Oświadczenie majątkowe min. Nowaka pod lupą prokuratury. "Zataił fakt posiadania zegarka"

Sławomir Nowak, minister transportu

Sławomir Nowak, minister transportu (Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta)

- Prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo ws. złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego przez ministra Sławomira Nowaka - powiedział na antenie TVN24 Dariusz Ślepokura, rzecznik prokuratury okręgowej. Jak poinformował prokurator, chodzi o "zatajenie w oświadczeniu faktu posiadania zegarka o wartości powyżej 10 tys. złotych oraz fakty leasingowania samochodu marki Volvo". Sprawą zajmie się CBA.
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra infrastruktury złożył do prokuratury poseł Solidarnej Polski Andrzej Romanek. - Jest to przestępstwo ścigane z urzędu, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat trzech - powiedział Dariusz Ślepokura.

Prokuratura poinformowała dziennikarzy, że postępowanie dopiero się rozpoczyna, a Sławomir Nowak nie został jeszcze w tej sprawie przesłuchany. - W najbliższym czasie prokurator powierzy śledztwo do prowadzenia w całości CBA i będą wykonywane czynności procesowe - stwierdził rzecznik. - Nie budzi wątpliwości, że w ramach tego postępowania pan minister zostanie przesłuchany - podkreślił.

Nowak zadowolony z decyzji prokuratury

Po informacji prokuratury oświadczenie w tej sprawie wydał Sławomir Nowak. "Z zadowoleniem przyjąłem decyzję prokuratury w sprawie wszczęcia śledztwa. Pozwoli to w sposób bezstronny i definitywny wyjaśnić sprawę. Już wcześniej zadeklarowałem w piśmie do CBA moją gotowość do pełnej współpracy i wyjaśnień" - napisał minister transportu.

Dodał, że jego intencja "nigdy nie było ukrywanie stanu majątkowego". "Zgodnie z prawem w oświadczeniu majątkowym należy wpisywać rzeczy, których jest się właścicielem. W 2012 roku moja żona prowadząca własną praktykę lekarską wzięła nowy samochód w leasing na własny gabinet. Zatem samochód jest przedmiotem leasingu i nie jest naszą własnością ponieważ formalnie jego właścicielem jest bank". - wyjaśnia minister.

"Dla świętego spokoju uznałem, że wpiszę go do oświadczenia choć formalnie nie ma takiego obowiązku. Przypominam, że jedyny wartościowy zegarek, który posiadam jest prezentem od mojej żony oraz rodziców, dlatego wpisałem go do oświadczenia majątkowego. Nigdy nie ukrywałem faktu posiadania zegarka, w przeciwnym razie bym go nie nosił. Celem oświadczeń majątkowych jest weryfikacja majątku osób publicznych pod kątem ukrywania majątku, a nie jego publicznej prezentacji. Liczę, że prokuratura ostatecznie oczyści mnie z kłamliwych i insynuujących zarzutów" - napisał Sławomir Nowak.

Zobacz także
 • Sławomir Nowak Nowak już nie chce 30 mln od "Wprost"
 • Sławomir Nowak Nowak pozywa "Wprost". Za domaganie się 30 mln minister zapłaci 640 zł
 • Sławomir Nowak Nowak pozywa "Wprost" za tekst o jego powiązaniach z biznesmenami
Komentarze (233)
Oświadczenie majątkowe min. Nowaka pod lupą prokuratury. "Zataił fakt posiadania zegarka"
Zaloguj się
 • kain_brat_abla

  Oceniono 1 raz 1

  Zegarek dostał na komunię. I tak siedem razy.

 • szechteteszechteraaaron

  Oceniono 3 razy 1

  Jasne i logiczne - zupełnie nie rozumiem ,czego pismaki z "Wprost" chcą od tego POzmarszczanego ch.(uja) - a już zupełnie głupie według mnie jest deklarowanie praw do domu czy mieszkania - przecież parlamentarzyści bezdomni nie są ... Dziennikarzyny i tak zresztą wyjdą (jak zwykle) na idiotów, bo prokuratura zapewne skrupulatnie ustali, że POzmarszczany ch.(uj) nosił jednak tanie chińskie POdróbki.

 • kirg77

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie,to 2.5 tys euro,czeski film....rozumiem wziął by do łapy sześciocyfrówke ale 10000???I większość tumanów się na to łapie,na głupi zegarek.Oj nic się nie zmieniło w naszym kraju od rozbiorów,nadal łykamy wszystko co próbuje nam się wcisnąć.Powodzenia drodzy Polacy!Znudzeni codziennym życiem i szukających kretyńskich sensacji.

 • qnur

  Oceniono 1 raz 1

  nie zegarka za 10 tyś, tylko za "powyżej 10 tyś zł".

 • marian801i

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe czy us zajmie się firmą żony. Na pewno ma leasing w kosztach, a używa auto w celach prywatnych.

 • radiomarian

  Oceniono 4 razy 0

  Ciekawe ile bedzie kosztowac podatnikow to durne sledztwo w sprawie jednego glupiego zegarka?

 • szechteteszechteraaaron

  Oceniono 3 razy 3

  Judeobolszewia już tutaj POzmarszczanego chu.(ja), jak widzę, ostro tłumaczy,że go stać, że mu wolno... Szechter czuwa. OK - to że go stać i mu wolno - prawda.Tyle, że niektórerzeczy jednak wykazać trzeba,a najlepsze w tymjest to, że on "POżyczone" zegarki jeszcze niedawno chciał sprzedawać :-)

  Prokuratura może niech ustali, że to jednak były tanie chińskie POdróbki - dopiero będzie obciach dla "Wprost"

 • szechteteszechteraaaron

  Oceniono 5 razy 1

  Jak temu POzmarszczanemu chu.(jowi) nic nie zrobią, to za ten rok nie rozliczam się z fiskusem. Będą urzędasy fikać, to POwiem, że jak minister POzmarszczany zaPOmniałem i ewentualny mandat z US niech wtedy Rudemu Karłu z Wieczniezaciśniętą Szczęką, TUsku-124M wystawiają.

 • daniella-63

  Oceniono 4 razy -2

  Kupilam corce komputer i meble to tez musi podawac skarbowce??????Prezent to prezent przeciez to nie darowizna.Pieniadze ktore wydalam juz byly opodatkowane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje