PiS znowu górą. Platforma przegrywa w kolejnym sondażu

20.05.2013 14:45
Platforma przegrywa w kolejnym sondażu

Platforma przegrywa w kolejnym sondażu (Fot. Gazeta.pl)

Gdyby wybory odbyły się w pierwszej połowie maja, wygrałoby je PiS; zamiar głosowania na tę partię wyraziło 28 proc. osób deklarujących udział w wyborach. Na drugim miejscu znalazła się PO z 25 proc. głosów. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD (12 proc.) oraz Ruch Palikota (8 proc.), wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.
Poniżej 5-procentowego progu wyborczego znalazłyby się: PSL (4 proc.), Solidarna Polska (3 proc.) oraz Nowa Prawica (3 proc.). 15 proc. respondentów, którzy wyrazili chęć udziału w wyborach parlamentarnych, nie było zdecydowanych, na którą partię oddałoby głos.

Między kwietniem a majem notowania PiS wzrosły o 4 punkty procentowe, a PO spadły o 3 punkty procentowe - odnotowuje TNS Polska. Gdyby wybory odbyły się w pierwszej połowie maja, na pewno wzięłoby w nich udział 20 proc. ankietowanych; "raczej" poszłoby do urn 29 proc.

Ponad połowa Polaków nie pójdzie głosować?

W głosowaniu na pewno nie wzięłoby udziału 22 proc. badanych, raczej nie - 19 proc. respondentów. 10 proc. ankietowanych na pytanie, czy wzięliby udział w wyborach, odpowiedziało "trudno powiedzieć".

Sondaż przeprowadzono w terminie 11-16 maja na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 969 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. O preferencje partyjne pytano w liczącej 475 osób grupie tych, którzy zdecydowanie lub raczej wyrazili zamiar udziału w wyborach.

Zobacz także
Komentarze (214)
Zaloguj się
 • milorex10

  Oceniono 238 razy 98

  Czy koniecznie alternatywą dla PO musi być PiS. Olejmy obie te partie. One od kilku ładnych lat olewają nas, Polaków i Polskę. Pokażmy figę PO i PiS, stwórzmy nową siłę wolną od tego zakłamania obecnego w PO i PiS. Do wyborów trochę czasu, chyba że obalimy te dwie pasożytujące partie wcześniej, poprzez ulicę i demonstracje. To też jest demokratyczne wyrażenie woli.

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 63 razy 53

  przecież to robienie sondaży dzień w dzień jest k.. kompletnie bez sensu. Zaraz jakiś kretyn wpadnie na pomysł i zacznie napierd...ać sondaże dwa razy dziennie.
  A do wyborów jeszcze dwa lata.

 • herrporcupine

  Oceniono 71 razy 23

  Dziwi mnie tylko, dlaczego tak dużo ludzi chce głosować na klerykalną, antylewicową postkomunę (czyli SLD).

 • 1szansa

  Oceniono 48 razy 20

  Dojdą do władzy, dopasują prawo do swoich nieprawidłowości i zemszczą się na liderach innych partii, a naród będzie długo wypatrywał i czekał na "złote gwiazdki z nieba" obiecane podczas "spacerów po Polsce".

 • caro3139

  Oceniono 52 razy 18

  Nikt nie miał takiego komfortu rządzenia jak PO od 6 lat.Mieli za sobą media, większość w parlamencie od 3 lat "swojego prezydenta" i jaki efekt.Bagno.Kryzys kryzysem ale służbę zdrowia zgnojono.Służy ona lekarzom ale napewno nie pacjentom.Bezrobocie rośnie.Praca za 1200 staje sie luksusem.Kolesiostwo kwitnie .Amber Gold , Sawicka to dla prostych ludzi plunięcie w twarz.Wzamian mamy kociokwik o in vitro, o prawach pedałów i że PiS jest" be'.Polaków traktuje się jak przygłupów którymi można manipulować bez końca.Nie można.Dość!

 • bgdvfters99

  Oceniono 23 razy 9

  czekamy na 15 expose płemieła
  i na tuskobus tez czekamy...

 • stasmil

  Oceniono 14 razy 8

  "Ta ekipa przechodzi z fazy denerwująco-irytującej do fazy śmieszności"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje