PiS: Pora na zmiany w kierownictwie partii

22.05.2013 07:29
Jarosław Kaczyński, Adam Hofman

Jarosław Kaczyński, Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Po czerwcowym kongresie Prawa i Sprawiedliwości dojdzie do zmian w kierownictwie partii; w komitecie politycznym mogą pojawić się nowe twarze, m.in. Antoni Macierewicz. Nie spodziewamy się jednak radykalnych zmian - mówią politycy PiS.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował, że podczas czerwcowego kongresu partii zaproponuje zmianę w statucie, polegającą na skróceniu o rok upływających w 2014 kadencji władz Prawa i Sprawiedliwości. Kongres wybierze prezesa i 120 członków rady politycznej. Nikt w partii nie wyobraża sobie, aby prezesem nie pozostał nadal Kaczyński. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie miał kontrkandydata w wyborach na szefa ugrupowania.

Nowo wybrana rada zbierze się w ciągu trzech miesięcy od kongresu. Do jej kompetencji należy wybór i odwoływanie, na wniosek prezesa PiS, wiceprezesów partii, przewodniczącego komitetu wykonawczego, skarbnika PiS i członków komitetu politycznego.

Z kierownictwa partii Joachim Brudziński pozostanie szefem komitetu wykonawczego, a Stanisław Kostrzewski skarbnikiem. Zmiany będą dotyczyć komitetu politycznego, w którym zasiada obecnie 29 polityków i funkcji wiceprezesów, których jest teraz trzech. - Uważam obecny kształt komitetu za optymalny. Bardzo dobrze się w tym kręgu pracuje. Jest szczelny, a wcześniej różnie z tym bywało - Brudziński. Nie wykluczył jednak, że mimo to możliwe są zmiany w komitecie albo w prezydium partii.

"Drużyny, która wygrywa, się nie przemeblowuje"

Dopytywany, czy we władzach mógłby znaleźć się Macierewicz, kierujący pracami parlamentarnego zespołu smoleńskiego, powiedział: "Według mojej oceny jego wejście do ścisłego kierownictwa partii byłoby wzmocnieniem. Jeżeli taki wniosek padnie, podniosę za nim rękę". - Personalia to zawsze była kompetencja prezesa, który konsultuje z nami kandydatury. Nie było jeszcze rozmowy na ten temat - powiedział z kolei zasiadający w komitecie Karol Karski.

Dużych zmian nie spodziewa się europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - Wygrywamy w sondażach. Drużyny, która wygrywa, się nie przemeblowuje. Trener Kaczyński nie będzie więc pewnie specjalnie wymieniał piłkarzy. Skład jest stabilny, ale oczywiście jakieś zmiany mogą być, mamy szeroką ławkę rezerwowych - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (81)
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 128 razy 112

  "Drużyny, która wygrywa, się nie przemeblowuje"
  =====================================
  Czyżby PiS wygrał a lotto, bo o innej wygranej kaczystów od wielu lat nie słyszałem. No, chyba, że chodzi o "zwycięstwa moralne"....

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 91 razy 79

  Karol Melex- Karski udziela wypowiedzi !
  To wspaniale wydarzenie!

 • chi_neng1

  Oceniono 73 razy 61

  Wiecej helu !!!

  Poziom odurzenia amokiem smolenskim nalezy podwyzszyc, jako, ze owa "druzyna dobrze grajaca", juz wygrala przyszle wybory.

 • chi_neng1

  Oceniono 65 razy 59

  Rekomenduje zamowienie nowych kaftanow bezpieczenstwa dla calej druzyny, w zwiazku z przyjeciem tak explozywnego, nowego "czlonka" do kierownictwa partii.

 • fakiba

  Oceniono 64 razy 56

  Będą wybory w pisie a głosujący będą mieli do wyboru chcesz albo musisz zagłosować na Jarka

 • czarnaowca.3

  Oceniono 48 razy 44

  taaaaa...wygrali w bambuko ? czy w prałata....???

 • kalebas

  Oceniono 51 razy 25

  "Drużyny, która wygrywa, się nie przemeblowuje"

  1. Po polsku pisze się: drużyny, która wygrywa, nie przemeblowuje się.
  2. Skąd cudzysłów ? Czy to jest cytat ? W takim razie czyj ?

  Grunt to na maturze pokolorować drwala !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane