Brutalne morderstwo w Londynie. Służby już wcześniej zajmowały się napastnikami

Dwóch sprawców maczetą obcięło ofierze głowę wznosząc okrzyki

Dwóch sprawców maczetą obcięło ofierze głowę wznosząc okrzyki "Allahu akbar" (Fot. STEFAN WERMUTH REUTERS)

Dwaj mężczyźni podejrzani o brutalne zamordowanie żołnierza w dzielnicy Woolwich we wschodnim Londynie byli już wcześniej znani brytyjskim służbom specjalnym - informuje serwis internetowy telewizji BBC. Co więcej, jak zdradziła policja, pierwsi funkcjonariusze, którzy zjawili się na miejscu napaści nie byli uzbrojeni i w żaden sposób nie mogli zareagować. Z interwencją czekali na swoich uzbrojonych kolegów.
W środę dwaj napastnicy o nieeuropejskich rysach tasakiem rzeźniczym i nożem zaatakowali mężczyznę idącego ulicą w dzielnicy Woolwich we wschodnim Londynie. Sprawy obcięli ofierze głowę, wznosząc okrzyki "Allah akbar" (Bóg jest wielki). Ofiarą był brytyjski żołnierz. Na wieść o tym brutalnym morderstwie, brytyjski premier David Cameron zwołał nadzwyczajne posiedzenie sztabu antykryzysowego Cobra.

Dziś okazało się, że obaj podejrzani o morderstwo mężczyźni już wcześniej byli znani brytyjskim służbom specjalnym. Byli oni w ostatnich latach obiektami "kilku dochodzeń" - czytamy w serwisie BBC.co.uk. Jeden z nich raz nawet został zatrzymany przez policję, gdy w ubiegłym roku opuszczał kraj. Sprawą zajmie się parlamentarna komisja wywiadu i bezpieczeństwa. Ma ona sprawdzić, czy napastnicy rzeczywiście byli sprawdzani przez MI5 (brytyjskie wojskowe służby wywiadowcze).

BBC informuje także, że pierwsi policjanci dotarli na miejsce napaści już dziewięć minut po otrzymaniu zgłoszenia. Niestety, nie mieli oni broni i nie mogli zareagować. Musieli czekać na swoich uzbrojonych kolegów, którzy zjawili się sześć minut później. W międzyczasie zabójcy nadal chodzili po okolicy krzycząc "Allah akbar". Według świadków napastnicy przeciągnęli ciało ofiary na środek ulicy i tam je zostawili. Wymachując bronią palną i nożami, domagali się od znajdujących się w pobliżu ludzi, by robili im zdjęcia. Ostatecznie funkcjonariusze ranili podejrzanych, którzy zostali przetransportowani do szpitala.

Zobacz także
 • Ingrid Loyau-Kennett Wlk. Brytania: Kobieta, która przeciwstawiła się napastnikom z Woolwich. Media okrzyknęły ją bohaterką
 • Dżochar Carnajew obwinia zabitego brata. "Chciał bronić idei islamu"
Komentarze (199)
Brutalne morderstwo w Londynie. Służby już wcześniej zajmowały się napastnikami
Zaloguj się
 • szczurzec1

  Oceniono 2 razy 0

  No cóż, pocieszające jest że w Polsce tacy o "nieeuropejskich rysach" się tak nie panoszą - ten odstrzelony handlarz (też niger z Nigerii) startował do policjanta - i wszyscy pamiętamy jak sie to dla niego skończyło. Był też kameruński "Antyfaszysta roku 2003", niejaki Mol, rozsiewający hiva dookoła - i zdechł w celi.

 • alebyk

  Oceniono 3 razy -1

  Powinni te małpy wieszać publicznie.

 • ferroetigni

  Oceniono 5 razy 3

  Za ataki muzułmańskich terrorystów, powinna należeć się kula w łeb. Niestety, w liberalnej Wlk.Brytanii dostaną podwójne dożywocie (czyli wyjdą po ok. 9 latach) i będą rządzić w więzieniach, już opanowanych przez siedzących tam muzułmanów. Straż więzienna w Anglii boi się reagować, bo strażnikom grozi zarzut dyskryminacji i w konsekwencji utrata pracy lub nawet skazanie.
  W Polsce kara śmierci musi zostać przywrócona, bez względu na reakcję UE.
  Może to niektórych zaskoczy, ale jestem członkiem RP.

 • mysz_komputerowa

  Oceniono 3 razy 1

  Tak ostatni atak w Londynie wyglądał wg mediów.
  www.youtube.com/watch?v=AFZCT9KHvkA
  Nie ma jak poprawność polityczna...

 • kermit.dolomit

  Oceniono 7 razy 5

  Najlepsze na wyspach są media przepełnione pożytecznymi idiotami którzy próbują tłumaczyć i wręcz bronić islamskich bandytów Biedni głupcy wygadują pierdoły o braku akceptacji bezrobociu rasizmie i kolonializmie

 • ratioman

  Oceniono 3 razy -1

  To rzeczywiście okropność!Jeśli natowscy bandyci mordują ludność cywilną w obcych krajach , nie mającą w ogóle wpływu na ustanowienie rządów z którymi walczy pastuchlandia lub brytole , to jest to jest to oczywiście szerzenie demokracji.Jak przez przypadek ktoś próbuje się bronić , dokonując widowiskowej egzekucji jednego z bandytów,to jest to oczywiście czystej maści terroryzm!

 • zulavdh

  Oceniono 5 razy 3

  Multi kulti wykończy Europę szybciej, niż się spodziewamy. Europejczycy przez swoją otwartość na inne kultury, które wcale nie są otwarte na nikogo, a wręcz przeciwnie, zniszczą sami siebie.

 • the_rest

  Oceniono 8 razy 6

  W tych "nieeuropejskich rysach twarzy" tkwi cały problem, "my" będziemy dywagować jakich tu słów użyć by "ich" nie urazić, będziemy tonąć w tej magmie politycznej poprawności, a oni będą nam łby urzynać jak prosiętom bez żadnych skrupułów. Zderzenie dwóch cywilizacji - jedna ze związanymi demokratycznie rękami, druga - nie trzymająca się żadnych reguł, wynik konfrontacji - w dłuższej perspektywie - raczej do przewidzenia. Jeszcze zatęsknimy za kimś takim jak Bush, który pozwalał na tortury w Guantanamo to tylko kwestia czasu i dalszych wyczynów przedstawicieli "religii pokoju".

 • lucazzzster

  Oceniono 8 razy 6

  Bravo Lewacka Europo !!!!!!!!!!!!!!!!!! Zachod juz zbiera plony Od zasiania tego pasozyta o nazwie Multi - kulti ... Zamach z 11 września 2001 , zamachy w Londynie i Madrycie . Podpalane , grabione i niszczone dzielnice w Londynie , Paryzu a teraz w Szwecji... Muzułmanscy radni chca szariatu w Belgii , zakaz wystawiania choinki bożonarodzniowej w Dani , poniewaz obraza uczucia muzułmanow . Atakowanie przechodniow w stolicy Anglii za zły ubiór niezgody z szariatem , obciecie głowy anglikowi maczeta w bialy dzien na środku ulicy... okrzyki allah akbar . To juz nie Afganistan , to nasza ziemia na ktorej niedługo bedziemy obcy... Zastanowcie sie czy tego własnie chcemy POLSKO ?!?!?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje