Nowicka: Kwaśniewski miał być liderem, a chce być guru

23.05.2013 06:47
Wanda Nowicka

Wanda Nowicka (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Aleksander Kwaśniewski miał być liderem formacji, a okazało się, że chce być tylko jej guru - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Wanda Nowicka.
Zdaniem wicemarszałek Sejmu "inicjatywa Aleksandra Kwaśniewskiego" obarczona jest wadą genetyczną" - Jeśli Europa Plus miałaby odegrać istotną rolę polityczną, to nie dzięki temu, co robi, ale wbrew temu, co robi - mówi w "Rz".

Nowicka uważa, że "sposób powstania tej formacji, jej funkcjonowanie, wysyłanie sprzecznych komunikatów przez liderów, a także ich znikoma aktywność sprawiają, że Europa Plus jawi się jako ugrupowanie o niepewnej przyszłości". - A szkoda, bo społeczeństwo ma dosyć obecnej sceny politycznej, na której rządzi PO-PiS (...) - dodaje Nowicka.

Liderzy Europy Plus przedstawili na początku miesiąca deklarację programową ruchu. - Prezentujemy się jako ruch skrajnie fundamentalnych europeistów, którzy chcą więcej integracji - przekonywali Marek Siwiec i Janusz Palikot, inicjatorzy przedsięwzięcia Europa Plus. Aleksander Kwaśniewski, jeden z liderów formacji, wciąż nie potwierdził swojego udziału w przyszłorocznych eurowyborach.

Zobacz także
Komentarze (55)
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 61 razy 35

  Pani Nowicka, a może jakaś premijka, tak z 50 tysięcy z pieniędzy podatników ? Tyle Pani zrobiła dla Polski i Polaków, że należy się, czy się stoi, czy się leży.

 • bleku666

  Oceniono 64 razy 32

  Chytra baba z sejmu liczy na kolejne premie od PO za opluwanie politycznej konkurencji.

 • niktwazny126

  Oceniono 65 razy 29

  Jakże łatwo jest krytykować, zwłaszcza, że samemu robi się niewiele. Pani Nowicka chce być guru czy liderem? I dla kogo?

 • andcal

  Oceniono 44 razy 28

  Wanda staje się bez merytorycznego uzasadnienia klasycznym politykierem, który mówi, ale chyba nie do końca wie, co mówi. Sporo rodaków ma dosyć zakonserwowanego układu politycznego w naszym kraju, ponieważ nie wynika z niego nic lub niewiele dobrego dla naszego kraju. Problem w tym, że nic na horyzoncie nie pojawia się. Marzy mi się Partia Bezpartyjna takich zwykłych obywateli, którzy do tej pory byli Milczącą Większością, co nie znaczy, że nie myślącą i zwyczajnie troszczącą się o losy swojego kraju i rodaków, ale powiem szczerze, że nie mam pomysłu, jak to zrealizować...

 • kingston.livingston

  Oceniono 31 razy 25

  Wanda, będzie jakaś premia na półrocze?

 • fakiba

  Oceniono 51 razy 23

  Czyżby przez panią Nowicką przemawiał żal że nie zaprosili do zasiadania we władzach

 • vidi12

  Oceniono 32 razy 16

  Boję się żeby chytra baba z Radomia nie chciała przytulić się do SLD. Trzeba chronić SLD przed takimi ludźmi !!!

 • maxnowak

  Oceniono 25 razy 15

  Chytra baba z sejmu znalazła niezależną i krystalicznie uczciwą gazetę i opluwa w niej Europę+. Będzie premia od PO?

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 5 razy 5

  Ta pani miała być marszałkinią, a okazała się tylko chytrą babą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje