"Polski szpieg" zatrzymany w Naddniestrzu przy wojskowym magazynie

Cudzoziemcy zostali zatrzymani na terenie separatystycznej części Mołdawii - Naddniestrza

Cudzoziemcy zostali zatrzymani na terenie separatystycznej części Mołdawii - Naddniestrza (fot. Wikipedia)

W Naddniestrzu przy rosyjskim magazynie wojskowym zatrzymano dwóch zagranicznych szpiegów. Jednym z nich jest Polak - informują rosyjskie media, powołując się na Ministerstwo Obrony. Zatrzymani mają być pracownikami OBWE w Mołdawii.
O zatrzymaniu dwóch zagranicznych szpiegów poinformowało wczoraj rosyjskie Ministerstwo Obrony. Według Federacji Rosyjskiej zatrzymani mają być pracownikami wojska (jeden to Polak, drugi - Brytyjczyk) działającymi pod egidą OBWE w Mołdawii. OBWE stanowczo zaprzecza.

Prowadzili działania wywiadowcze w Naddniestrzu

- Zatrzymaliśmy dwóch cudzoziemców - Polaka i Brytyjczyka - w pobliżu miejscowości Kołbasna, gdzie znajdują się magazyny z rosyjskim uzbrojeniem. To oficerowie działający pod przykrywką OBWE i prowadzący misję wywiadowczą - oświadczył wczoraj Walerij Jewniewicz, asystent ministra obrony.

Dodał też, że obaj mężczyźni są już znani rosyjskim służbom. W 2008 r. mieli przeniknąć do Osetii Południowej i zbierać tam informacje związane z obronnością.

OBWE dementuje

Rzeczniczka misji OBWE w Mołdawii zdementowała informacje o zatrzymaniu na terytorium separatystycznej Republiki Naddniestrzańskiej, regionu autonomicznego Mołdawii, dwóch oficerów z Polski i Wielkiej Brytanii pod zarzutem prowadzenia działalności wywiadowczej.

Przyznała, że w OBWE w Mołdawii pracują Polak i Brytyjczyk, jednak nie znajdowali się w poniedziałek na terenie Naddniestrza, więc nie mogli zostać tam aresztowani. - Widziałam ich dziś rano, mają się dobrze - powiedziała rzeczniczka.

Naddniestrze to separatystyczna republika, która ogłosiła autonomię w 1990 r. Odłączenie od Mołdawii odbyło się przy dużym wsparciu Rosji. 14. armia pod dowództwem generała Liebiedzia na początku lat 90. uniemożliwiła Mołdawii podporządkowanie Naddniestrza. Nowa republika ze stolicą w Tyraspolu nie została jednak uznana na arenie międzynarodowej, z wyjątkiem Abchazji i Osetii Południowej. Oficjalnie jako odrębnego państwa nie traktuje jej nawet Rosja.

Zobacz także
 • Jewgienij Szewczuk, prezydent separatystycznej Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej Zaostrzenie konfliktu? Naddniestrze chce przyłączyć się do Federacji Rosyjskiej
 • Rosyjscy agenci nie przypuszczali, że podczas szpiegowania nagrywało ich FBI FBI ujawnia nagrania z rosyjską siatką szpiegowską [WIDEO]
Komentarze (26)
"Polski szpieg" zatrzymany w Naddniestrzu przy wojskowym magazynie
Zaloguj się
 • neostrada72

  0

  Też mmi szpiedzy dający się wyłapywać w takim kraiku.Wstyd dla naszych słuzb-jesli to prawda.

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy 5

  orły Tuska z wywiadu III RP tankują w 40 stacjach Statoil
  używając paliwowe karty identyfikacyjne, które są osobno numerowane
  i zabezpieczone jednym pin numerem.

  Nie ma co się dziwić ze nie tylko Ruski o tym wiedza.
  Wczorajszy mój wpis GW usunęła bo boi się ze zdradzam tajemnice państwową
  ze kierownictwo spec służb to głupki zdolne tylko do szpiclowania nas Polaków

 • phillip_lee_81

  0

  Szpiek ?
  Może to był Dołęga-Mostowicz ?

 • tygrysiewicz

  Oceniono 6 razy 4

  Z pewnością prawdziwym powodem owego szpiegowania była kwestia ewentualnego podrabiania mołdawskiego wina przez tych z naddniestrza,
  czego jako fan mołdawskich win też bym nie mógł znieść.
  :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • turpin

  Oceniono 12 razy -2

  Zaraz zaraz, ale czemuż to Rosjanie zatrzymują 'zagranicznych szpiegów' na terenie Mołdawii?

  Toż to dla nich i teren jakby też zagraniczny...

 • maxmex

  Oceniono 2 razy -2

  Co tam szpieg,ja mam coś lepszego.Znalazłem Antychrysta ,opis w przepowiedniach jest bardzo dokładny ,nie ma mowy o pomyłce .Pare lat temu ,przysiągł zniszczyć stany,oni go już scigają ale nie dadzą rady.Podział świat można porównać do Chiniskiego znaku równowagi,z jednej strony zachód stary i schorowany,z drugiej strony wschód przepełniony i gotowy do działania.Na zachodzie według Nostradamusa w tym czasie,będzie promyk słonica,który nocami uczy się w samotność.Z drugiej strony ukryty immam,za ślepiony zemstą, on nawet pewnie nie wie że jest Antych.To są rozrywki Bogów a my jesteśmy zabawkami,zbliża się wielka zmiana.Mam nadzieje że zwariowałem i to się nie stanie,ale Nostradamus za dużo przepowiedział i gdzie jest wasza technika jak nie potraficie tego co on.

 • domektomek

  Oceniono 9 razy 7

  Czy to ostatni, zapomniany Mohikanin naszego wywiadu?

 • mteodor

  Oceniono 10 razy 6

  To wszystko się kupy nie trzyma

 • caritas2013

  Oceniono 7 razy -1

  Rosjanie mają swoich szpiegów w polskim parlamencie, rządzie, wywiadzie i w każdej ważniejszej spółce Skarbu Państwa. Działalność rosyjskiego wywiadu w Polsce i w państwach zachodnich jest porównywalna do tej za czasów Związku Radzieckiego. A co do zatrzymania naszego rodaka - to typowa rosyjska prowokacja, mająca zapewne usprawiedliwić powzięte na Kremlu plany.
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje