Dorn o PiS: Pycha kroczy przed upadkiem. Do wyborów jeszcze dwa lata

Dwa sondaże, w których PiS wygrał z PO, to za mało, by robić przymiarki do rządzenia. - Pycha kroczy przed upadkiem - przestrzegał w TOK FM Ludwik Dorn. Były polityk PiS, dziś w Solidarnej Polsce, zwrócił uwagę, że przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego jest bardzo mała. - To 2-3 proc., a w normalnych warunkach powinno być 6-10 proc. - uważa.
Prawo i Sprawiedliwość widzi się już w roli partii rządzącej. Ostatnie sondaże - CBOS i TNS Polska - bardzo poprawiły humory polityków tej partii.

Ale były działacz PiS-u - Ludwik Dorn - przestrzega swoich dawnych kolegów i koleżanki. - W PiS panuje nastrój triumfalizmu. Ale pycha kroczy przed upadkiem - mówił w "Poranku Radia TOK FM.

Jego zdaniem partia Jarosława Kaczyńskiego powinna też pamiętać, że do wyborów zostało jeszcze sporo czasu.

Rząd słabiutki. Ale opozycja nadal niezbyt silna

Ludwik Dorn zwrócił też uwagę, że PiS ma w sumie niewielką przewagę nad PO. I to w sytuacji, kiedy rząd zbiera cięgi. - Ta przewaga to 2-3 proc. - a przecież z szafy wypadają trupy i premier jest cokolwiek nimi przygnieciony. Normalnie taka przewaga wynosiłaby 6-10 proc. Ale z jakiegoś powodu nie ma większego przepływu wyborców do Prawa i Sprawiedliwości.

Oczywiście opozycji może pomóc trudna sytuacja rządu. Bo - jak przypominał Dorn - pierwsza fala kryzysu nie dotknęła Polski, ale teraz nie jest już tak dobrze. - Wkroczyliśmy w okres, kiedy mamy niepomyślne wiatry, pełno mielizn i raf. A pan premier się gubi, kiedy nie można halsować i przechwalać się, że nie ma drugiego takiego kapitana jak ja.

Mimo krytycznej oceny polityk Solidarnej Polski nie szykuje się na przedterminowe wybory. - Nie widzę przesłanek, które sprawiłyby, żeby ten rząd nie dotrwał do końca kadencji - stwierdził w TOK FM.

Więcej o:
Komentarze (13)
Dorn o PiS: Pycha kroczy przed upadkiem. Do wyborów jeszcze dwa lata
Zaloguj się
 • uzdek99

  Oceniono 3 razy 3

  cos dornowaty o tym wie ... To najlepszy przyklad takiego upadku ...do piekla bydlaku... Apage ....

 • caritas2013

  Oceniono 2 razy -2

  Czy w Polsce można coś zmienić na lepsze?
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

 • 7ogamihcra

  Oceniono 8 razy 6

  Prawie Sprawiedliwość i wszelkie od niego odchody...równo goowno warte.

 • unnabujp

  Oceniono 4 razy 2

  "Trzeci blizniak" powinien bardziej interesowac sie swoim, pozalowania godnym, ugrupowaniem kanapowym i jego perspektywami. Ciekawe czy przed wyborami znowu cedzie chcial sie przykleic do "blizniaka pierwszego" i czy ten mu na to pozwoli.

 • 2jan5

  Oceniono 8 razy 6

  Pisowcy jak sępy gromadzą się myśląc,że mają zdobycz tylko nie wiedzą,że od tego można dostać niestrawności.

 • moro01

  Oceniono 5 razy -1

  Pijaczek zazdrości.

 • jamj

  Oceniono 8 razy 2

  Odkąd Dorn wyPiSdził z PiS-u jakoś dziwnie wszystko widzi inaczej Ciekawe, czy też przestał chlać i korzystać z usług panienek w stylu Marianny Rokity, seksualnej rekordzistki świata. Jak tam Ludwiku, oddałeś jej te komputery, które kazałeś skonfiskować będąc ministrem spraw wewnętrznych, bo bałeś się, że cię utrwaliła w kompromitujących sytuacjach?

 • chi_neng1

  Oceniono 13 razy 11

  Milo uslyszec, gdy ktos "z przeciwnej strony bariery" wyraza tego rodzaju opinie o sytuacji politycznej w kraju.

  A mialo sie wrazenie, w ubieglym tygodniu, ze juz jest po wyborach i ze partia smolenska przejela wladze .

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 22

  Żadna nowość przecież cały czas myśli że rządzi , mówią do niego panie premierze , ochroniarzy mu zafundowali więcej jak prezydentowi , limuzynami go wożą , tylko ten Tusk poleceń nie chce wykonywać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX