CBA zawiadomiło prokuraturę ws. niegospodarności w PGE EJ1

20.05.2013 20:24
Storna PGE EJ1

Storna PGE EJ1 (Fot. Pgeej1.pl)

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach przez poprzedni zarząd spółki PEG EJ1 skierowało do prokuratury CBA. Biuro badało zamówienia publiczne, udzielane przez spółkę w latach 2010 i 2011.
Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, w trakcie kontroli weryfikowano zamówienia między innymi na zakup usługi "budowania i propagowania pozytywnych emocji związanych z planowanymi strategicznymi inwestycjami na obszarze Pomorza, w szczególności związanymi z energetyką jądrową".

W wyniku kontroli szef CBA Paweł Wojtunik skierował do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zawiadomienie dot. możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach przez osoby pełniące w okresie objętym kontrolą funkcję prezesa i wiceprezesa spółki - dodał Dobrzyński. Chodzi o możliwe nieprawidłowości w dwóch umowach na ponad 11 mln zł podpisanych w 2010 i 2011 r.

Od lipca 2012 r. spółka ma nowy zarząd. Jak poinformowała PGE EJ1, spółka nie zna treści zawiadomienia skierowanego do prokuratury przez CBA i wobec tego nie komentuje tych informacji. PGE EJ1 jest spółką celową Polskiej Grupy Energetycznej, która odpowiada za przygotowanie procesu inwestycyjnego oraz budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Zobacz także
Komentarze (201)
CBA zawiadomiło prokuraturę ws. niegospodarności w PGE EJ1
Zaloguj się
 • mielis

  0

  Nawet w CBA nie ma specjalistów tylko osoby przypadkowe. Najśmieszniejsze jest to, że będą musieli zamówić usługę w firmie specjalistycznej do stwierdzenia czy sugerowana przez nich "możliwość popełnienia przestępstwa" jest karalna czy normalnym procesem przed zrealizowaniem kontrowersyjnej inwestycji.

 • 3miastoorg

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem całej tej "AFERY"? Przecież chyba o to chodziło, żeby te kilkadziesiąt miliardów wydać i zarobić przy okazji. Po co ten cały program atomowy, skoro nic nie ma kapnąć?

 • mille666

  Oceniono 1 raz 1

  o to w tym wszystkim chodzi: kasa do kieszeni na nasz koszt

 • ksantypa_222

  Oceniono 2 razy 2

  "Świat według Kiepskich" - we Wrocławiu skradziono nowy kompletny pociąg! Po intensywnych działaniach policji pociąg został odnaleziony w punkcie skupu złomu w Białymstoku.
  Jeszcze elektrowni jądrowej nie wybudowali a już ją ukradli! Trzeba mieć odpowiednie jądra! Brawo i bis, bis!!!

 • costa3500

  Oceniono 2 razy 0

  A co na to ten cały Graś,może jak Nowak odda kogoś do sądu - złodzxieje

 • obrain

  Oceniono 1 raz 1

  Niemcy całkowicie(!) zamykają elektrownie atomowe do 2021roku a my w tym momencie startujemy. Ciekawe skąd mamy kasę? Kupimy starocie od niemców. Na miejscu CBA przeprowadziłbym surową kontrolę na terenie Pomorskiej Strefy Ekonomicznej w Sopocie która bezpośrednio powiązana jest jest z EJ1.

 • krynolinka

  Oceniono 2 razy 2

  Przeciętny obywatel ma 1600 złotych nie euro.. miesięcznie a jakieś 500 tysięcy żyje w tym naszym kraju jak w Wenezueli kasa kasa kasa 90 tysięcy na ochronę kogoś komu nawet ptak nie chciał by zafajdać czółka ale demokracja jest premier też lata kurde posrane ptaszyska

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 2

  Burki z Rzeszowa postanowili iść na całość i złupic pół Polski. To co dzieje się w biurach obsługi klienta w PGE woła o pomste do nieba. Nie dość, że najdroższy prąd, to obsługa pod psem (całkowity brak kontaktu klienta z firmą), a do tego "prognozy" zużycia prądu z sufitu - mocno zawyżone przez co klienci kredytuja PGE. Niech CBA zbada, co dzieje sie w tej firmie, bo te przekręcone 11 mln zł to może być tylko mały pikuś.

 • gregoson

  Oceniono 2 razy 2

  Następni kandydaci do pierdla wywodzący się z aws'iarskiej bandy styropianowych bojowników o wolność i demokrację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje