PiS znowu górą. Platforma przegrywa w kolejnym sondażu

20.05.2013 14:45
Platforma przegrywa w kolejnym sondażu

Platforma przegrywa w kolejnym sondażu (Fot. Gazeta.pl)

Gdyby wybory odbyły się w pierwszej połowie maja, wygrałoby je PiS; zamiar głosowania na tę partię wyraziło 28 proc. osób deklarujących udział w wyborach. Na drugim miejscu znalazła się PO z 25 proc. głosów. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD (12 proc.) oraz Ruch Palikota (8 proc.), wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.
Poniżej 5-procentowego progu wyborczego znalazłyby się: PSL (4 proc.), Solidarna Polska (3 proc.) oraz Nowa Prawica (3 proc.). 15 proc. respondentów, którzy wyrazili chęć udziału w wyborach parlamentarnych, nie było zdecydowanych, na którą partię oddałoby głos.

Między kwietniem a majem notowania PiS wzrosły o 4 punkty procentowe, a PO spadły o 3 punkty procentowe - odnotowuje TNS Polska. Gdyby wybory odbyły się w pierwszej połowie maja, na pewno wzięłoby w nich udział 20 proc. ankietowanych; "raczej" poszłoby do urn 29 proc.

Ponad połowa Polaków nie pójdzie głosować?

W głosowaniu na pewno nie wzięłoby udziału 22 proc. badanych, raczej nie - 19 proc. respondentów. 10 proc. ankietowanych na pytanie, czy wzięliby udział w wyborach, odpowiedziało "trudno powiedzieć".

Sondaż przeprowadzono w terminie 11-16 maja na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 969 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. O preferencje partyjne pytano w liczącej 475 osób grupie tych, którzy zdecydowanie lub raczej wyrazili zamiar udziału w wyborach.

Zobacz także
Komentarze (214)
PiS znowu górą. Platforma przegrywa w kolejnym sondażu
Zaloguj się
 • drbob20

  Oceniono 2 razy 0

  pis to gowno.

 • m.arco

  Oceniono 7 razy 3

  Ludzie muszą sobie przede wszystkim przypomnieć,że Kaczyńscy przywrócili im godność. Po dwóch latach krótkich acz intensywnych rządów PiS-u zablokowano szarą strefę poprzez niezwykle skuteczną walkę z korupcją co spowodowało gwałtowne otwarcie się rynku pracy i ataki niezadowolonych. Nagle pracy zrobiło się wszędzie pełno było jej więcej niż chętnych i to pełnych etatach. Kto nie chciał wyjeżdżać mógł spokojnie znaleźć ją w Polsce.Na każdą próbę lekceważenia prawa rząd reagował prawidłowo natychmiast nawet kiedy tyczyło się to polityków partii rządzącej. To ludziom trzeba przypominać. niech nie boją się lamentów dzisiejszej grupy trzymającej władzę. Kaczyńscy pokazali,ze Polska może być normalnym krajem o wysokich standardach uczciwości polskiej klasy politycznej. Przynajmniej podjęli taką próbę. Niech podatnicy wiedzą,że nie muszą finansować ponad to co się należy polityków jak Sawicka, Miro, Rycho i Zbycho czy wycieczek premiera do Peru i Chile za 1,5 mln. złotych.

 • candid13

  Oceniono 5 razy 1

  A swoja droga jak najszczerzej zycze polskim maniakalnym krytykantom rzadow Donalda Tuska aby zostal prezydentem Jaroslaw Kaczynski a premierem Antoni Macierowicz. Moze wkoncu dotrze do nich jak Polska zmienila sie w czasie ostatnich lat, jaki to bogaty i dostatni kraj, jak doskonale radzi sobie z kryzysem kiedy wala sie Hiszpania, Grecja, Irlandia, ktorym niedawno tak zazdroscilismy stopy zyciowej.

  A swoja droga czy znadzie sie jakis dziennikarz, czy obywatel ktorzy potrafia myslec pozytywnie, wszedzie tylko slychac wycie krytykanckiej ciemnoty. Negatywny sposob myslenia napewno nie jest tworczyy !!!

 • candid13

  Oceniono 5 razy 1

  Oto jak jeden z popularnych dziennikarzy opisuje z czym kojarza mu sie rzady pisu, mlodzi o tym nie wiedza a starsi zapomnieli, warto wiec przypomniec ;

  „Z czym kojarzy mi się IV RP.;

  Z łże-elitą,
  z wezwaniem, żeby Platforma odpowiedziała, czy jest partią polską,
  z dzieleniem społeczeństwa na tych z Solidarności i tych z ZOMO,
  z przerabianiem historii Polski, zgodnie z którą Powstanie Warszawskie było zwycięstwem, a Okrągły Stół – klęską, w PRL i w Trzeciej RP nie było niczego dobrego,
  ze skokiem na media publiczne, które w ciągu kilku dni PiS zawłaszczył, oddając TVP prezesom, pp. Wildsteinowi i Urbańskiemu, a Polskie Radio - pp. Czabańskiemu, Skowrońskiemu i Targalskiemu,
  z przejęciem oficjalnej agencji PAP
  z poniżaniem Lecha Wałęsy,
  z niezaproszeniem Adama Michnika na uroczystość w rocznicę wydarzeń 1968,
  z ogłoszeniem byłych ministrów spraw zagranicznych agentami,
  z zakończeniem znajomości z Władysławem Bartoszewskim,
  z faworyzowaniem przez rządzących Radia Maryja a i telewizji Trwam, ktore bez protestu brata, nazwalo prezydenta oszustem a prezydentowa czarownica

  z postulatem utworzenia pierwszego uniwersytetu wolnego od skompromitowanej kadry profesorskiej,
  z bojkotowaniem Trybunału Konstytucyjnego i próbą skompromitowania kilku jego członków tuż przed podjęciem przez Trybunał ważnej decyzji,
  z rusofobią,
  z dziką lustracją,
  z porachunkami na górze (Kaczmarek, Ziobro, Engelking),
  z upolitycznieniem prokuratury,
  z „ciągiem technologicznym” (MSWiA, Ministerstwo Sprawiedliwości, służby, CBA)
  ze Zbigniewem Ziobro (dziś na szczęście schowanym) i Jackiem Kurskim, z Antonim Macierewiczem,
  z niszczeniem ludzi przy pomocy kwitów – bez możliwości obrony, z wyrokami ferowanymi przez Misję Specjalną,
  z mundurkami szkolnymi,
  z czystką w mediach i w lekturach szkolnych,
  z panegirykami na temat rządu PiS/Giertycha/Leppera.
  czy mogło być coś bardziej gorszącego niż fakt, że urzędujący prezydent Polski Lech Kaczyński oskarżył o bycie agentem legendę polskiej „Solidarności”, żeby był spór sądowy między byłymi prezydentami, z których jeden jest laureatem Nagrody Nobla.:"

 • razb1947

  Oceniono 6 razy 2

  Jeszcze troche a PIS będzie miał 90% i bardzo dobrze mamy już dosyć biedy do jakiej nas wpędziła PO na czele z Tuskiem.

 • laseczek34

  Oceniono 7 razy 3

  PANIE TUSK - JA, OSOBIŚCIE PRZEPRASZAM WSZYSTKICH POLAKÓW, ŻE NA PANA GŁOSOWAŁEM. 100X PRZEPRASZAM, ŻE NAMÓWIŁEM CAŁĄ RODZINĘ DO GŁOSOWANIA NA PO - DO DZISIAJ NIE MOGĘ SPOJRZEĆ W LUSTRO...

  JESTEM CZŁOWIEKIEM SPRYTNYM, INTELIGENTNYM, ITP ALE TAK SIĘ DAĆ ZROBIĆ W *CH-JA ABY NA PANA GŁOSOWAĆ ?
  JEST PAN MEGA, MEGA KŁAMCĄ, PINOKIO PRZY PANU TO MOŻE BUTY CZYŚCIĆ.

  NIGDY WIĘCEJ PO W POLSCE!

  I TYLE W TEMACIE!

  PS. NIE LUBIĘ TEŻ ANI PISU ANI PALIKOTA, BO TO PARTIE OSZOŁOMÓW

 • p4-s

  Oceniono 7 razy -1

  Aaa, jeszcze jedno, pisopaci, jak tam zdrowie psychiczne wierchuszki PiS?
  Podobno Jarek wyzdrowiał, a Antka zabrało pogotowie na sygnale...
  Jest w tym ziarno prawdy?

 • cztery44442

  Oceniono 5 razy 1

  PO rządząc 6 lat nie zrobiła nic lub bardzo niewiele aby zadbać o społeczeństwo polskie, jednak głosowanie na PiS to tak jak wejście z deszczu pod rynnę. Najkorzystniej dla Polski by było jakby obydwie te partie znalazły się poza parlamentem, zresztą inne rządzące dotychczas partie też. Polska potrzebuje nowych struktur ponieważ dotychczasowe nie są w stanie zadbać o dobro społeczeństwa polskiego, myślą tylko kategoriami ja i moja partia, zamiast Polska i polskie społeczeństwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje