600 km.

Siła wstrząsów sprawiła, że odczuwalne były w centrum Moskwy i niektórzy mieszkańcy zdecydowali się na opuszczenie budynków. Również na Syberii świadkowie mówią o silnych odczuwalnych wstrząsach - podają rosyjskie agencje.

Wcześniej władze Japonii podały, że trzęsienie ziemi w rejonie Sachalina miało siłę 8,2 i że nie wystosowano ostrzeżenia przed tsunami. Ognisko wstrząsów znajdowało się na bardzo dużej głębokości - 590 km pod dnem morskim.

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (5)
Zaloguj się
 • raul_duke

  Oceniono 11 razy 11

  Jeżeli w tym czasie ktoś zwiedzał szczyt skoczni olimpijskiej w Sapporo, musiał sobie powiedzieć: "Cholera, tu faktycznie kolana się trzęsą..."

 • szyyyymek

  Oceniono 12 razy 10

  Trzęsienie w okolicach wyspy Sachalin, a na mapie zaznaczona jako A Kamczatka... brawo. Sachalin jest troche w lewo, a Kamczatka to swoją drogą półwysep.

 • supertlumacz

  Oceniono 17 razy -7

  Odczuwalne w Moskwie, ale nie odczuwalne w Warszawie i na tymczasowo amerykańskiej Alasce ze względu na wyższą jakość rosyjskiej aparatury pomiarowej.
  Na Alasce nic nie zarejstrowano bo stosują tanią chińską aparaturę pomiarową. Na lepszą Chiny nałożyły embargo eksportowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje