"Jeśli premier nie przyśpieszy wyborów w PO, to wyrzucą na siebie wszystkie kwity i donosy. Rozpadną się"

Kuluarowa walka o fotel szefa PO trwa w najlepsze. - Donald Tusk musi podjąć decyzję o przyśpieszeniu wyborów na przewodniczącego PO. Jeśli tego nie zrobi, ludzie Platformy "całkowicie się skłócą, nikt z nikim nie będzie rozmawiał, rozpadną się" - uważa Janina Paradowska.
Premier na specjalnym posiedzeniu zarządu PO ma przedstawić plan "szybkich działań", który ma uspokoić sytuację w partii. Bo choć do wyborów w Platformie Obywatelskiej zostało bardzo dużo czasu - wyścig o fotel przewodniczącego trwa w najlepsze.

- Premier może przyśpieszyć zjazd, bo już widać, jak kończy się zafundowanie partii półtorarocznej kampanii. Jeśli Donald Tusk nie przyśpieszy wyborów, to się całkowicie skłócą, już nikt z nikim nie będzie rozmawiał. Wyrzucą na siebie wszystkie kwity i donosy, bo chyba już ten proces jest daleko zaawansowany. Rozpadną się - stwierdziła Janina Paradowska w "Poranku Radia TOK FM".

I jeszcze odświeżenie rządu

Zdaniem dziennikarki tygodnika "Polityka" Donald Tusk musi uporządkować nie tylko sytuację w swojej partii. - Na miejscu premiera wyrzuciłabym jeszcze z rządu dwóch-trzech ministrów - uważa Paradowska. I przypomina o swoim najmocniejszym kandydacie do zdymisjonowania. To szef resortu środowiska Marcin Korolec.- Jak informuje "Rzeczpospolita", wiceminister środowiska Piotr Woźniak miał wczoraj przedstawić kształt przepisów dotyczących gazu łupkowego. "Ale konferencja została odwołana. Za to szczegóły opodatkowania wydobycia ujawnił minister finansów Jacek Rostowski". Ja w dalszym ciągu nie mogę zrozumieć, dlaczego oprzyrządowania prawnego dla wydobycia gazu nie można przygotować - przyznała Paradowska.

A brak przepisów może doprowadzić do tego, że kolejne zagraniczne firmy, które chciały wydobywać gaz w Polsce, wycofają się ze swoich planów.

Więcej o:
Komentarze (10)
"Jeśli premier nie przyśpieszy wyborów w PO, to wyrzucą na siebie wszystkie kwity i donosy. Rozpadną się"
Zaloguj się
 • 1neo1

  Oceniono 2 razy 0

  Droga Pani Jasiu , ratuj Donalda T. ... on tonie, nie radzi sobie, a w około wstrętne Kaczory i Kaczoro przyjazne typy które tylko czychają na POtknięcia Słonczka Peru. Droga Pani Jasiu ratuj Donka...POmóz mu przyśpieszyć, zmotywuj go gdyż Słoneczko jest już zmęczone władzą i tym ciągły kiwaniem wyborców i samego siebie.

  Droga Pani Jasiu, nie POzwól Donkowi odejść...on taki fajny i ma fajowskie garnitury i tak fajowsko trzyma dłonie złożone w "łódeczkę" jak przemawia podczas expose...i na dodatek nasze Słonczko POtrafi sie tak jazzy uśmiechać :-)

 • tetradrachma

  Oceniono 7 razy 7

  Kazda władza demoralizuje, władza polskiej hołoty, szczególnie szybko !

 • dorik2

  Oceniono 6 razy 6

  Myślałam, że kłopoty PO to skutek ofensywy smoleńskiej PiS i zsuwania się gospodarki po równi pochyłej, ku recesji. A tu się okazuje (Paradowska wie, co mówi), że sami platformersi walczą ze sobą za pomocą kwitów i donosów! Oj, chyba za długo to towarzystwo rządzi.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 12 razy 2

  Cenzura i wycinka w Gayzecie trwa w najlepsze. Wszak POtepiac Pani Janiny za jej wiekoPOmne PZPR-owskie dziedzictwo i PrOpagande nie mozna. Paradowska to przeciez Olimp POlskiego "dziennikarstwa". I juz.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 10 razy 8

  Polecałbym wszystkim politykom (nie tylko z PO) lekturę z podręcznika historii Polski o działaniu sejmu i sejmików w I połowie XVIII w. Małostkowe kłótnie i jałowe spory doprowadziły do utraty niepodległości I Rzeczypospolitej. Teraz grozi nam zastojem i pogłębionym kryzysem.

 • jamj

  Oceniono 17 razy 9

  Pasożytom już nie starcza zżeranie żywiciela. jakim jest społeczeństwo i zaczynają się zżerać wzajemnie.

 • jamj

  Oceniono 24 razy 12

  Coraz trudniej w Polsce rządzić, bo coraz mniej mienia po PRL-u zostaje do rozkradzenia i już nie starcza dla wszystkich, więc trzeba walczyć między sobą o łupy. Tak się bandy rozpadają, i to nie tylko polityczne.

 • swan_ganz

  Oceniono 21 razy 3

  no i co powiedziała politykom ta "dziennikarka" ? "Kradnijcie ale na litość boską róbcie to po cichu bo jak społeczeństwo się o tym dowie to wypie... nam stolik przy którym i wy i my siedzimy"..

  Ja od zawsze wiem że ty jesteś zwykła, manipulująca łachudra a nie żaden dziennikarz...

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 23 razy 1

  .
  Ta smieszna kostucha znow myli pojecia.
  .
  Platfusy to nie rzad. PO to jedno a rzad RP to zupelnie co innego.
  Ministrow nalezy wyrzucic na zbita morde za zlodziejstwo i nierobstwo. To nie ma wiele wspolnego z bajzlem w samej platformie. Ta byla zwasze. Tylko teraz kiedy platfusy sie topia widac to jak na dloni.
  .
  Kazdy walczy o swoje miejsce przy korycie. To sa ludzie nieprzydatni na normalnym rynku pracy.
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX