Rosja: Silne trzęsienie ziemi. Ostrzeżenie przed tsunami odwołane

24.05.2013 09:37
W Rosji odwołano ostrzeżenie przed tsunami, wystosowane po trzęsieniu ziemi w rejonie wyspy Sachalin na Dalekim Wschodzie

W Rosji odwołano ostrzeżenie przed tsunami, wystosowane po trzęsieniu ziemi w rejonie wyspy Sachalin na Dalekim Wschodzie (Google Maps)

W Rosji odwołano ostrzeżenie przed tsunami, wystosowane po trzęsieniu ziemi w rejonie wyspy Sachalin na Dalekim Wschodzie - podało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Informację o odwołaniu ostrzeżenia podano krótko po jego wystosowaniu.
Wstrząsy o magnitudzie 8,3 wystąpiły na Morzu Ochockim; potencjalnie mogły rozprzestrzenić się bardzo daleko - podała stacja sejsmologiczna w rosyjskim Obnińsku. Ich ognisko znajdowało się na głębokości 600 km.

Siła wstrząsów sprawiła, że odczuwalne były w centrum Moskwy i niektórzy mieszkańcy zdecydowali się na opuszczenie budynków. Również na Syberii świadkowie mówią o silnych odczuwalnych wstrząsach - podają rosyjskie agencje.

Wcześniej władze Japonii podały, że trzęsienie ziemi w rejonie Sachalina miało siłę 8,2 i że nie wystosowano ostrzeżenia przed tsunami. Ognisko wstrząsów znajdowało się na bardzo dużej głębokości - 590 km pod dnem morskim.

Komentarze (5)
Rosja: Silne trzęsienie ziemi. Ostrzeżenie przed tsunami odwołane
Zaloguj się
 • szyyyymek

  Oceniono 12 razy 10

  Trzęsienie w okolicach wyspy Sachalin, a na mapie zaznaczona jako A Kamczatka... brawo. Sachalin jest troche w lewo, a Kamczatka to swoją drogą półwysep.

 • supertlumacz

  Oceniono 17 razy -7

  Odczuwalne w Moskwie, ale nie odczuwalne w Warszawie i na tymczasowo amerykańskiej Alasce ze względu na wyższą jakość rosyjskiej aparatury pomiarowej.
  Na Alasce nic nie zarejstrowano bo stosują tanią chińską aparaturę pomiarową. Na lepszą Chiny nałożyły embargo eksportowe.

 • raul_duke

  Oceniono 11 razy 11

  Jeżeli w tym czasie ktoś zwiedzał szczyt skoczni olimpijskiej w Sapporo, musiał sobie powiedzieć: "Cholera, tu faktycznie kolana się trzęsą..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje