Strażnicy miejscy utknęli w fosie. Pomogła im policja

20.05.2013 21:12
Nasz czytelnik nagrał radiowóz straży zakopany w fosie Cytadeli. - Po co tam wjechali? - zastanawia się.
List czytelnika

Witam, oto co w niedzielę (19 maja) nagrałem w Parku Fosa przy Cytadeli w Warszawie mniej więcej na wysokości ul. L. Mierosławskiego (al. Wojska Polskiego). 

Mimo wyraźnego znaku zakazu wjazdu do parku dla samochodów, patrol straży miejskiej wjechał do parku, a następnie na trawnik i... zakopał się w nim. Patrol wjechał bez powodu, nie przeprowadzał żadnej interwencji... Przez dobre kilkanaście minut strażnicy usiłowali wyjechać, ryjąc przy okazji coraz głębsze ślady w trawniku. Wokół na kocach odpoczywało sporo osób, którym zdecydowanie hałas buksującego samochodu zaczął przeszkadzać. 

Po chwili dopiero zjawił się radiowóz policji i wyciągnął zakopanych strażników. Pytanie brzmi - jakim prawem straż miejska wjeżdża samochodem na teren parku, mimo że obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów?! Dlaczego leniwi strażnicy nie są w stanie przejść się kilku kroków.

Krzysztof Mich z Referatu Prasowego Straży Miejskiej:

- Czytelnicy "Gazety" nie muszą wiedzieć, jaki był cel wjazdu strażników do parku. Nie znają kontekstu naszych działań. Policja też nie informuje mieszkańców, gdy na klatce schodowej zjawia się 12 antyterrorystów. Być może dostaliśmy zlecenie interwencji. Może ktoś potrzebował pomocy i wezwał straż miejską. Nie umiem w tej chwili powiedzieć, jaki był powód wjazdu do parku. Proszę przesłać do nas pytania, a my to sprawdzimy. A znaki zakazu wjazdu nie dotyczą pojazdów służb w czasie wykonywania obowiązków.

Zobacz także
Komentarze (22)
Zaloguj się
 • mario-z

  Oceniono 71 razy 65

  Panie Mich czy wy myślicie ze wam wszystko wolno, niedługo będziecie tymi swoimi śmiesznymi radiowozikami do mieszkań ludziom wjeżdżali, normalnie jak SS.

 • zebolek

  Oceniono 61 razy 55

  Tak malutki a już ma zadatki na najwyższe stanowiska w kraju. Pierwsza cechę władzy już ma wyrobioną doskonale. AROGANCJA.
  Pochyl się nad sobą człowieku.
  Zobacz jak zachowują się wielcy np. tak często przez was wspominany JP2.
  Szkoda gadać. Matoł będzie zawsze matołem.

 • mario-z

  Oceniono 52 razy 50

  Ciekawe kto pokryje koszty renowacji trawnika? niestety takiej informacji już nie podał nam przemądrzały strażnik.

 • tomesio

  Oceniono 45 razy 39

  - Czytelnicy "Gazety" nie muszą wiedzieć, jaki był cel wjazdu strażników do parku. Nie znają kontekstu naszych działań.

  Typowa arogancja dla obecnego buractwa. Przypomina to styl Urbana z czasów PZPR.

 • sowa_46

  Oceniono 37 razy 35

  "...Być może dostaliśmy zlecenie interwencji. Może ktoś potrzebował pomocy i wezwał straż miejską."

  Jak donoszą wiarygodne źródła, strażnicy odebrali sygnał S.O.S. od górników pracujących 2km pod ziemią, problem w tym że górnicy pracowali na Śląsku a te jełopy nawet z geografii miały same pały.

 • 70irek

  Oceniono 25 razy 23

  Panie przemądrzały strażniku! idź łapać babcie handlarki bo to wam najlepiej wychodzi cholerne darmozjady. Może przypilnujecie aby właściciele sprzątali po swoich srających byle gdzie psach? Ta straż miejska to wielu ćwierćinteligentom uratowała życie bo gdzież by się podziali?

 • kermit.dolomit

  Oceniono 21 razy 19

  Należy rozwiązać formacje nieudaczników którzy byli za głupi na prace w Policji wiec trafili do SM

 • folwark_polski

  Oceniono 21 razy 19

  Mich lepiej byś milczał pamiętaj pasożycie że to forsy podatników łupionych przez rząd jesteście opłacani i nigdy o tym nie pamiętacie

 • prochdast

  Oceniono 25 razy 19

  zlikwidować para policje to narzędzie ucisku skierowane przeciwko obywatelom i UTRZYMYWANE przez społeczeństwo ......to sytuacja jak za komuny a PO popiera to !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje