USA: Po dekadach walki skauci wpuszczą homoseksualistów w swoje szeregi

24.05.2013 06:49
Amerykańscy skauci podczas porannego apelu

Amerykańscy skauci podczas porannego apelu (Fot. Mel Evans AP)

Na konferencji Rady Krajowej Amerykańskich Skautów (Boy Scouts of America - BSA) zniesiono zakaz przyjmowania do tej organizacji chłopców otwarcie przyznających się do homoseksualizmu. Dorośli geje nie będą mogli jednak nadal pełnić funkcji w kadrze.
Decyzję, która wejdzie w życie 1 stycznia 2014 r., podjęto podczas dorocznego spotkania Rady Krajowej BSA w Grapevine, niedaleko Fort Worth, w stanie Teksas. Spośród 1400 delegatów z prawem głosu 61,44 proc. głosowało za, a 38,56 przeciwko.

- Z dniem dzisiejszym BSA znosi restrykcję, która uniemożliwiała wstępowanie w jej szeregi młodym ludziom jedynie z powodu ich orientacji seksualnej - głosi opublikowany komunikat. Zdaniem Associated Press, głosowanie nie zakończy trwających od wielu lat sporów łonie BSA na temat zasad przyjmowania nowych członków. Może też spowodować opuszczenie szeregów BSA (odpowiednika polskich organizacji harcerskich) przez tych, którzy nie zgadzają się z tą decyzją.

Zniesienie restrykcji odbije się na finansach?

Niektóre organizacje kościelne, a także świeckie, sponsorujące skautów chcą utrzymania zakazu przyjmowania gejów i grożą wycofaniem się z tej działalności. Natomiast bardziej liberalni przywódcy skautów domagają się zniesienia tego zakazu także w odniesieniu do dorosłych członków kadry. Wycofanie się sponsorów groziłoby BSA katastrofą finansową, a co najmniej znacznym ograniczeniem działalności.

Powstała w 1910 r. organizacja Boy Scouts of America liczy obecnie w USA ok. 2,6 mln młodych ludzi zrzeszonych w 100 tys. oddziałów, z czego 70 proc. jest wspieranych finansowo przez organizacje religijne, w tym Kościół katolicki. W BSA jest też ok. 1 mln dorosłych przywódców i ochotników. Ruch skautowski w USA stopniowo traci na popularności. Jeszcze kilka lat temu BSA zrzeszała ponad 4 mln członków.

Zakaz przyjmowania gejów obowiązywał przez wiele dziesięcioleci. Protesty przeciwko temu zakazowi nasiliły się po roku 2000 kiedy Sąd Najwyższy USA uznał prawo BSA do nieprzyjmowania gejów. Lokalne organizacje skautowskie zaczęły tracić wówczas wsparcie szkół publicznych i innych sponsorów opowiadających się za polityką niedyskryminacji.

Zobacz także
Komentarze (22)
Zaloguj się
 • pepe310

  Oceniono 78 razy 32

  jak mozna mówic , że "CHLOPIEC" może mieć zdeklarowana już swoją seksualność.
  Chłopiec w moim odczuciu to młody mężczyzna poniżej 15 lat a takie osoby w zdecydowanej wiekszości jeszcze nie mają nawet kontaktów seksualnych a co dopiero mówić o jasno określonej swojej orienatacji.
  niestety, widzę, że lansowanie homoseksualizmu przybralo już formę karykaturalną.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 35 razy 7

  To już całe USA przecwelone?

 • wuk4

  Oceniono 20 razy 6

  No to Terlikowski obwieści koniec świata Zachodu,

  Rydzyk każe zwołać pielgrzymkę przebłagalną na Jasną Górę,

  Cejrowski powie, że pozostało mu tylko miejsce do życia wśród Indian amazońskich,

  A Pawłowiczówna z płonącą żagwią smolną wedrze się do Białego Domu i zacznie krzyczeć na Obamę.

  Uhuuu! święte oburzenie!

  ***

  A to wszystko dlatego, że od dziś można mówić oficjalnie, że się jest homo, a do wczoraj można było to mówić tylko nieoficjalnie.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 17 razy 3

  Wpuszczą w swoje szeregi i pod swoje prysznice :-)

 • supertlumacz

  Oceniono 25 razy 3

  . Dorośli geje nie będą mogli jednak nadal pełnić funkcji w kadrze.

  Toż to dyskryminacja i homofobia! Wprost przeciwnie, środowiska gejów i feministek powinny być wszędzie proporcjonalnie reprezentowane tak aby USA mogły wszędzie w świecie cieszyć się zasłużonym prestiżem.

  Jak najszybciej płatne wizy dla obywateli USA. Oczywiście warunkiem otrzymania wizy musi być negatywny wynik badań na nosicielstwo HIV. Ponieważ okres inkubacji wynosi 3 miesiące, obywatele USA przybywający do Polski powinni być poddawani 3-miesięcznej kwarantannie. Sposób jej przeprowadzenia powinien być wzorowany na tradycji amerykańskiej . Został ukazany w filmie OJCIEC CHRZESTNY II

  Film kinopod.ru/video.html?id=2337 dostępny praktycznie tylko w wersji rosyjskiej bo ukazuje wiele rzeczy będących obecnie tajemnicą w USA , np. spontaniczny charakter rewolucji kubańskiej.

 • smith81

  Oceniono 15 razy -1

  pederasting. nowa forma skautingu w USA.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 23 razy -1

  @pepe310
  Przecież tu chodzi o ideologie - tak jak kiedyś bolszewicy zniszczyli ówczesne struktury społeczne tak samo ich ideowi spadkobiercy robią to dzisiaj.

 • hanwon4

  Oceniono 4 razy -2

  Od zarania dziejów,parę tworzyli kobieta i mężczyzna.To była podstawa.Dzięki temu podtrzymywany był gatunek.Oczywiscie bywały tez odstępstwa od normy jak w starozytnej Grecji ale chyba nikt tam i wtedy nie żądał specjalnych przywileiji.W obecnych czasach kazdy zboczeniec chce a wlasciwie żąda specjalnego traktowania.Niestety pedalstwo stało się modne i ma poparcie tzw.polityków chcących zostac przy żłobie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje