Seks w wagonie praskiego metra? Źle przetłumaczony artykuł wywołał sensację w... Meksyku

23.05.2013 06:51
Metro

Metro (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W ubiegłym tygodniu władze praskiego metra ogłosiły pomysł, aby każdy ostatni wagon składu stał się przestrzenią dla singli, którzy chcą znaleźć swoją drugą połowę. Podczas kiedy MHD sprawdzało czy pomysł podoba się podróżnym, informacja na temat propozycji zaczęła żyć własnym życiem
Meksykański serwis Vanguardia.com.mx zamieścił informację, że w praskim metrze powstaną specjalne wagony, w których można będzie współżyć. Tytuł artykułu w rubryce Europa nie pozostawia żadnych wątpliwości: Seks w metrze jest w Pradze dozwolony. Na złe tłumaczenie zwrócił uwagę serwis Metro.cz. W pierwotnej, czeskiej wersji tekstu o przedsiębiorstwie komunikacyjnym, które chce wprowadzić wagony przeznaczone dla samotnych, o seksie nie było ani słowa.

Serwis uzasadnił, że firma chce umożliwić erotyczne zbliżenia podróżnym, żeby poprawić jakość usług. Cytuje w tekście Filipa Drápala, rzecznika firmy Ropid, która wraz z MHD wpadła na pomysł randek w metrze. Z wypowiedzi na temat projektu wynika, że jego celem ma być właśnie seks.

Źle przetłumaczony artykuł wywołał sensację. Udostępniły go już setki Meksykanów na Facebooku i Twitterze. Z pewnością rozczarują ich rzeczywiste plany spółki, która chce samotnym pasażerom ułatwić odnalezienie miłości życia w czasie podróży.

Specjalne wagony dla singli chcą wprowadzić najwcześniej pod koniec roku. Oczywiście osoby, które nie mają ochoty na randki, nie zostaną z niego wyproszone. Korzystający z usług MHD krytykują pomysł. Ich zdaniem firma chce w ten sposób odwrócić uwagę podróżnych od rosnących cen i malejącej liczby połączeń. Zamiast wagonu dla singli wolą bezprzewodowe połączenie z Internetem.
Więcej newsów z Czech na Novinka.pl

Zobacz także
Komentarze (42)
Zaloguj się
 • olena.s

  Oceniono 48 razy 42

  Niech broń Boże nie odwołują!
  Praga zarobi na napływie meksykańskich turystów. A jak dobrze nadmuchają plotkę, to i z innych stron się zlecą.

  katar1.blox.pl/html

 • adambiernacki69

  Oceniono 39 razy 21

  W Meksyku dziesiątki tysięcy ludzi rocznie jest torturowanych i mordowanych w "majestacie prawa". Niech chociaż się w metrze dobrze czują.

 • adambiernacki69

  Oceniono 20 razy 8

  Sex jest nielegalny! Tfu!

 • jerzyk444

  Oceniono 27 razy 7

  Dżisa, co za news! Ciekawe co na to Karabachowie?

 • antykkk

  Oceniono 34 razy 6

  Czesi bardziej się przejmują że w Polsce są zapisy i trzeba czekać do np do kardiolaga 3-5lat, do okulisty minimum 3lata na protezę 5lat itd,
  Ale kogo to obchodzi

 • sensei_live

  Oceniono 4 razy 4

  kurcze, nie chciałbym niechcący zasnąć w takim wagonie

 • ncc74656

  Oceniono 8 razy 4

  Ja tak chcę w tramwajach :)

 • wks_fanatyk

  Oceniono 33 razy 3

  Ale problem ! Ja niemiałbym problemu gdyby kołomnie gościu z jakąś atrakcyjną kobietą się bzyknęli w tramwaju ,pociągu , czy autobusie ,naprawdę żaden problem! . dobra to idę po browary , trzeba wykorzystać jakoś wolne do poniedziałku nie?

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 0

  To taka mało istotna plotka dla odwrócenia uwagi od całej serii dezinformacji PAP i wypowiedzi czołowych polskich polityków na temat rzekomego zaangażowania Republiki Republiki Czeskiej w ludobójcze misje na terenie Jugosławii i Iraku

  Zaangażowanie RC w Iraku było wręcz humorystyczne. Otóż żołnierz czeski nigdy nie postawił nogi na terytorium Iraku. " Bardzo by chcieli, ale brzydki parlament nie zezwalał im bez rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ". Natomiast po wykryciu w Iraku przez Polaków broni masowego rażenia policja czeska za duże pieniądze przeprowadzała prewencyjne szkolenie w pobliskim Kuwejcie, między innymi rozdając kilkaset tysięcy masek.

  Nie wiedzieliście, prawda? Nawet szanowny MSZ Radek Sikorski i kolejni polscy prezydenci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje