Graś: Jak ktoś chce zostać szefem PO, to niech powie

21.05.2013 09:00
Paweł Graś

Paweł Graś (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Rzecznik rządu Paweł Graś uważa, że potencjalni kandydaci na stanowisko szefa PO powinni szybko ogłosić swoją decyzję o ewentualnym starcie w tych wyborach. Jak ocenił, wówczas "wszystko byłoby jasne".
Startu w jesiennych wyborach przewodniczącego PO nie wykluczają: wiceszef PO Grzegorz Schetyna i b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

"Schetyna i Gowin powinni teraz ogłosić decyzję"

- Czekamy na ich deklarację, na razie zapowiadają, że kiedyś takie deklaracje złożą. Byłoby dużo prościej, gdyby te deklaracje padły wcześniej, bo wtedy byłoby wszystko jasne, wiadomo by było, na czym stoimy - powiedział Graś w TVP Info, pytany o kandydatury Schetyny i Gowina na funkcję szefa PO. Dopytywany, czy Schetyna i Gowin powinni już teraz ogłosić swoją decyzję w sprawie kandydowania, rzecznik rządu powiedział: "Myślę, że tak, jeśli ktoś ma rzeczywiście ambicję, żeby ubiegać się o szefostwo Platformy, to powinien z otwartą przyłbicą stanąć i powiedzieć: "tak, mam taką, a nie inną wizję, mam takie pomysły, chcę z tymi pomysłami iść do wyborów, zwrócić się do delegatów i walczyć o swoją pozycję".

"Będziemy analizować przegrane w samorządach"

Premier Donald Tusk na razie jako jedyny polityk PO ogłosił swój start w wyborach na szefa partii w 2014 roku. Schetyna zapowiedział, że decyzję, czy wystartuje, podejmie na jesieni. Gowin powiedział, że wkrótce poinformuje o swoich planach.

- Działacze Platformy na różnych szczeblach budują swoją pozycję, walczą o zwolenników, czasem starają się wbić szpilę w jakiegoś swojego przeciwnika, to są normalne działania, nie mają większego wpływu na funkcjonowanie partii jako całości - ocenił Graś.

Rzecznik rządu poinformował też, że w najbliższych dniach odbędzie się specjalne posiedzenie zarządu PO, poświęcone m.in. ostatnim przegranym przez Platformę wyborom lokalnym. Chodzi o przegrane przez PO: wybory uzupełniające do Senatu w Rybniku, referendum w Elblągu i przedterminowe wybory burmistrza i rady miejskiej Żagania.

- Każdy z tych przypadków będziemy osobno omawiać - zapowiedział Graś.

Zobacz także
Komentarze (62)
Graś: Jak ktoś chce zostać szefem PO, to niech powie
Zaloguj się
 • towarzysz.dyrektor

  0

  Marzy mu sie miotła. To były czasy ...

 • karolszokal

  Oceniono 2 razy 2

  Smutne oczy przepełnione tęsknotą za rozumem.

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 1

  Ja chce...mnie wez, mnie wybierz ... Albo zalatw POsade ciecia w domu jakiegos niemca bitte... Bede POdlewal kwiaty,POsprzatam garaz, zamiatal POdworko ... herr graSS hilfe....

 • el_bigos

  Oceniono 2 razy 2

  Nienawidze tego bezczelnego gnoja.

 • dyskootantka

  Oceniono 3 razy -1

  Ale tu mobilizacja pisiaków! I tak wam biedulki nic to nie da! Minusujcie sobie do woli, zapluwajcie się, Kaczor i tak jest tylko Kaczorem. Niechlujnym, bezzębnym, chciwym i żądnym władzy.

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 3 razy 3

  .
  Platfusy juz dawno zapomialy o tym, ze Panstwo Polskie to nie partia PO. Wiec jest jak jest.
  ,
  Ten debil powyzej jest rzecznikiem rzadu polskiego nie partyjným kacykiem typu Urban z PZPR.
  Ma zaplacone za to aby w godzinach pracy gadal o sprawach rzadu. Partyjne ruchawki niech sobie zostawi na prywatny wieczor.
  .
  Raz po raz robi z siebie idiote, to przed kamerami cenzuruje dziennikarstwo, to przywoluje do porzadku platfusiarskie sitwy.
  To nie jego robota, jest oficjalnie rzecznikiem rzadu RP mimo, ze najemnik rudego.
  .

 • dragon52

  Oceniono 6 razy 0

  zauważyłem że od jakiegoś czasu pisiorstwo zaatakowało wszystkie fora w internecie teraz już wiem gdzie idzie publiczna kasa przeznaczona na partie polityczne u pisiorów .

 • moro01

  Oceniono 1 raz 1

  Ja chcę zostać.

 • matitalolo

  Oceniono 2 razy 0

  Jeszcze się niczego nie nauczyliście, głąby ? Wałęsa i jego ekipa oraz wszyscy pozostali styropianowcy robili wszystko aby władzę przejął Kwacho i jego grupa postkomuchów. AWS-tow.wzajemnej adoracji, cudów dokonywali, aby grupą trzymającą władzę zostali towarzysze Milera.Kolejno, towarzysze diełali wsio, aby do koryta dostały się oświecone Kaczory i ich patriotyczne dwory bizantyjskie.Wy tworzycie apogeum tej historii w pigułce. Pycha, zarozumialstwo, kolesiostwo, nepotyzm, złodziejstwo,kombinatorstwo, cwaniactwo, prywata,....etc. etc., którymi się posługujecie, popycha do tronu samodzierżcy Jarosława z jego bizancjum. No może , władzy z pomocą tow. Leszka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje