Premier ma kłopot. "Wyborca zaczyna mówić: mam dość niedołęgów - wolę czubów"

Polacy zaczynają podważać kompetencje PO do rządzenia - ocenia Paweł Wroński, dziennikarz "Gazety Wyborczej". - Wyborca zaczyna mówić: mam dość niedołęgów, czyli PO - wolę czubów, czyli PiS. Czuby już nie straszą - dodaje.
Premier zabrał w końcu głos w sprawie spadających notowań Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem partia rządząca ma kłopoty przez wewnętrzne napięcia przed wyborami władz PO. Donald Tusk ma pomysł, jak uspokoić sytuację w swoim ugrupowaniu. Zdaniem Janiny Paradowskiej, może się skończyć na przyspieszeniu wyborów partyjnych.

Niedołęstwo kontra głupota

Jednak według komentatorów "Poranka Radia TOK FM" wewnętrzne kłopoty Platformy to niejedyny powód słabszych notowań w sondażach. - Sytuacja jest bardziej złożona, bo mamy też pogłębiający się kryzys gospodarczy. Nie zazdroszczę premierowi warunków, w jakich przyszło mu rozwiązywać te dylematy. Skończyły się czasy administrowania, teraz trzeba rządzić - stwierdził psycholog społeczny prof. Janusz Czapiński.

Platforma sama jest sobie winna - uważa Paweł Wroński z "GW". Bo jak mówił w TOK FM, Polacy zaczynają podważać kompetencje PO do rządzenia. - Mamy choćby słynny niedokończony most w Mszanie. I inne ślimaczące się sprawy. Polski wyborca, mając do wyboru czubów, czyli PiS, i niedołęgów, czyli PO, do tej pory wybierał niedołęgów. Ponieważ nie byli niebezpieczni. Ale teraz wyborca powoli zaczyna mówić: mam dość niedołęgów - już wolę czubów. Czuby już nie straszą - powiedział.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło?

Wroński przekonywał, że spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej to dla nas dobry scenariusz. Bo "PO przez ostatnie lata była tak rozleniwiona - przekonana o tym, że nie ma z kim przegrać - że nie było ciśnienia na robienie czegokolwiek". - Każdej władzy potrzebny jest kij. A Platforma tego kija długo nie czuła. Liczę, że obecna sytuacja doprowadzi do istotnego zmobilizowania władzy - mówił dziennikarz "GW".

"Premier nie wie, jak wyjść z kryzysu" "Jego czar prysł">>

Więcej o:
Komentarze (34)
Premier ma kłopot. "Wyborca zaczyna mówić: mam dość niedołęgów - wolę czubów"
Zaloguj się
 • jw1

  Oceniono 2 razy 2

  A kto jest tym czubkiem? Chyba żydo-paranoicy z Czerskiej tropiący wszędzie faszyzm (np. w wywieszaniu flagi narodowej albo defiladzie wojskowej).

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 3

  Precz z platfusem bambusem ... POzbyc sie swin tych musem ... A ryzego smierdziucha na smietnik wywucha ... radka-zdradka do dziury wypadka a kopare lampucare w klinice rozwale ... sikora-nowaczka do paki z chlopaki, a wincenta kasiarza do szamba rozwaze ...

 • gosc_ktos189

  Oceniono 3 razy 1

  Nadchodzi czas rozliczeń!!!
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

 • m.arco

  Oceniono 5 razy 1

  Dla mnie czuby to ta banda z PO, tak już mam od 1992 roku kiedy PO nazywała się KL-D a potem UW.
  A teraz do czubów dołączył Paweł Wroński.

 • klara551

  Oceniono 3 razy 3

  Wybór drogi panie żaden bo i niedołęga i czub do rządzenia się nie nadaje. Jak na razie w RP obowiązuje PRLowski dobór ministrów,wysokich urzędników na zasadzie nazywasz się Pług to będzie z ciebie dobry min. rolnictwa,nazywasz się nomen omen Nowak to może coś nowego wprowadzisz w dowolnym ministerstwie.Do tego trzeba dołożyć wszechobecne kolesiostwo bo wiedza i wykształcenie nie jest ważne.Teolog może być ministrem budownictwa ,organista doradcą, perukarz rzecznikiem.Niestety mądrzy do władzy się nie garną bo wiedzą,że z Polakami lepiej coś zgubić niż znaleźć. Nie ma rozdziału między władzą wykonawczą a ustawodawcza bo posłowie są ministrami a to się nawzajem wyklucza . I nie ważne czy to z PO,PiS,SLD czy Partii Wzajemnej Adoracji zawsze jest tak samo.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 7 razy 3

  "Premier ma kłopot. "Wyborca zaczyna mówić: mam dość niedołęgów - wolę czubów" "

  Ja bym to ujal inaczej: jak nie gowno, to nasrane.
  (a jak tu niby cos z tego wybierac albo wolec?)

 • phillip_lee_81

  Oceniono 9 razy 3

  jedno nie wyklucza drugiego
  Platforma to niedołęgi i jednocześnie czuby

 • stix

  Oceniono 6 razy 2

  Gowin premierem. Tuska nieudacznika pogonić w trybie natychmiastowym. Gowin powinien szybko wdrożyć odpowiednie reformy.

 • plorg

  Oceniono 5 razy 1

  Ile można jechać na straszeniu PiSem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX