Strzelanina w banku w Izraelu. Zginęło pięć osób

20.05.2013 13:57
W izraelskim mieście Beer Szewa doszło do zbrojnego napadu na bank

W izraelskim mieście Beer Szewa doszło do zbrojnego napadu na bank (Fot. Google maps)

W izraelskim mieście Beer Szewa doszło do strzelaniny w banku. Podczas wymiany ognia między co najmniej dwoma bandytami a policją zginęło pięć osób, w tym jeden z napastników - podała lokalna policja.
Dwaj uzbrojeni mężczyźni wtargnęli dziś koło południa do banku w Beer Szewa, wzięli zakładniczkę i zabarykadowali się w budynku - informuje agencja AP. Sanitariusze powiedzieli później mediom, że zginęła wtedy kobieta i trzech mężczyzn. Napastnicy zabarykadowali się następnie w banku z zakładniczką, której jednak wkrótce udało się uciec. Kobieta została lekko ranna. Jeden z napastników, który nie chciał negocjować z policją, popełnił samobójstwo. Drugiego zatrzymano.

Rzecznik policji Micky Rosenfeld powiedział, że strzelanina odbyła się wewnątrz budynku, który został wcześniej szczelnie otoczony policyjnym kordonem. - Bank specjalizował się w kredytach hipotecznych. Nie jesteśmy do końca przekonani, czy napastnikom chodziło o rabunek, czy może mieli jakieś problemy finansowe i napadli na bank, żeby się zemścić - dodał Rosenfeld.

Najnowsze informacje