Wróbel: Kocham Lecha Wałęsę! Ale... Albo uznamy, że to zdziwaczały piernik, albo stanie przed sądem za swoje słowa

Jan Wróbel poruszony atakiem Lecha Wałęsy na Bogdana Borusewicza. - Kocham Wałęsę! Ale miłość nie oznacza, że wobec kogoś obowiązują niższe standardy - mówił gospodarz "Poranka Radia TOK FM". Wg Wróbla "albo uznamy, że Wałęsa to zdziwaczały piernik, którego słowa w ogóle nie mają sensu. I nigdy nie będziemy ich cytować". - Albo niech normalnie stanie przed sądem i się tłumaczy z tego, że mu się wymsknęło - zaproponował.
Celem ataków Lecha Wałęsy stali się Henryka Krzywonos i Bogdan Borusewicz. Były prezydent zaproponował nawet, żeby wziąć się za sprawdzanie przeszłości współtwórcy Wolnych Związków Zawodowych, a dziś marszałka Senatu. "Prowokator? Agent czyiś?" - pytał Wałęsa w TVN24.

- Jeżeli laureat Pokojowej Nagrody Nobla, legenda "Solidarności", mówi o kimś "a bo ja wiem, może on był agentem?" to ma inną wagę, niżby ktoś na ulicy powiedziałby "no oni wszyscy tam byli agentami!". Odpowiedzialność za słowa byłego prezydenta jest większa - komentował Jan Wróbel w "Poranku Radia TOK FM", wyraźnie poruszony atakiem Wałęsy.

- Albo więc uznamy, że Lech Wałęsa to już zdziwaczały piernik, którego słowa w ogóle nie mają sensu. i nigdy nie będziemy ich cytować oraz używać na poparcie np. PO i żadnej redakcji. Albo normalnie stanie przed sądem. I niech tam się tłumaczy z tego, że mu się jakoś tam wymsknęło. I że uważa Bogdana Borusewicza za bohatera wspólnej walki, przeprasza za te słowa. A na dowód, że mu przykro ofiarowuje 100 tys. zł na przedszkole integracyjne. Kocham Lecha Wałęsę! Ale miłość nie oznacza, że wobec kogoś obowiązują niższe standardy - mówił publicysta i dodawał otuchy Borusewiczowi, skandując "Bogdan, Bogdan trzymaj się!".

Czy Borusewicz zdecyduje się na proces?

Marszałek Borusewicz do tej pory w żadne sposób nie zareagował na atak Lecha Wałęsy. Ale zdaniem Piotra Pytlakowskiego nie ma co liczyć, że zdecyduje się na pozew przeciwko byłemu prezydentowi. - Jaki jest Wałęsa, to każdy wie. Legenda też się kruszy. A ostatnio Wałęsa ma wysyp takich wypowiedzi. Myślę, że u niego język wyprzedza głowę - tak publicysta "Polityki" komentował kontrowersyjne wypowiedzi Lecha Wałęsy.

Borusewicz upomniał się o wietnamskich opozycjonistów. "Możecie poszerzyć obszar swobód obywatelskich"

Więcej o:
Komentarze (19)
Wróbel: Kocham Lecha Wałęsę! Ale... Albo uznamy, że to zdziwaczały piernik, albo stanie przed sądem za swoje słowa
Zaloguj się
 • philosophe

  Oceniono 2 razy 0

  Styl godny zdegenerowanego bezmozgowia, wychowanego w PRL ! U wszystkich ! U Walesow, Wrobli, Michnikow, Srod i calej reszty polskiego oszolomstwa. Brak wolnych mediow i troski o pielegnacje wysokich standardow moralnych i jezykowych zrobil swoje. Przyzwoici ludzie powyjezdzali, albo ta banda, stojaca u wladzy ich nie dopuszcza do glosu (np.Ziobro).

 • kuma1

  Oceniono 5 razy -1

  Gó...arze i zasmarkańcy, którzy korzystają z trudów i wyrzeczeń wielu oddanych Polsce obywateli nie powinni zabierać głosu w sprawach dotyczących osobiście uczestników walki. Wróbelek powinien sobie ćwierkać u babci na podwórku i chwalić to ,że może ćwierkać jak chce i to za sprawą wszystkich tych o których bezczelnie zabiera głos. Ohyda etyki obecnego pseudo dziennikarstwa , z słowami miłości na ustach , wbijają nóż w plecy.

 • praw-dzic

  Oceniono 7 razy -1

  TEN WRÓBEL TO NIE JEST DOBRYM DZIENNIKARZEM . BARDZIEJ ZAWZIĘTY JAK NA RZETELNEGO DZIENIKARZA . PAMIĘTAM JEGO POCZĄTKI ,MAŁY ZAŁGANY KURDUPEL OPRÓŻNIAJĄCY WSZYSTKO CO JEST NA STOLE. I TA JEGO SZKOŁA ,PAMIĘTAM JĄ JOKO KUŻNIĘ SOCJALIZMU-DEMOKRATYCZNEGO . ZASTANIAWIAM SIĘ JAKIM ZAUFANYM CZŁOWIEKIEM MUSIAŁ BYĆ WRÓBEL WOBEC MILLERA JEŚLI ZOSTAŁ DYREKTOREM TEGO PARTYJNEGO PRZYBYTKU.

 • czak192

  Oceniono 4 razy 2

  To już nawet nie jest śmieszne, jest żałosne. Woda sodowa wylewa się Wałęsie uszami, żenada!
  wackiemososne.blogspot.com/2013/05/panie-bezmozgowcy-i-agenci-mowia-ze.html

 • maxmex

  Oceniono 2 razy 0

  Nagroda złotego Ferdasa za zasługi

 • wkoz1

  Oceniono 6 razy 0

  jaki walesa, jaki borusewicz.. wszyscy swiadomie ignoruja sprawcza i kierownicza role jarka zawsze dziewicy w obaleniu komunizmu.. i prosze tego nie robic bo sie poplacze..

 • jamj

  Oceniono 7 razy 1

  Kiedyś mówił i robił wg wskazań doradców i jakoś mu to wychodziło. Teraz nikt mądry mu nie doradza, ani nim nie kieruje, więc już na całego jest "za, a nawet przeciw"..

 • harimau666

  Oceniono 13 razy 9

  nie ma takiego Nobla,który ukryłby głębiej słomę w gumofilcach...
  no ,niema...

 • leo2rys2

  Oceniono 12 razy -4

  Idole lemingów obrzucają się błotem aż miło popatrzeć!.TAK WŁAŚNIE WYGLĄDA ELYTA (NIE ELITA) PLATFORMERSKA!.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX