Macierewicz: 24 świadectwa świadczące o eksplozji. Rosyjski Disneyland

21.05.2013 14:26
Maciej Lasek, Antoni Macierewicz

Maciej Lasek, Antoni Macierewicz (Fot. Anna Jarecka, Sławomir Kamiński / AG)

- Przyczyny przedstawione przez zespół Laska to jest skrajna rosyjska wersja atakująca polskich pilotów i powtórzenie ataku na generała Błasika. To historie z rosyjskiego Disneylandu - stwierdził poseł PiS Antoni Macierewicz po wystąpieniu zespołu szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Macieja Laska. Dodał, że jego zespół zgromadził 24 świadectwa mówiące o "zjawiskach świadczących o eksplozji".
Szef parlamentarnego zespołu smoleńskiego Antoni Macierewicz uważa, że wtorkowa konferencja zespołu Macieja Laska była pełna kłamstw, a zespół skupił się na winie polskich pilotów, powtarzając tezy rosyjskiej propagandy - mówił.

Macierewicz zarzucił Laskowi, że "wychodzi i powtarza kłamstwa", "opowiada złośliwą fikcję, która ma upokorzyć rozum". - To, z czym się zapoznaliśmy, było pełne po prostu nieprawd, po prostu kłamstw takich, które mogą osłupić normalnego człowieka, niemającego dostępu do źródeł - powiedział Macierewicz na konferencji w Sejmie, odnosząc się do konferencji członków zespołu przy KPRM pod kierownictwem Macieja Laska.

Antoni Macierewicz stwierdził ponadto, że w zespole Macieja Laska "nie ma naukowców". - Tam nie ma żadnych ekspertów i żadnych naukowców. To są ludzie, którzy może latają na samolotach, pan Lasek zdaje się na szybowcach - powiedział. Podkreślił jednocześnie, że jego zespół składa się z wybitnych ekspertów.

"Kadłub wywinięty na zewnątrz"

Polityk PiS zaznaczył, że jego zespół zgromadził 24 świadectwa mówiące o "zjawiskach świadczących o eksplozji". - Zaprzeczanie temu jest czymś niesłychanym - ocenił. Zdaniem Macierewicza, o eksplozji świadczą sfotografowane elementy kadłuba, które są wywinięte na zewnątrz, a ich środek jest "absolutnie spustoszony".

Powoływał się również na zdjęcia satelitarne z miejsca katastrofy. Rozmieszczenie szczątków - według Macierewicza - jest charakterystyczne dla eksplozji. - Większe części są na zewnątrz, a tysiące małych części wewnątrz - uzasadniał. Zwrócił też uwagę, że gdyby samolot uderzył w ziemię, na miejscu katastrofy pojawiłby się krater, a nie tylko bruzdy.

- Pan Lasek powtórzył raz jeszcze bajkę o samolocie lecącym do góry nogami, który uderzył w ziemię statecznikiem i końcówką skrzydła.

Ten statecznik i końcówka odpadły 70 metrów wcześniej i 150 metrów wcześniej (...). To są historie jakiegoś rosyjskiego Disneylandu, to są największe krasnoludki na świecie" - powiedział.

"Atak na polskich pilotów"

Macierewicz ubolewał, że komisja Laska "skupiła się na winie polskich pilotów". - Łatwo zauważyć, że pan Lasek i jego eksperci skupili się wyłącznie na winie polskich pilotów i generała Błasika. Muszę powiedzieć, że w tak czystej postaci atak na polskich pilotów i generała Błasika nie zdarzał się już dawno - stwierdził.

I zaznaczył: - W całym opisie tragedii przedstawionej przez zespół pana Laska nie było ani słowa o odpowiedzialności Rosjan. Na przykład generała Benediktowa, który w Moskwie wydawał nieustannie polecenia. I to wprost: "Masz zejść do 100 metrów i nie ma dyskusji". Żadnego z tych punktów nie było w dzisiejszym przedstawieniu przyczyn tragedii smoleńskiej - powtarzał.

"Raport Millera broni się sam"

Dzisiaj członkowie utworzonego w kwietniu zespołu do spraw wyjaśniania opinii publicznej przyczyn i okoliczności katastrofy smoleńskiej podczas pierwszej konferencji prasowej odnieśli się do teorii alternatywnych na temat katastrofy, które pojawiły się już po opublikowaniu raportu komisji Millera.

- Raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej broni się sam; wśród ekspertów i osób zajmujących się lotnictwem nie ma wątpliwości na temat katastrofy - ocenili we wtorek członkowie zespołu przy KPRM pod kierownictwem Macieja Laska.

Zobacz także
Komentarze (525)
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 860 razy 802

  Przypominam, że ani prokuratura, ani tzw. zespół parlamentarny, nie wykluczyły udziału posła Macierewicza w zamachu! Więc mamy tu prawdopodobnego podejrzanego, który wszystko opowie, bo się broni!

 • fakiba

  Oceniono 622 razy 580

  No właśnie panie Macierewicz mieli pozwolenie na zejście do 100 metrów i ani centymetra niżej to jakim prawem zeszli tak nisko że drzewa kosili

 • chi_neng1

  Oceniono 438 razy 400

  "Muszę powiedzieć, że w tak czystej postaci atak na polskich pilotów i generała Błasika nie zdarzał się już dawno" powiedzial Macierewicz.

  Musze powiedziec, ze atak zespolu Macierwicza z syndromem Macierwicza, na rapport komisji MIllera, a jeszcze bardziej na najwyzsze wladze Polski, nie mowiac juz o tym ostatnim, na zespol Laska, jest codzienny i nieustajacy od 3 lat.

  "Antoni Macierewicz stwierdził, że w zespole Macieja Laska "nie ma naukowców". - Tam nie ma żadnych ekspertów i żadnych naukowców. To są ludzie, którzy może latają na samolotach, pan Lasek zdaje się na szybowcach".

  Naromiast caly zespol Macierewicza, bez wyjatkow, z nim samym na czele, jest porazony syndromem Macierewicza, ktory powinien byc zaklasyfikowany jako nowa diagnoza choroby psychicznej w dziedzinie psychiatrii.

  Brawo komisja Laska. Tak trzymac! Kuc zelazo, poki gorace !

 • fakiba

  Oceniono 405 razy 367

  Czy Antek ma jakiś dowód na to że Błasika w kabinie pilotów nie było bo jak dotychczas jakoś go nie przedstawił

 • jerjar

  Oceniono 331 razy 315

  Przeor Antoni oraz Towarzystwo Fizyki Ezoterycznej "Cichy Wybuch a nawet Dwa" z całego serca zaprasza za spotkanie noworoczne. Niech nadchodzący rok 1481 będzie szczęśliwy dla naszego Zgromadzenia i niech święty ogień spali nareszcie na stosie heretyków i niewiernych.

 • dreamdre

  Oceniono 261 razy 247

  Hmm, a sądziłem, że może być tylko prawdziwa wersja i nie prawdziwa - a tu okazuje się, że może być też i "rosyjska", i wersja Macierewicza - a zapewne też i wersja Gmyza, Hofmana, Błaszczaka .. itp itd

 • katolik_polski1

  Oceniono 274 razy 236

  Nie wyjasnil jeszcze dwoch kwestii .
  Jaki jest wplyw wojen napoleonskich na skazenie kadluba materialami wybuchowymi ?
  I ile trotylu zawiera polska kielbasa ?

 • z-zimny

  Oceniono 225 razy 197

  Tu dopiero eksperci, Antek kituje ile wlezie bo do władzy, nie ma żadnych dowodów tylko coraz nowsze durniejsze teorie, a oni i tak to łykają.jak młode pelikany.
  Lemingi i pelikany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane