Skrajna Złota Jutrzenka grozi muzułmanom. "Jeśli nie opuścicie Grecji, czeka was rzeź"

20.05.2013 17:36
Posłowie Złotej Jutrzenki awanturują się w greckim parlamencie

Posłowie Złotej Jutrzenki awanturują się w greckim parlamencie (Fot. Panayiotis Tzamaros/AP)

Przedstawiciel skrajnie prawicowej partii Złota Jutrzenka zagroził protestami przeciwko planowanej budowie meczetu w Atenach. W weekend stowarzyszenie greckich muzułmanów otrzymało od partii list, w którym zagrożono im śmiercią, jeśli nie opuszczą kraju.
- Jeśli zostanie wybudowany meczet dla islamskich przestępców, którzy mieszkają w Grecji (...), powstanie front 100 tys. Greków pod egidą Złotej Jutrzenki - oświadczył w niedzielę wieczorem deputowany Ilias Kasidiaris na spotkaniu partyjnym transmitowanym przez telewizję Net. W weekend stowarzyszenie greckich muzułmanów otrzymało list opatrzony symbolami Złotej Jutrzenki, w którym zagrożono muzułmanom, że czeka ich los "jagniąt idących na rzeź, jeśli nie opuszczą Grecji do 30 czerwca". Tekst oświadczenia został opublikowany przez stowarzyszenie na portalach społecznościowych. Grecka policja oświadczyła, że zbada sprawę groźby.

W wyborach parlamentarnych w czerwcu 2012 roku neonazistowska Złota Jutrzenka weszła po raz pierwszy w swej historii do parlamentu Grecji, zdobywając 7 procent głosów, co dało jej 18 mandatów. Ostatnio partia wystąpiła z projektem przywrócenia kary śmierci w Grecji. Najwyższy wymiar kary miałby być stosowany wobec imigrantów, którzy popełnili ciężkie przestępstwa.

Według sondaży to ksenofobiczne i antyimigranckie ugrupowanie cieszy się obecnie 10-procentowym poparciem i jest trzecią siłą polityczną w kraju. Przyczyną popularności skrajnego ugrupowania jest niepokój o przyszłość, zwłaszcza wśród mieszkańców dużych miast Grecji, spowodowany wysokim bezrobociem (blisko 27 proc.), rosnącą przestępczością i falą imigracji.

Zobacz także
Komentarze (483)
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 1387 razy 1087

  Islam w swych praktykach jest bardziej totalitarny od faszyzmu i bolszewizmu razem wziętych, a mimo to jest legalny. (?)

 • jawa03

  Oceniono 964 razy 786

  Brawo Grecy!
  W demokracji nie mozna tolerować wszystkiego, nie można tolerować nietolerancji.
  Islam powinien zostać zdeklasyfikowany jako religia, następnie zakazany jako ideologia totalitarna. A wolność religii by pozostała.

 • kamilbielany

  Oceniono 804 razy 656

  Kiedyś myślałem- nietolerancja!
  Dzisiaj myślę - KONIECZNOŚĆ! ! !

  Nasze katole to przy tych islamskich wariatach potulne owieczki!

 • ugrydul

  Oceniono 724 razy 644

  Muzułmanie powinni oglądać Europę wyłącznie przy pomocy Google Street View

 • uniapolska.pl

  Oceniono 614 razy 536

  tylko nachalne traktowanie muzułmanów i pokazywanie im że nie są mile widziani w Europie może przywrócić ich bezczelny najazd. Już kraje zachodu mają duży problem i ten problem się do nas zbliża. Jeżeli nie chcemy szariatu i innych dziwolągów to musimy powiedzieć zdecydowane NIE dla Islamu !

 • aaqwee

  Oceniono 582 razy 496

  ,,Mamy 3 wyjścia:
  albo pozwolicie nam swobodnie mówić o Islamie,
  albo dobrowolnie oddacie nam rządy,
  albo będziemy walczyć.
  Takie są trzy wyjścia, niestety - nie żyjemy w kraju islamskim"

  cytat islamisty z dokumentu TVN24 ,,Mój brat islamista"
  www.youtube.com/watch?v=L_BPshdoO7c

  Dziś (20 maja 2013) nad ranem w Sztokholmie grupy islamskich emigrantów zaatakowały policję, podpalały samochody i rzucały kamieniami.
  www.rp.pl/artykul/69986,1011158-Mlodziez-zaatakowala-policje-na-przedmiesciach-Sztokholmu.html

 • mr.knox

  Oceniono 475 razy 381

  Spartanie wiecznie zywi! Tak trzymac Grecy, bez wzgledu jak bedzie nazywac was propaganda brukselskiegoo rezimu.

 • queserasera

  Oceniono 442 razy 158

  Czegoż oni chcą od tych muzułmanów i ich religii pokoju? Zamiast sami skorzystać z dobrodziejstw szariatu wołają won. Dziwni ludzie, ci Grecy :-)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje