Seks w wagonie praskiego metra? Źle przetłumaczony artykuł wywołał sensację w... Meksyku

Metro

Metro (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W ubiegłym tygodniu władze praskiego metra ogłosiły pomysł, aby każdy ostatni wagon składu stał się przestrzenią dla singli, którzy chcą znaleźć swoją drugą połowę. Podczas kiedy MHD sprawdzało czy pomysł podoba się podróżnym, informacja na temat propozycji zaczęła żyć własnym życiem
Meksykański serwis Vanguardia.com.mx zamieścił informację, że w praskim metrze powstaną specjalne wagony, w których można będzie współżyć. Tytuł artykułu w rubryce Europa nie pozostawia żadnych wątpliwości: Seks w metrze jest w Pradze dozwolony. Na złe tłumaczenie zwrócił uwagę serwis Metro.cz. W pierwotnej, czeskiej wersji tekstu o przedsiębiorstwie komunikacyjnym, które chce wprowadzić wagony przeznaczone dla samotnych, o seksie nie było ani słowa.

Serwis uzasadnił, że firma chce umożliwić erotyczne zbliżenia podróżnym, żeby poprawić jakość usług. Cytuje w tekście Filipa Drápala, rzecznika firmy Ropid, która wraz z MHD wpadła na pomysł randek w metrze. Z wypowiedzi na temat projektu wynika, że jego celem ma być właśnie seks.

Źle przetłumaczony artykuł wywołał sensację. Udostępniły go już setki Meksykanów na Facebooku i Twitterze. Z pewnością rozczarują ich rzeczywiste plany spółki, która chce samotnym pasażerom ułatwić odnalezienie miłości życia w czasie podróży.

Specjalne wagony dla singli chcą wprowadzić najwcześniej pod koniec roku. Oczywiście osoby, które nie mają ochoty na randki, nie zostaną z niego wyproszone. Korzystający z usług MHD krytykują pomysł. Ich zdaniem firma chce w ten sposób odwrócić uwagę podróżnych od rosnących cen i malejącej liczby połączeń. Zamiast wagonu dla singli wolą bezprzewodowe połączenie z Internetem.
Więcej newsów z Czech na Novinka.pl

Zobacz także
 • Jarosław Makowski Makowski: Mam dla Kościoła złą wiadomość. Molestowania nie uda się zamieść pod dywan
Komentarze (42)
Seks w wagonie praskiego metra? Źle przetłumaczony artykuł wywołał sensację w... Meksyku
Zaloguj się
 • sensei_live

  Oceniono 4 razy 4

  kurcze, nie chciałbym niechcący zasnąć w takim wagonie

 • pismaki_klamia

  Oceniono 5 razy -1

  Islam jest miłosierdziem dla całej ludzkości. Qur’an jasno o tym mówi. Allah (subhana wa teala) Mówi, co w języku polskim oznacza: Zesłaliśmy ciebie jako miłosierdzie (litość, łaskę, dobrodziejstwo) dla całej ludzkości. Judaizm jako religia i żydzi, traktowani są według prawa muzułmańskiego, podobnie jak chrześcijaństwo i chrześcijanie. Religia muzułmańska dała zarówno żydom, jak i chrześcijanom status Ludzi Księgi. Islam pozwala np. żenić się z żydówkami, czy jeść mięso zabite przez wyznawców tej religii. Uczeni muzułmańscy powiedzieli, że muzułmanie mają obowiązek religijny walczyć, a nawet umierać w ich obronie, jeśli żyją z nami pod naszą opieką.
  Imam Qarafi poruszając zagadnienie odpowiedzialności Państwa względem Dhimma (obywatel państwa muzułmańskiego nie będący muzułmaninem) powiedział: Jest odpowiedzialnością Muzułmanów względem ludzi Dhimma opiekować się ich słabymi, spełniać potrzeby biednych, nakarmić głodnych, zapewnić ubrania, zwracać się do nich uprzejmie i znosić doznaną przez nich krzywdę nawet jeśli została wyrządzona przez sąsiada, w sytuacji kiedy Muzułmanie mają wyraźną przewagę. Muzułmanie muszą również doradzać im szczerze w ich sprawach i ochraniać ich przed tymi, którzy usiłowaliby wyrządzić im krzywdę albo ich rodzinie, oraz przed tymi, którzy usiłowaliby ukraść ich majątek i naruszać ich prawa.

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 0

  To taka mało istotna plotka dla odwrócenia uwagi od całej serii dezinformacji PAP i wypowiedzi czołowych polskich polityków na temat rzekomego zaangażowania Republiki Republiki Czeskiej w ludobójcze misje na terenie Jugosławii i Iraku

  Zaangażowanie RC w Iraku było wręcz humorystyczne. Otóż żołnierz czeski nigdy nie postawił nogi na terytorium Iraku. " Bardzo by chcieli, ale brzydki parlament nie zezwalał im bez rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ". Natomiast po wykryciu w Iraku przez Polaków broni masowego rażenia policja czeska za duże pieniądze przeprowadzała prewencyjne szkolenie w pobliskim Kuwejcie, między innymi rozdając kilkaset tysięcy masek.

  Nie wiedzieliście, prawda? Nawet szanowny MSZ Radek Sikorski i kolejni polscy prezydenci?

 • tierralatina.pl

  Oceniono 2 razy 0

  "Głuchy telefon" trwa nadal. Bo znowu ktoś czegoś nie doczytał, bądź źle przetłumaczył. Wiadomość o seksie w praskim metrze wcale nie została wypuszczona przez meksykańską Vanguardię, oni - jak i wiele innych mediów w Ameryce Łacińskiej - jedynie powtórzyli "newsa" opublikowanego pierwotnie przez argentyński portal infobae.com. Co zresztą widać na publikowanym tu screenie - wyraźnie jest tam napisane Fuente: infobae.com. Czyli Źródło: infobae.com.

  www.tierralatina.pl

 • calmy

  Oceniono 5 razy -1

  Dziękuję za dostarczenie mi tej ważnej i bęądącej kamieniem milowym w obywatelskim dyskursie informacji. A swoją drogą: dlaczego nie zlikwidujecie reszty działów poza pudelkiem? Byłoby uczciwsze niż ciągłe udawanie że się jest gazetą.

 • novipir

  Oceniono 4 razy 0

  no pewnie randki w sieci dużo lepsze.
  może niech technologiczno-gadzieczarskie zombi zamontują sobie wi-fi w du..e, będę mieli na okraglo

 • lisa2

  Oceniono 6 razy 0

  Tak powstaje prawo w UE.

  Najpierw ktoś źle przeczyta lub niedoczyta, potem źle przetłumaczy. Potem plotka staje się rzeczywistością, której nie można już odwrócić więc tworzy się nowe prawo sankcjonujące stan faktyczny.

  Plotka staje się prawem.

  Takie prao mamy obecnie w Polsce. Dotyczy stosunków pracodawca pracownik.

 • ncc74656

  Oceniono 8 razy 4

  Ja tak chcę w tramwajach :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje