CBA zawiadomiło prokuraturę ws. niegospodarności w PGE EJ1

20.05.2013 20:24
Storna PGE EJ1

Storna PGE EJ1 (Fot. Pgeej1.pl)

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach przez poprzedni zarząd spółki PEG EJ1 skierowało do prokuratury CBA. Biuro badało zamówienia publiczne, udzielane przez spółkę w latach 2010 i 2011.
Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, w trakcie kontroli weryfikowano zamówienia między innymi na zakup usługi "budowania i propagowania pozytywnych emocji związanych z planowanymi strategicznymi inwestycjami na obszarze Pomorza, w szczególności związanymi z energetyką jądrową".

W wyniku kontroli szef CBA Paweł Wojtunik skierował do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zawiadomienie dot. możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach przez osoby pełniące w okresie objętym kontrolą funkcję prezesa i wiceprezesa spółki - dodał Dobrzyński. Chodzi o możliwe nieprawidłowości w dwóch umowach na ponad 11 mln zł podpisanych w 2010 i 2011 r.

Od lipca 2012 r. spółka ma nowy zarząd. Jak poinformowała PGE EJ1, spółka nie zna treści zawiadomienia skierowanego do prokuratury przez CBA i wobec tego nie komentuje tych informacji. PGE EJ1 jest spółką celową Polskiej Grupy Energetycznej, która odpowiada za przygotowanie procesu inwestycyjnego oraz budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Zobacz także
Komentarze (201)
Zaloguj się
 • jaklucz

  Oceniono 517 razy 493

  tak do zajebania. Nie ma nawet planów tej elektrowni ale przekręty już są. Nie wspominając o stanowiskach dla prezesa, fefnastu wiceprezesów, ich sekretarek, księgowych, kierowców, cieciów, sprzątaczek, radców prawnych, kierowników działów oraz starszych specjalistów.

  Cały ten kraj powinno się zaorać (siłą pociągową powinni być WSZYSCY rządzący nami od 1989 roku osadzeni w dożywotnich obozach pracy) i zacząć od początku. W przeciwnym razie dalej będzie tak samo.

 • prawnikstarogard

  Oceniono 232 razy 220

  Rozumiem ,że chodzi o ta spółeczkę ,do której wyemigrował i na jej czele staną niejaki były minister skarbu Aleksander Grad z pensja 100 tysi miesięcznie?jeśli tak to po prostu piekne wałki sie w tym kraju dzieją!!

 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 210 razy 114

  Wyrok pierwszej instancji orzeka sedzia Tuleja: (ten od stalinowskich przesluchan) - "te metody sa Stalinowskie poniewaz CBA osmielilo sie kontrolowac spolke zarzadzana przez PO" - sprawa zostaje umorzona

  Prokuratura sie odwoluje, wyrok drugiej instancji orzeka sedzia Rysiński ten od Sawickiej:

  "zlapanie na goracym uczynku prezesow przyjmujacych lapowki za pozytywne rozstrzygniecie przetargow byly zebrane nielegalnie poniewaz oskarzeni nie wyrazili zgody na to, aby CBA weszylo wokol nich"

  Sprawa trafia do Sadu Najwyzszego, (tego w ktorym sedziowie sa podejrzani o korupcje, ale odrzucaja zazalenia prokuratury poniewaz sami musieliby byc sadzeni):

  Wyrok: "Lapowki na kilkadziesiat milionow zlotych to mala szkodliwosc spoleczna czynu" - koncowo umarzajac postepowanie.

  Oto polski wymiar "sprawiedliwosci".

 • swan_ganz

  Oceniono 145 razy 91

  jeśli potwierdzą się te informacji to Tusk już nie musi się martwić jak przełamać impas... Prokurator to za niego zrobi i będziemy mieli wcześniejsze wybory...
  Cholera...Nie dobrze bo jeszcze za wcześnie na "budapeszt" wieć bedziemy kolejne lata dryfować z coraz bardziej gnijącym państwem zw. III RP...

 • jkredman

  Oceniono 92 razy 88

  największą niegospodarnością w tej spółce było zatrudnienie nowego prezesa za stówę

 • hawkmoon

  Oceniono 126 razy 78

  Zostawmy budowanie elektrowni atomowych sektorowi prywatnemu skoro to jest taki wspaniały i dochodowy interes. Co? Prywatny kapitał nie chce w atom wchodzić? Dlaczego? Przecież to wspaniały i dochodowy interes a atom jest lepszy niż energia odnawialna... Nie rozumiem tego sektora prywatnego...

  A może ten interes się kręci tylko dzięki wielkim publicznym subwencjom, politykom, i niewyobrażalnych pieniądzach, przy których można się najeść do syta samymi okruchami?

 • kibic_rudego

  Oceniono 24 razy 24

  za wszelka cenę nie pozwolić idiotom rządzącym w III RP na zabawę z atomem.
  Te przygłupy nie umieją dróg czy stadionów normalnie zbudować, popełniają zbiorowe samobójstwa używając samolotów
  Pozwolić im na atom to na pewno reaktory się rozpieprza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje