TVN 24: Tusk za lipcowym terminem wyborów w PO

23.05.2013 20:03
Zarząd Krajowy podjął decyzję o zwołaniu Konwencji krajowej PO na 29 czerwca br. - podał rzecznik rządu Paweł Graś

Zarząd Krajowy podjął decyzję o zwołaniu Konwencji krajowej PO na 29 czerwca br. - podał rzecznik rządu Paweł Graś (Fot. Twitter)

Trwa zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej. Według telewizji TVN24, podczas jego obrad Donald Tusk zaproponował, by wybory partyjne - w tym na szefa PO - odbyły się już w lipcu. 29 czerwca odbędzie się Konwencja Krajowa PO, która ma zmienić statut partii umożliwiając bezpośrednie wybory przewodniczącego Platformy. Będziemy proponować, by wyborów dokonywać drogą korespondencyjną i przez internet - podał rzecznik rządu Paweł Graś.
Dziś po godz. 17 rozpoczęło się posiedzenie zarządu krajowego PO, m.in. na temat zmian w statucie związanych z bezpośrednimi wyborami szefa partii. Już wcześniej Donald Tusk zapowiedział, że zaproponuje "szybkie działania", które doprowadzą do finału emocje wyborcze wewnątrz partii. Jak nieoficjalnie dowiedziała się telewizja TVN24, premier zaproponował, by już w lipcu odbyły się wybory partyjne w PO.

Już wiadomo, że zarząd krajowy podjął decyzję o zwołaniu konwencji krajowej PO na 29 czerwca br. - podał rzecznik rządu Paweł Graś. We wpisie na Twitterze Graś poinformował też, że zarząd PO zaproponuje delegatom zmianę statutu partii, umożliwiającą przeprowadzenie bezpośrednich wyborów przewodniczącego PO


Fot. Twitter.com

Startu w wyborach na przewodniczącego PO nie wykluczają: wiceszef PO Grzegorz Schetyna oraz b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Schetyna zapowiedział, że jeśli dojdzie do przyspieszenia kalendarza wyborczego w PO, to on szybciej zdecyduje o ewentualnym starcie w wyborach na szefa partii. Wcześniej Schetyna zapowiadał, że ogłosi swoją decyzję jesienią.

Władze PO mają też rozmawiać o przegranych przez Platformę: wyborach uzupełniających do Senatu w Rybniku, referendum w Elblągu i o przedterminowych wyborach burmistrza i rady miejskiej Żagania.

Tusk zapowiadał "trudną rozmowę" z szefem śląskiej PO Tomaszem Tomczykiewiczem ws. wyborów uzupełniających do Senatu w Rybniku, które wygrał kandydat PiS Bolesław Piecha. Premier zażądał też informacji od szefa warmińsko-mazurskiej PO Jacka Protasa w sprawie przegranego przez Platformę referendum, które doprowadziło do odwołania w kwietniu br. prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka (PO), jak i całej rady miejskiej.

Platforma przegrała też ostatnie wybory w Żaganiu, gdzie do drugiej tury wyborów nie przeszła jej kandydatka, startująca z KWW Platforma Żagańska Grażyna Stawowczyk. Komitet ten wprowadził do rady miejskiej jedynie dwóch kandydatów, podczas gdy w 2010 r. Platforma miała ich siedmiu.

Zobacz także
Komentarze (167)
Zaloguj się
 • trombozuh

  Oceniono 193 razy 141

  Tuskowi odbiło już do reszty. Kompletnie nie rozumie, że problemem Polaków nie jest to, kto siedzi na jakim stołku.

 • 1pytanie

  Oceniono 186 razy 138

  Za późno chłopie, ZA PÓŹNO................... ! ---------------------->

 • tik-tak-tik-tak-nowak

  Oceniono 177 razy 111

  Nawet jak się Tusk zesra, to i tak nie odzyska poparcia.

 • rekontra333

  Oceniono 145 razy 79

  Wyprzedzajacy ruch rudego cwaniaczka kiwaczka. Oby sie zakiwal na smierc ten boss Partii Oszustow.

 • agap.e

  Oceniono 155 razy 73

  Jakie wybory?Proponuje,aby Jaśnie Nam Panujący,pierwszego Kłamca Rzeczpospolitej,Pan Nędzy i Rozpaczy,Zaklinacz Rzeczywistości Donald Tusk został wybrany przez aklamację.W końcu to dzięki Tuskowi działacze mogą od 6 lat kraść i robić przekręty.

 • tot14

  Oceniono 106 razy 68

  Próba poukładania partii, czy zwykłe odwrócenie uwagi opinii publicznej od złej sytuacji gospodarczej?

 • coo-baa

  Oceniono 121 razy 65

  Pnie Premierze pali się panu grunt pod nogami.

 • zygzak_mejklin

  Oceniono 94 razy 62

  Kolejna PRowska zagrywka.

  Kolejny raz przykrywa się beznadziejne wyniki sprzedaży i produkcji, braki w koncepcji, beznadziejne zmiany w gospodarce odpadami medialnymi rozgrywkami. Teraz przez kilka dni w tok fm, tvn i w GWnie bedą przez całe dnie dyskusje kto, czemu gowin jest zły, czemu tusk to dobro i tego typu zagrywki.

  A co najgorsze - na ten naród to wystarczy.

 • eye_of_ra

  Oceniono 143 razy 61

  Zdjęcie mi się podoba - zaciśnięte pięści i nienawiść w oczach. Dać mu jeszcze hełm i będzie z niego wykapany dziadek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje