W czerwcu Kongres Kobiet. Będzie kobieca partia?

24.05.2013 06:25
Kongres Kobiet przedstawia Gabinet Cieni złożony z samych kobiet

Kongres Kobiet przedstawia Gabinet Cieni złożony z samych kobiet (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W połowie czerwca odbędzie się w Warszawie Kongres Kobiet. Ma być powołana na nim rada polityczna, a uczestniczki wypełnią ankietę dotyczącą ich wizji zaangażowania politycznego ruchu. W grę wchodzi nawet powstanie nowej partii - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Kongresy każdego roku gromadzą około 4 tys. kobiet, a brał w nich udział m.in. premier Donald Tusk. Po pierwszym kongresie zadeklarował poparcie dla wprowadzenia parytetów, czyli równego udziału kobiet i mężczyzn na listach wyborczych. W sejmowych pracach próg z 50 proc. stopniał jednak do 35 proc. Rozczarowaniem skończyła się też współpraca z Ruchem Palikota. Dlatego w kongresie coraz częściej pojawiają się głosy, by zamiast współpracować z innymi partiami, założyć własną.

- Postulat stworzenia ugrupowania pojawił się w dyskusji. Jednak możliwości jest o wiele więcej. W grę wchodzi też wspieranie kobiet na konkretnych listach albo stworzenie węższej lub szerszej koalicji - powiedziała gazecie rzeczniczka Kongresu Kobiet Dorota Warakomska.

Decydującą rolę odegra debata podczas czerwcowego kongresu. Mają być już wtedy znane wyniki zamówionych przez jego władze badań dotyczących postrzegania kongresu.

Czytaj więcej w dzisiejszej polityce >>

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (50)
Zaloguj się
 • t.tokarz

  Oceniono 53 razy 39

  "Kongres Kobiet przedstawia Gabinet Cieni złożony z samych kobiet"

  Najbardziej jaskrawy przejaw seksizmu z jakim się spotkałem.

 • fakiba

  Oceniono 29 razy 21

  Przecież już jest partia kobiet pani Gretkowska założyła . To teraz co jakieś wybory to nową partię będą zakładać ?

 • anemusek

  Oceniono 32 razy 16

  Kongres Kobiet kobiet to seksizm w najczystszej postaci wiec dlaczego nikt tego nie piętnuje?

 • malutkipistolecik

  Oceniono 24 razy 14

  A Wandzia N. oszustka i "kłamczyni" będzie się unosiła pod sufitem i błogosławiła wszystkich, a potem ich wyroluje jak Palikota.

 • bleku666

  Oceniono 17 razy 11

  Hasło wyborcze: chcemy stanowisk i premii dla naszych działaczek.

 • 2perfecthousewife

  Oceniono 18 razy 10

  Niestety, odejście p. prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej z tej grupy i obecność w niej pp.. Bochniarz i Środy sprawia, że nie mogę się z nimi solidaryzować i popierać. Po pierwsze Polska nie jest dla kobiet, tak jak Polska nie jest dla mężczyzn - Polska jest dla Obywateli, których płeć nie ma najmniejszego znaczenia. Po drugie : pani profesor Środa stwierdziła, że rząd Buzka był lepszy od PO, bo zrobił 4 reformy, a PO nie zrobiła żadnych. Nienawidzę PO i rządu Tuska ( żeby była jasność) i nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie wyborcy odeślą ich na śmietnik, ale wychwalanie Buzka za to, że zniszczył bezpowrotnie jakikolwiek ład i porządek we wszystkich dziedzinach funkcjonowania państwa , jest dowodem głupoty. A dla mnie głupota wyklucza akceptację, zwłaszcza, jeśli ta głupota i zacietrzewienie ma polityczne ambicje. Rząd Buzka/Krzaklewskiego załatwił nas na dziesięciolecia i nie podniesiemy się z tego chaosu i cywilizacyjnej zapaści ani za mojego życia, ani za życia moich wnuków. Dopuszczanie do władzy idiotów skutkuje katastrofą, zresztą w pełni zasłużoną.

 • jackpolnar

  Oceniono 15 razy 7

  Ha, ha, ha!!! Nauka latania na miotle - gratis!!

 • realistas

  Oceniono 22 razy 6

  Razem z Palikotem mogły zdziałać więcej. Same nic nie zrobią i w efekcie przegrają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje