PiS: Pora na zmiany w kierownictwie partii

22.05.2013 07:29
Jarosław Kaczyński, Adam Hofman

Jarosław Kaczyński, Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Po czerwcowym kongresie Prawa i Sprawiedliwości dojdzie do zmian w kierownictwie partii; w komitecie politycznym mogą pojawić się nowe twarze, m.in. Antoni Macierewicz. Nie spodziewamy się jednak radykalnych zmian - mówią politycy PiS.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował, że podczas czerwcowego kongresu partii zaproponuje zmianę w statucie, polegającą na skróceniu o rok upływających w 2014 kadencji władz Prawa i Sprawiedliwości. Kongres wybierze prezesa i 120 członków rady politycznej. Nikt w partii nie wyobraża sobie, aby prezesem nie pozostał nadal Kaczyński. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie miał kontrkandydata w wyborach na szefa ugrupowania.

Nowo wybrana rada zbierze się w ciągu trzech miesięcy od kongresu. Do jej kompetencji należy wybór i odwoływanie, na wniosek prezesa PiS, wiceprezesów partii, przewodniczącego komitetu wykonawczego, skarbnika PiS i członków komitetu politycznego.

Z kierownictwa partii Joachim Brudziński pozostanie szefem komitetu wykonawczego, a Stanisław Kostrzewski skarbnikiem. Zmiany będą dotyczyć komitetu politycznego, w którym zasiada obecnie 29 polityków i funkcji wiceprezesów, których jest teraz trzech. - Uważam obecny kształt komitetu za optymalny. Bardzo dobrze się w tym kręgu pracuje. Jest szczelny, a wcześniej różnie z tym bywało - Brudziński. Nie wykluczył jednak, że mimo to możliwe są zmiany w komitecie albo w prezydium partii.

"Drużyny, która wygrywa, się nie przemeblowuje"

Dopytywany, czy we władzach mógłby znaleźć się Macierewicz, kierujący pracami parlamentarnego zespołu smoleńskiego, powiedział: "Według mojej oceny jego wejście do ścisłego kierownictwa partii byłoby wzmocnieniem. Jeżeli taki wniosek padnie, podniosę za nim rękę". - Personalia to zawsze była kompetencja prezesa, który konsultuje z nami kandydatury. Nie było jeszcze rozmowy na ten temat - powiedział z kolei zasiadający w komitecie Karol Karski.

Dużych zmian nie spodziewa się europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - Wygrywamy w sondażach. Drużyny, która wygrywa, się nie przemeblowuje. Trener Kaczyński nie będzie więc pewnie specjalnie wymieniał piłkarzy. Skład jest stabilny, ale oczywiście jakieś zmiany mogą być, mamy szeroką ławkę rezerwowych - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (81)
PiS: Pora na zmiany w kierownictwie partii
Zaloguj się
 • cambrone

  0

  NARESZCIE!!! Pomnik śp.prezydenta w każdej wsi,ulice jego imienia w każdym mieście,trzy miliony mieszkań dla każdego,trzy lekcje religii dziennie od przedszkola i praca do czterdziestego roku życia a potem wakacje w Licheniu i tak można długo....

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 1 raz 1

  Panie prezesie. Prosimy o więcej nowych twarzy takich jak Macierewicz.

 • ziutka333

  Oceniono 2 razy 2

  Nowe twarze czyżby Brudziński i Hofman mieli skierowanie na operację plastyczne swoich facjat.Żeby robili to najlepsi chirurdzy plastyczni to z osła rumaka nie stworzą

 • klara551

  Oceniono 2 razy 2

  A w co ,albo w czym PiS ostatnio wygrał? Wszyscy drżycie żeby prezes któregoś z was nie odstawił od cycka . Sondaże jakie są każdy widzi i każdy myślący wie że wybory są cezurą. Jak na razie tylko PO udało się po raz drugi z rzędu wygrać wybory.Reszta czyli wy wygraliście i polegliście w połowie kadencji,SLD z Millerem ,czy AWS byli jedna kadencję.PSL nawet rządu nie zdołał utworzyć. Jeżeli sadzicie,że na bezrybiu i rak ryba/PiS/ to się możecie bardzo rozczarować.

 • dreamdre

  Oceniono 4 razy 4

  Tak, najwyższa pora na zmiany.
  Teraz Prezesem dla odmiany zostanie Prezes

 • stachkaz47

  Oceniono 1 raz 1

  Ricardo Czarnecki ogłosił że PiS wygrał już przyszłe wybory.
  Trener Kaczyński -ześmiałem się jak pszczoła.

 • dorjan52

  Oceniono 1 raz 1

  Macierewicz,Pawłowicz i inne piSSopatyczne indywidua mają twarz?Jednak ludzkość jest wstrętna.

 • cleryka

  Oceniono 2 razy 2

  129 osobowy skład Prezydium partii! Jak w PZPR,tylko tam było 3 mln. członków,a w tej 800 tys..Najważniejsze,że jest prezydium szczelne,bo różnie bywało...powiedział pierwszy bezszczelny obok Hofmana..Brudziński.

 • pelikannet

  Oceniono 5 razy -3

  Chlystki I najemnicy, zlodzieje I manipulatorzy - BOJCIE SIE !!! was czas dobiega konca - rzady w Polsce przejmie PiS i wreszcie zapanuje prawo I sprawiedliwosc.
  Jest nadzieja, ze resztki Polski I polskosci zostana uratowane.
  Jest nadzieja, ze ziemia Polakow nie bedzie wyprzedawana cwaniaczkom - slupom najemnym.
  Jest nadzieja, ze Polacy zachowaja chociaz wlasna walute - JEST NADZIEJA !!!
  Jest nadzieja, ze Polska bedzie dla Polakow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje