Brutalne morderstwo w Londynie. Służby już wcześniej zajmowały się napastnikami

23.05.2013 18:18
Dwóch sprawców maczetą obcięło ofierze głowę wznosząc okrzyki

Dwóch sprawców maczetą obcięło ofierze głowę wznosząc okrzyki "Allahu akbar" (Fot. STEFAN WERMUTH REUTERS)

Dwaj mężczyźni podejrzani o brutalne zamordowanie żołnierza w dzielnicy Woolwich we wschodnim Londynie byli już wcześniej znani brytyjskim służbom specjalnym - informuje serwis internetowy telewizji BBC. Co więcej, jak zdradziła policja, pierwsi funkcjonariusze, którzy zjawili się na miejscu napaści nie byli uzbrojeni i w żaden sposób nie mogli zareagować. Z interwencją czekali na swoich uzbrojonych kolegów.
W środę dwaj napastnicy o nieeuropejskich rysach tasakiem rzeźniczym i nożem zaatakowali mężczyznę idącego ulicą w dzielnicy Woolwich we wschodnim Londynie. Sprawy obcięli ofierze głowę, wznosząc okrzyki "Allah akbar" (Bóg jest wielki). Ofiarą był brytyjski żołnierz. Na wieść o tym brutalnym morderstwie, brytyjski premier David Cameron zwołał nadzwyczajne posiedzenie sztabu antykryzysowego Cobra.

Dziś okazało się, że obaj podejrzani o morderstwo mężczyźni już wcześniej byli znani brytyjskim służbom specjalnym. Byli oni w ostatnich latach obiektami "kilku dochodzeń" - czytamy w serwisie BBC.co.uk. Jeden z nich raz nawet został zatrzymany przez policję, gdy w ubiegłym roku opuszczał kraj. Sprawą zajmie się parlamentarna komisja wywiadu i bezpieczeństwa. Ma ona sprawdzić, czy napastnicy rzeczywiście byli sprawdzani przez MI5 (brytyjskie wojskowe służby wywiadowcze).

BBC informuje także, że pierwsi policjanci dotarli na miejsce napaści już dziewięć minut po otrzymaniu zgłoszenia. Niestety, nie mieli oni broni i nie mogli zareagować. Musieli czekać na swoich uzbrojonych kolegów, którzy zjawili się sześć minut później. W międzyczasie zabójcy nadal chodzili po okolicy krzycząc "Allah akbar". Według świadków napastnicy przeciągnęli ciało ofiary na środek ulicy i tam je zostawili. Wymachując bronią palną i nożami, domagali się od znajdujących się w pobliżu ludzi, by robili im zdjęcia. Ostatecznie funkcjonariusze ranili podejrzanych, którzy zostali przetransportowani do szpitala.

Zobacz także
Komentarze (199)
Zaloguj się
 • alejajaniemaco

  Oceniono 328 razy 264

  "napastnicy o nieeuropejskich rysach" - hahah - czorny jak smola a ci nieeuropejskich rysach twarzy. BUAHAHAHHA ! Wiadomo - afryka dzika !

 • calmy

  Oceniono 188 razy 152

  Wielka Brytania zbudowała swoją niegdysiejszą już potęgę na ujarzmieniu żyjących w epoce kamienia łupanego Afrykańczyków. Teraz ci, po tym jak osiągnęli poziom średniowiecza wpadają do byłego mocarstwa z rewizytą.
  I tak się to kończy.
  Tylko ludzi żal. Wszystkich.

 • pogostarek

  Oceniono 172 razy 142

  Polacy im się nie podobaja, za to czarnym i ciapatym w dupe włażą, to czemu się dziwią ?

 • szemajisrael

  Oceniono 130 razy 118

  Już jest za późno dla Zjednoczonego Królestwa.

  Demografia zrobi swoje.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 119 razy 113

  Masowa emigracja ludzi z epoki kamienia łupanego do bogatej Europy zakończy się jej upadkiem. Ci ludzie nie wnoszą nic do tych społeczeństw poza masą dzieci i roszczeniami socjalnymi - dlaczego nie przyjeżdżają do Polski czy Rumunii?

 • amorvertical

  Oceniono 142 razy 104

  Co to za policjanci którzy "nie mogą zareagować" ? Może niech chodzą z kwiatami i książeczką do nabożeństwa. Głupi Angole powinni najpierw strzelać a potem pytać które plemię w Afryce czy Afganistanie zawiadomić o zejściu śmiertelnym. Ta polityczna poprawność źle się dla nich skończy.

 • konigin

  Oceniono 124 razy 96

  No to powinni byli profilaktycznie ich rozwalic, skoro juz wczesniej z tymi pieprzonymi fanatykami mieli do czynienia, a nie tylko bawic sie w polityczna poprawnosc.

 • heliheli

  Oceniono 44 razy 42

  "pokojowi" wyznawcy Islamu zaczynaja nam juz odcinac glowy w Europie - kiedy wreszcie skonczy sie ta beznadziejna polityczna poprawnosc i powiemy GLOSNO i WYRAZNIE -- Nie ma zgody na meczety w Europie ! - Nie ma zgody na zadne szariaty w Europie ! - Nie ma zgody na zadnych Imamow w Europie - nie chcemy zakrytych twarzy i innych omamow muzulmanskich na NASZYM kontynencie ..... - niech sobie zyja ze swoimi 6ma zonami w swoich krajach ale od Europy WARA !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje