Graś: Jak ktoś chce zostać szefem PO, to niech powie

21.05.2013 09:00
Paweł Graś

Paweł Graś (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Rzecznik rządu Paweł Graś uważa, że potencjalni kandydaci na stanowisko szefa PO powinni szybko ogłosić swoją decyzję o ewentualnym starcie w tych wyborach. Jak ocenił, wówczas "wszystko byłoby jasne".
Startu w jesiennych wyborach przewodniczącego PO nie wykluczają: wiceszef PO Grzegorz Schetyna i b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

"Schetyna i Gowin powinni teraz ogłosić decyzję"

- Czekamy na ich deklarację, na razie zapowiadają, że kiedyś takie deklaracje złożą. Byłoby dużo prościej, gdyby te deklaracje padły wcześniej, bo wtedy byłoby wszystko jasne, wiadomo by było, na czym stoimy - powiedział Graś w TVP Info, pytany o kandydatury Schetyny i Gowina na funkcję szefa PO. Dopytywany, czy Schetyna i Gowin powinni już teraz ogłosić swoją decyzję w sprawie kandydowania, rzecznik rządu powiedział: "Myślę, że tak, jeśli ktoś ma rzeczywiście ambicję, żeby ubiegać się o szefostwo Platformy, to powinien z otwartą przyłbicą stanąć i powiedzieć: "tak, mam taką, a nie inną wizję, mam takie pomysły, chcę z tymi pomysłami iść do wyborów, zwrócić się do delegatów i walczyć o swoją pozycję".

"Będziemy analizować przegrane w samorządach"

Premier Donald Tusk na razie jako jedyny polityk PO ogłosił swój start w wyborach na szefa partii w 2014 roku. Schetyna zapowiedział, że decyzję, czy wystartuje, podejmie na jesieni. Gowin powiedział, że wkrótce poinformuje o swoich planach.

- Działacze Platformy na różnych szczeblach budują swoją pozycję, walczą o zwolenników, czasem starają się wbić szpilę w jakiegoś swojego przeciwnika, to są normalne działania, nie mają większego wpływu na funkcjonowanie partii jako całości - ocenił Graś.

Rzecznik rządu poinformował też, że w najbliższych dniach odbędzie się specjalne posiedzenie zarządu PO, poświęcone m.in. ostatnim przegranym przez Platformę wyborom lokalnym. Chodzi o przegrane przez PO: wybory uzupełniające do Senatu w Rybniku, referendum w Elblągu i przedterminowe wybory burmistrza i rady miejskiej Żagania.

- Każdy z tych przypadków będziemy osobno omawiać - zapowiedział Graś.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (62)
Zaloguj się
 • swan_ganz

  Oceniono 69 razy 39

  skoro pan p. Graś prosi to wstaję i mówię; ja chcę rządzić Platformą...
  Taką wam reformę zrobię, zę nawet smród po was nie pozostanie... Jak się panu podoba taki program p. Graś?

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 65 razy 31

  Graś jedynym kandydatem na ciecia.

 • milorex10

  Oceniono 62 razy 30

  Tusk jest mistrzem w partyjnych zagrywkach, w uzależnianiu ludzi od siebie i ich usuwaniu. To prawdziwy partyjny kacyk. Jeśli chodzi o stanowisko Premiera i skład rządu, to tutaj jest dyletantem, jak w większości jego ministrowie. Tusk uwielbia dyletantów na ministerialnych stanowiskach, gdyż na ich tle dobrze się prezentuje. Od 2007r. PO nie była przygotowana na przyjęcie władzy, tworzone rządy były przypadkowe i pijarowskie, i tak już zostało do dziś. Myślę, że dla obecnej rekonstrukcji rządu, Tusk weźmie na ministrów 10 nowych Much. Będzie nowy ubaw, ale chwilę potem już tylko bezradny płacz. Tusk to tylko partyjny kacyk. Mistrz trwania i utrwalania polskich patologii z ZUS i KRUS na czele. Premier bez żadnej wizji. Zwyczajny pieczeniarz.

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 45 razy 27

  Cieciu skosiłeś już POsesję u Niemca?

 • gniew7

  Oceniono 30 razy 24

  Tusk powinien wymienić Grasia. Jak najszybciej!

 • ccc-bbb

  Oceniono 43 razy 19

  Gaś - pozamiatałeś już u Niemca? Staraj się, staraj to może Niemiec w końcu zaproponuje cieciowi umowę o pracę:)

 • cena1309

  Oceniono 21 razy 17

  Mam nadzieję,że Premier,nie będzie jedynym kandydatem!

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 26 razy 14

  << Jak ocenił, wówczas "wszystko byłoby jasne". >>
  Jasne jak Sloneczko nasze umilowane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje